УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
09:36, 07 грудня 2018
Наприкінці жовтня Міністерство охорони здоров'я України зробило дуже важливий крок для запровадження системи трансплантації в Україні. Розпочалися закупівлі послуги для розробки Єдиної державної ..
08:55, 07 грудня 2018
Інформаційний медичний вісник листопад 2018
всі новини

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЦІЛЬОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ЗА 2009 – 2016 РОКИ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Впродовж останніх 26 років в Україні впроваджувалося 7 національних програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Їх розробка здійснювалася на національному рівні і не в повному обсязі враховувала епідеміологічну специфіку кожного регіону. Такий підхід не забезпечив належного впливу на масштаби та силу відповіді країни на епідемію ВІЛ-інфекції.

Наразі Україна не має досвіду комплексного оцінювання результативності заходів регіональних програм та їх впливу на епідемію ВІЛ-інфекції. З метою виявлення регіональних потреб і надання обґрунтованих рекомендацій щодо формування національної та регіональної програм запроваджена оцінка діючих регіональних програм, яка проведена і в Тернопільській області.Дана оцінка є важливим кроком у підготовці розробки регіональних програм на 2019–2023 роки, які повною мірою мають відповідати FT.

Оцінка здійснювалась у співпраці з ЦГЗ та МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримкиCDC.

Підхід до оцінки впровадження регіональних програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу впродовж 2009 – 2016 р.відображав рекомендації ВООЗ та здійснювався у форматі кабінетного дослідження. Визначені тенденції індикаторів впливу на епідемію, опрацьовано показники Плану МІО, дані офіційної статистики, результати біоповедінкових досліджень, програмного моніторингу МБФ «Альянс громадського здоров’я», моделювання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу у програмі SPECTRUM, результати робочих зустрічей та нарад експертної групи.

У рамках оцінювання проаналізовано результати реалізації регіональної програми за ключовими напрямками ВООЗ, які мають найбільший вклад у каскад лікування, а саме: АРТ, КіТ, профілактичні ВІЛ-сервіси для ЛВІН, ПКС та ЧСЧ.

За підсумками оцінювання побудований каскад послуг для ЛЖВ в Тернопільській області, проведений аналіз реалізації заходів протидії ВІЛ-інфекції по кожному з 5 оцінюваних напрямків та сформовані відповідні рекомендації для національного і регіонального рівнів пропозиції для наступної Програми на 2019-2021 роки.

За підсумками проведеної оцінки сформовані пропозиції до проведення заходів на національному та регіональному рівнях щодо забезпечення створення системи безперервного надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед ГПР, послуг з лікування, догляду і підтримки ЛЖВ у рамках реформування системи охорони здоров’я.     

Прес-служба УОЗ ТОДА

Читайте також