УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
09:00, 20 березня 2019
У неділю, 24 березня, відбудеться просвітницька акція до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Час: з 10:00 до 15:00 години. Місце: м.Тернопіль, Театральний майдан (біля Драмтеатру).
09:00, 19 березня 2019
У п’ятницю, 22 березня о 11.00 год. в приміщенні обласного протитуберкульозного диспансеру відбудеться круглий стіл приурочений Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби з туберкульозом. Відправка ..
08:50, 18 березня 2019
На сьогоднішній день вкрай актуальним є питання надання якісної медичної допомоги сільському населенню. Одне з головних завдань - це створення гідних умов для роботи медичного персоналу.
всі новини

У Тернопільськоій комунальноій клінічноій психоневрологічній лікарні відкрили три відділення (фото)

13 лютого відбулося урочисте відкриття центру нейрореабілітації, дитячого відділення та 6-го психіатричного відділення на базі Тернопільської комунальної клінічної психоневрологічної лікарні.

  За участі голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Степановича Барни, голови Тернопільської обласної ради Віктора Вікторовича Овчарука, начальника управління охорони здоровя Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Богайчука та мецената Тернопільської комунальної клінічної психоневрологічної лікарні, героя України Петра Івановича Гадза відбулося урочисте відкриття центру нейрореабілітації, дитячого відділення та 6-го психіатричного відділення.

   «Реформування медичної галузі на Тернопільщині – це перш за все забезпечення пацієнтів якісними та доступними медичними послугами, створення комфортних умов для лікування та покращання матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів облачті.

   Завдяки головоному лікарю Шкроботу Володимиру Васильовичу, команді Тернопільської обласної державної адміністрації, команді Тернопільської обласної ради, команді управління охорони здоров’я та  меценатам, Героям України: Гадзу Петру Івановичу, Гуді Ігору Богдановичу, Крижовачуку Олегу Петровичу та Трояну Степану Матвійчуку, сьогодні, ми зробили ще один крок до цього, а саме  відкрили  центр нейрореабілітації, дитяче відділення та 6-го психіатричне відділення у яких створені, без перебільшення, комфортні та необхідні для таких пацієнтів умови із найсучаснішим медичним обладнанням.» - наголосив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук

 

ДОВІДКОВО:

Центр нейрореабілітації на базі 3 неврологічного відділення

В Україні щороку трапляється 120 тис нових випадків інсульту, з них: 35% становлять пацієнти працездатного віку до 65 років; 50% помирають в перші 3 місяці захворювання; 40% стають довічно залежними інвалідами.

Основною метою лікування інсульту є: дати хворому оптимальний шанс вижити; звести до мінімуму наслідки інсульту, для хворого і осіб, які доглядають за ним.

У 2017 році завдяки фінансовій підтримці Тернопільських меценатів: Героя України Гадза П.І.,  Героя України Крижовачука О.П., Гуди І.Б., Трояна С.М. проінвестовано 705 тис.грн. на придбання обладнання для оснащення нейрореабілітаційного блоку 3 неврологічного відділення, а саме: стіл-вертикалізатор з електричним регулюванням кута нахилу SP-I/E (155210 грн); стіл реабілітаційний для терапії широкий з електричний регулюванням висоти SR-3E-B (148050 грн); тренажер USA Style SS-7879 (8280 грн); пристрій для реабілітації MOTOmed viva2 базовий для ніг та рук (226100 грн); стельвий підйомник GHI (167970 грн).

 

Дитяче психіатричне відділення

В штаті відділення працюють: 3 дитячі лікарі-психіатри з вищою категорією,  психолог, логопед вищої  категорії, 4  вихователі, з  яких 2 мають  вищу категорію, 12 медичних сестер, з яких 8 спеціалісти вищої  категорії, 24  молодших  медичні сестри.

Відповідно лікувальних та педагогічних вимог відділення розраховане на 50 ліжок. У відділенні знаходяться 10 палат, з них 2 палати з покращеними  умовами перебування, які обладнані санвузлом та душовою. У всіх палатах функціонує  сучасна  побутова  техніка: телевізори та холодильники. Крім палат та  їдальні у відділенні є  навчальні  класи  для школярів та ігрова  кімната,  які обладнані комп”ютерами, спортивним тренажером, розвиваючими іграми, дидактичним матеріалом для корекційних занять.

Госпіталізації в дитяче відділення  підлягають діти та підлітки від 3-х до 18-ти років включно,  при наявності в них гострого психічного захворювання, загострення хронічного психічного захворювання, неврозів і реактивних станів, епілепсії з частими судомними  нападами, психічними порушеннями у формі еквівалентів або епілептичному психозі, психічних захворювань, неясних в  діагностичному плані.

Лікування у відділенні охоплює комплекс заходів: раціональний підбір медикаментів, корегування мови, психолого-експериментальні дослідження, соціальне адаптування, різноманітні педагогічні прийоми. Також забезпечується навчання дітей, що тривалий час перебувають на лікуванні. Навчання проводиться за програмами загальноосвітніх та допоміжних шкіл.

На проведення ремонту приміщень та обладнання відділення витрачено близько 1 млн.031 тис.грн (кошти спеціального фонду та благодійні пожертви).

 

Шосте психіатричне відділення

Відділення спеціалізується на лікуванні пацієнтів з первинним психотичним епізодом (гострі стани), хронічні психічні захворювання в стадії загострення, аномалії розвитку, недоумство. Для попередження стигматизації у пацієнтів з такими розладами, створено максимально наближені до комфортних умови, а саме: санітарно-гігієнічні, культмасові, реабілітаційні.

Щорічно у відділенні проходять лікування понад 500 пацієнтів.

У відділенні для перебування пацієнтів функціонують 10 палат. Із них 2 палати,  № 1 та № 2, - покращеного перебування. Палати укомплектовано меблями, телевізором, холодильником. Обладнано санвузол з музичним релакс-супроводом при вмиканні світла, душову кабіну із сучасним сантехнічним обладнанням.

В інших 8 палатах перебуває по 4 пацієнти, це дає змогу попередити індукування пацієнтів одні другими.

В усіх палатах та загальному коридорі встановлено камери спостереження, які дають можливість черговій медичній сестрі цілодобово спостерігати на моніторі в сестринській за поведінкою та пересуванням пацієнтів по відділенню.

Палата № 10 – це спостережна палата, яка  складається з 2-х блоків і поста. Окремо у кожному блоці знаходиться по 3 ліжка, обладнано санвузол та душова.   

Спостережний пост в палаті № 10 обладнаний монітором та детектором руху, що дає можливість медичній сестрі контролювати  перебування пацієнтів як у палаті так і в санвузлі.

Кожен блок забезпечений кондиціонером, регулятором інтенсивності освітлення від мінімального до максимального, релакс-музикою, яка відволікає увагу пацієнта від хворобливих переживань.

Для попередження суспільно-небезпечних дій пацієнтами, в разі вираженого психомоторного збудження, на цьому посту існує тривожна кнопка для виклику відповідних служб.

З метою забезпечення соціально-трудових навиків існує кімната реабілітації, де пацієнти займаються різними видами діяльності: вишивкою, макраме, оригамі, бісероплетінням, виготовленням святкових листівок, та пишуть власні вірші, які публікуються в лікарняній газеті “Сповідь душі”,  мають  можливість переглядати передачі по телебаченню, слухати лекції, бесіди проведенні медичним персоналом, приймають участь у всіх творчих вечорах, які проводяться для пацієнтів у лікарні.

На проведення ремонту приміщень та обладнання відділення витрачено близько 385 тис.грн (кошти спеціального фонду та благодійні пожертви).


Читайте також