УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
12:04, 22 червня 2018
21 червня, в сесійній залі Чортківської районної ради відбувся семінар з питань організації надання паліативної допомоги в рамках реформи охорони здоров'я.
09:50, 22 червня 2018
21 червня, заступник начальника управління - начальник відділу медичних кадрів та режимно-секретної роботи охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Лідія Зіновіївна Чайковська ..
11:20, 21 червня 2018
Відповідно до плану основних організаційних заходів управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації на поточний рік, 21 червня, на базі Тернопільської обласної дитячої..
всі новини

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЦІЛЬОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ЗА 2009 – 2016 РОКИ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Впродовж останніх 26 років в Україні впроваджувалося 7 національних програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Їх розробка здійснювалася на національному рівні і не в повному обсязі враховувала епідеміологічну специфіку кожного регіону. Такий підхід не забезпечив належного впливу на масштаби та силу відповіді країни на епідемію ВІЛ-інфекції.

Наразі Україна не має досвіду комплексного оцінювання результативності заходів регіональних програм та їх впливу на епідемію ВІЛ-інфекції. З метою виявлення регіональних потреб і надання обґрунтованих рекомендацій щодо формування національної та регіональної програм запроваджена оцінка діючих регіональних програм, яка проведена і в Тернопільській області.Дана оцінка є важливим кроком у підготовці розробки регіональних програм на 2019–2023 роки, які повною мірою мають відповідати FT.

Оцінка здійснювалась у співпраці з ЦГЗ та МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримкиCDC.

Підхід до оцінки впровадження регіональних програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу впродовж 2009 – 2016 р.відображав рекомендації ВООЗ та здійснювався у форматі кабінетного дослідження. Визначені тенденції індикаторів впливу на епідемію, опрацьовано показники Плану МІО, дані офіційної статистики, результати біоповедінкових досліджень, програмного моніторингу МБФ «Альянс громадського здоров’я», моделювання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу у програмі SPECTRUM, результати робочих зустрічей та нарад експертної групи.

У рамках оцінювання проаналізовано результати реалізації регіональної програми за ключовими напрямками ВООЗ, які мають найбільший вклад у каскад лікування, а саме: АРТ, КіТ, профілактичні ВІЛ-сервіси для ЛВІН, ПКС та ЧСЧ.

За підсумками оцінювання побудований каскад послуг для ЛЖВ в Тернопільській області, проведений аналіз реалізації заходів протидії ВІЛ-інфекції по кожному з 5 оцінюваних напрямків та сформовані відповідні рекомендації для національного і регіонального рівнів пропозиції для наступної Програми на 2019-2021 роки.

За підсумками проведеної оцінки сформовані пропозиції до проведення заходів на національному та регіональному рівнях щодо забезпечення створення системи безперервного надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед ГПР, послуг з лікування, догляду і підтримки ЛЖВ у рамках реформування системи охорони здоров’я.     

Прес-служба УОЗ ТОДА

Читайте також