УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
14:32, 13 червня 2019
Сотні медиків із всієї області зібралися у Тернопільському обласному драматичному театрі задля відзначення свого професійного свята.
13:30, 12 червня 2019
12 червня, у конференц-залі комплексу "Оскар" відбулися переривчасті курси для лікарів-дерматовенерологів лікувально-профілактичних закладів області.
09:33, 12 червня 2019
Інформаційний медичний вісник травень 2019
всі новини

Відбулася медична рада у Зборівській комунальній центральній лікарні

15 лютого, під керівництвом заступника начальника управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Чайковської Лідії Зіновіївни та за участі заступника голови Зборівської районної ради – Олійника Леоніда Васильовича, виконуючого обов'язків начальника відділу охорони здоров'я Зборівської районної державної адміністрації - Моравля Романа Романовича, головних лікарів лікувально-профілактичних закладів району та завідуючих відділеннями відбулася медична рада у Зборівській комунальній центральній лікарні.

 

Під час медичної ради обговорювалися наступне питання:

  1. Звітна доповідь. Підсумки діяльності закладів охорони здоров’я району за 2017 рік та пріоритетні напрями галузі на 2018 рік.

 

            

В.о начальника відділу охорони здоров’я Зборівської районної державної адміністрації Роман Романович Моравль доповів:

1.Рівень готовності до реорганізації первинної медичної допомоги:

-                визначена спроможна мережа закладів первинної медичної допомоги району, затверджена головою районної державної адміністрації;

-                на даний час проводиться організаційно-методична підготовча  робота щодо переведення комунального закладу в  комунальне (неприбуткове ) некомерційне підприємство;

-                за погодженням  голови райдержадміністрації визначено перелік АЗПСМ, які потребують , реконструкції, ремонту, також визначено місце будівництва нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини. На погоджених об’єктах працює проектант, визначено підрядні організації для проведення ремонтних і реконструкцій них робіт;

-                з 01.04.2014 року в районі функціонує комунальний заклад «Зборівський  районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Зборівської районної ради, як заклад первинного рівня, який здійснює свою діяльність в тісній співпраці, координації та взаємодії із закладами вторинного рівня.

-                структурні підрозділи – амбулаторії ЗПСМ РЦ ПМСД забезпечені компютерною технікою. Щодо комп’ютеризації кожного робочого місця сімейного лікаря – потреба в комп’ютерах становить – 3;

-                протягом 2017 року сформована електронна база мешканців району, так називаємий «червоний» реестр пацієнтів, з поступовим переведенням в «зелений» реєстр;

-                 медичними працівниками первинної ланки широко проводиться роз’яснювальна робота з населенням  району стосовно надання  медичних послуг шляхом укладання декларацій лікар-пацієнт;

-                за рахунок припинення діяльності 2-х дільничних лікарень сіл Озерна та Малашівці, які функціонували в складі РЦ ПМСД, проведено скорочення ліжкового фонду району на 25 стаціонарних ліжок терапевтичного профілю. Оптимізація мережі малопотужних фельдшерських пунктів – передача функцій ФП с. Хутір Озерна в АЗПСМ с. Озерна та ФП с. Лопушани в АЗПСМ с.Оліїв.

-                медичною спільнотою району активно обговорюється та опрацьовується  нова Концепція фінансування закладів охорони здоровя за надані медичні послуги;

-                станом на 01.01.2018 року в районі на обліку перебуває  198 учасників АТО, які по показах забезпечуються  медичною, психологічною допомогою на первинному та вторинному рівнях;

-                поетапно проводиться виконання заходів щодо інформатизації АЗПСМ, застосуванням електронної пошти для впровадження електронного документообігу між закладами РЦ ПМСД.

2. Підготовка до модернізації вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.  (без врахування Залозецької ОТГ)

- проводиться підготовка установчих документів для забезпечення перетворення Зборівської ЦРЛ у комунальне некомерційне підприємство. Питання буде винесено на сесію районної ради в І кварталі 2018р.

-Район не є пілотним по впровадженню механізму фінансування на засадах -. В Зборівській ЦРЛ створюється передумови для подальшого забезпечення цього механізму – створення реєстру пацієнтів у співпраці з первинною ланкою, запровадження та обов’язкове виконання затверджених протоколів надання медичної допомоги відповідно розмежуванню рівнів, подальший розвиток інформатизації закладу, запровадження облікових форм нового зразка відповідно до наказу 21.01.2016р. №29 з подальшою їх електронною обробкою та використанням комп’ютерної програми «Стаціонар».

-Ендокринологічний кабінет підготовлений до запровадження реімбурсації препаратів інсуліну: створений електронний реєстр пацієнтів, придбано необхідну оргтехніку (комп’ютер, принтер), підключено до системи «Інтернет». Укладено договір «Про відшкодуванням, витрат населення у зв’язку з відпуском препаратів інсуліну, вартість яких повністю чи частково відшкодовуються» Тернопільським обласним торгово-виробничним аптечним об’єднанням.

-Одним із пріоритетів в діяльності закладу є подальша його інформатизація, розвиток технологій телемедицини з максимальним наближенням діагностичних та консультативних можливостей у закладах третинного рівня. На даний час кожен відділ, в т.ч. і ВАІТ, забезпечений комп’ютерною технікою з під′єднанням до системи Інтернет. На 2018 рік планується поновити оргтехніку (придбати 2 комп’ютери і 3 принтери), необхідно забезпечити заклад програмою для переходу на електронний документообіг.

-Плановий обсяг фінансування Зборівської ЦРЛ по загальному фонду 21733650 грн (медична субвенція з районного бюджету 8430000 грн., з бюджету Зборівської ОТГ – 9874800 грн., Озернянської ОТГ – 1878850 грн. на І півріччя). Фонд заробітної плати 18969650 грн.

3. Поліпшення кадрового забезпечення закладів охорони здоров'я:

Поліпшення кадрового забезпечення: на базі ЦРЛ проходять інтернатуру 2-а спеціалісти з подальшим працевлаштуванням на вакантні посади лікарів приймального відділення.

-                     Регулярно подаються заявки –потреби для укомплектування  фахівцями лікарями ЗПСМ та їх помічниками в заклади первинної ланки;

4. Зміцнення матеріально-технічної бази:

КЗ «ЗР ЦПМСД»

Протягом 2017 року закуплено сучасний електрокардіограф, комп’ютерна техніка, фонендоскопи, глюкометр, інгалятори, обладнання для сольової кімнати, 11 пульсоксиметрів, 2 холодильника, проведено ремонт автомобілів сільської медицини.  Проведено капітальний ремонт фельдшерського пункту с.Вовчківці із заміною на металопластикові   3-х вікон, 2-х вхідних дверей, 1 міжкімнатних, ремонту підлоги в 2-х кімнатах і коридорі (стяжки, стелення лінолеуму) із залученням спонсорських коштів.. заміна покрівлі ФП с. Беримівці, капітальний ремонт підлоги на ФП с. Сировари. В амбулаторіях ЗПСМ та 37 фельдшерських пунктах проведено поточний ремонт.

Зборівська ЦРЛ

В Зборівській ЦРЛ протягом 2017 року замінено 20 вікон. Придбано лапароскопічну стійку та 2 автоклави.

У 2018 році планується:

1.завершення капітального ремонту ПЗК.

2.перекриття даху терапевтичного корпусу.

3.придбання медичного обладнання: біохімічний аналізатор -1, клінічний – 1, електрокардіографи – 2, діатермокоагулятор – 1, монітори спостереженням за пацієнтом – 5.

Рішення медичної ради:

1. Заслухану інформацію взяти до відома.

2. Продовжити роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району;

3. Забезпечити ефективне виконання загальнодержавної програми "Доступні ліки"

4. Забезпечити суворе дотримання статті 51 Бюджетного кодексу України;

5. Забезпечити провадження реформування системи охорони здоров’я України в Зборівському районі. 


Читайте також