УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
17:10, 05 червня 2020
Про це проінформувала під час чергового засідання регіонального Штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня, пов’язаної із поширенням..
16:45, 05 червня 2020
Члени штабу ґрунтовно обговорили готовність медичних закладів для надання допомоги хворим на коронавірус та інші питання.
16:36, 05 червня 2020
Сьогодні, 5 червня, відбулася конференція за допомогою Zoom в режимі онлайн під головуванням заступника голови ОДА Ігоря Гайдука та в.о. директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ Ук..
всі новини

Медичні закупівлі стануть прозоріші: з’явився класифікатор медичних виробів GMDN

У системі закупівель Prozorro з’явився Global Medical Device Nomenclature (GMDN) класифікатор медичних виробів, переклад якого підготувало Міністерство охорони здоров’я України. Це технічне рішення дозволить cкоротити кількість маніпуляцій з предметами медичних закупівель на місцях та спростить пошук тендерів постачальниками.

Раніше МОЗ України розробило план запровадження (https://moz.gov.ua/article/news/moz-ukraini-zaprovadit-gmdn-klasifikator-medichnih-virobiv) GMDN-класифікатора та здійснило переклад міжнародної бази на українську мову, а система Prozorro відповідала за технічну сторону впровадження класифікатора. 

На основі міжнародної номенклатури медичних виробів GMDN був розроблений національний класифікатор медичних виробів НК 024:2019, який затверджено наказом (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0448-16) Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Класифікатор НК 024:2019 – це база даних з назвами медичних виробів, які використовуються для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини у випадках хвороби або травми. 

Класифікатор дозволить медикам точніше орієнтуватися у назвах і технічних характеристиках виробів медичного призначення для формування предмету закупівель на рівні медичних закладів через систему Prozorro. Адже національний класифікатор містить точні характеристики, властивості та призначення кожного виробу. Закупівельникам стане простіше сформувати заявку. Робота з класифікатором унеможливить маніпуляції з нібито унікальними назвами одного і того самого медвиробу. Це знизить корупційні ризики в медичних закупівлях. 

Кожен медвиріб у системі GMDN має короткий пошуковий код (5 цифр), конкретну назву, та детальний опис виробу – властивості, призначення і технічні характеристики. Нині у системі близько 7,5 тисяч виробників з усього світу та понад мільйон медичних виробів.   

Міжнародна номенклатура медичних виробів GMDN – це масштабна база даних, яка містить інформацію про усю продукцію, яка є медичними виробами. Серед таких продуктів вироби, що використовуються для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини в разі хвороби або травми.

GMDN-класифікатор використовується в понад 70 країнах світу, зокрема в усіх країнах Європи та в США. Номенклатура GMDN рекомендована до використання Міжнародним форумом регуляторів медичних виробів (IMDRF)  і фактично є єдиною платформою ідентифікації медичних виробів та міжнародного галузевого обміну інформацією.


Читайте також