УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
10:15, 19 серпня 2019
16 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільська ..
10:15, 19 серпня 2019
16 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільська ..
10:54, 14 серпня 2019
Сьогодні, 14 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії Тернопільської обласної ради з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального неко..
всі новини

НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ НАЙКРАЩИЙ ЦЕНТР ПОЛІВТРАВМИ В УКРАЇНІ

26 грудня за участю в.о. міністра охорони здоров’я України - Уляни Супрун, голови Тернопільської обласної державної адміністрації – Степана Барни, голови Тернопільської обласної ради – Віктора Овчарука, Народного депутата Верховної Ради України – Олега Барни та начальника управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації – Володимира Богайчука відбулося урочисте відкриття Центру полівтравми на базі Тернопільської університетської лікарні.

«У Тернопільській області медична галузь розвивається дуже інтенсивно: саме у вас нещодавно відкрили диспетчерський центр, розвивається агіографічний цент, операційні з новітнім обладнанням та уже є Центр полівтравми. Тому я дуже хочу подякувати Тернопільській обласній державній адміністрації, Тернопільській обласній раді, управлінню охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації та депутатам Верховної Ради України, які представляють Тернопільщину, за те, що ви підтримуєте медичну реформу не лише словами, а й ділом, а це вкрай важливо, за те, що ви демонструєте вашу зацікавленість у пацієнтах та у медичних працівниках. Адже все те, що ви створили, поставило пацієнта в центр уваги, а лікарю надало можливість покращити надання якісних медичних послуг. Тому, враховуючи все те, що ми всі сьогодні побачили,  я можу з впевненістю сказати, що саме у Тернопільській області є найкращий Центр полівтравми, який існує в Україні» - наголосила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Також Уляна Супрун звернулася до головного лікаря Тернопільської університетської лікарні – Василя Бліхара та до усіх медичних працівників Центру полівтрами з пропозицією пройти стажування тривалістю від 2 до 4 тижнів у Київській міській лікарні №17.
«Саме у Київську міську лікарню №17 у 100 разів частіше, без перебільшень, потрапляють пацієнти з полівтравмами, ніж у Тернопільські медичні заклади. Зі сторони міністерства, можу вас запевнити, що усі охочі пройти стажування будуть повністю забезпечені житлом та харчуванням».

ДОВІДКОВО:
За даними статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щоденно внаслідок травми гине близько 16 тисяч осіб, щорічно – 300 тисяч працездатних людей, а 7-8 млн. стає інвалідами.

Частота політравм в останні роки складає 5,5 – 35 % серед всіх травмованих. Летальність при політравмі складає 12,2 – 63,4 %, з них в перші 24 – 48 годин помирає 65,1 – 70,0 % , потерпілих з них 35,0% в перші хвилини від моменту травми. Травматизм займає 3-тє місце серед причин смертності після онкологічних та серцево-судинних захворювань.

По Тернопільській області розгорнуто 329 ліжок ортопедо-травматологічного профілю. Дана служба виконується 113-ма фізичними особами. Впродовж 3-х років спостерігається збільшення травмованих хворих в Тернопільській області, що становить приблизно 12 тисяч пацієнтів на рік (6 % пацієнтів від усіх нозологій).

Спостерігається збільшення випадків політравм у Тернопільській області і становить приблизно 250 пацієнтів в рік (2 % від усіх пролікованих). Смертність від політравм становить 7,9 – 8,3 %, помирають у більшості випадків до 6-ти годин з моменту отримання травми.

Створення Центру політравми на базі Тернопільської університетської лікарні обґрунтоване зростанням кількості важких травм та з метою оптимізації надання невідкладної допомоги хворим з політравмою, подальших складних реконструктивних втручань, реабілітаційного лікування.
Структура Центру політравми:

- повністю реорганізоване приймальне відділення складовою якого є відділення інтенсивної терапії для хворих з політравмою, операційний блок для виконання невідкладних маніпуляцій та хірургічних втручань при черепно-мозковій травмі, травмі грудної клітки, травмі органів черевної порожнини та скелетній травмі;
- відділення ортопедичного стаціонару з операційним блоком на чотири операційних, укомплектованих найсучаснішим обладнанням, що дає можливість виконувати високотехнологічні хірургічні втручання у пацієнтів з переломами кісток тазу, хребта та кінцівок. В структурі стаціонару працює підрозділ реабілітації, що займається реабілітацією пацієнтів з перших днів після травми до повного відновлення функції;
- відділення стаціонару торакальної хірургії, нейрохірургії, абдомінальної та судинної хірургії.
Персонал Центру політравми: 
- лікарі - хірурги різного профілю, які пройшли спеціалізовані курси UTLS (Ukrainian Trauma Life Support). Зазначений навчальний курс "Підтримка життя під час травми базується на найсучасніших підходах до лікування травми. Курс розроблено для підвищення кваліфікації професіоналів та їхніх навичок, необхідних для роботи з травмою. Тренінг надає сильну базу знань, забезпечує практичні навички, фокусуючись на ефективній комунікації та командній роботі. Метою курсу є покращення продуктивності та якості медичної допомоги в ситуації високого ризику.
Завдання Центру:
- надання невідкладної допомоги у гострий період травми з метою порятунку життя;
- проведення високотехнологічних реконструктивних хірургічних втручань після стабілізації стану пацієнта;
- реабілітаційне лікування пацієнтів з політравмою.

Прес-служба УОЗ ТОДА

 


Читайте також