УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
13:09, 13 грудня 2019
Спільно з начальником управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимиром Богайчуком та генеральним директором (головним лікарем) КНП «Тернопільська університетська лікарня» ТОР Василем Бліхаре..
12:38, 13 грудня 2019
Сергія Гаріяна удостоєно «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіо..
12:27, 13 грудня 2019
Генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільська університетська лікарня» Тернопільської обласної ради удостоєно звання «Заслужений лікар України відпо..
всі новини

Тернопільський обласний центр громадського здоровя співпрацює з різними неурядовими організаціями - Ірина Грищук

Проведений прямий ефір на ТТБ по обласному радіомовленню з нагоди проведення в області Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування на тему « Розширюючи права та можливості батьків, сприяємо грудному вигодовуванню!».
В розмові приймали участь : Васьковець Світлана Захарівна – завідуюча відділенням новонароджених, які перебувають спільно з матерями КНП «ТОПКЦ «Мати і дитина», Гричук Ірина Василівна – лікар методист КНП «Тернопільського обласного центру громадського здоров’я » та лікар консультант МБФ «Дар життя» Андрунців Олександра Богданівна. Вела передачу, яка одночасно транслювалася по обласному радіомовленню і на інтернет – сторінці журналіст Оксана Цвик. 
Васьковець Світлана Захарівна зазначила , що грудне вигодовування – є ключовим елементом, який заставляє нас задуматись про те, якою цінністю є наше благополуччя на самому початку життя, як поважати один одного і турбуватися про світ, в якому ми живемо. В оновленому перинатальному центрі створені умови на сучасному рівні надання акушерських послуг. Це результат великої спільної праці УОЗ облдержадміністрації та працівників «ТОПКЦ «Мати і дитина». Пропагуються сучасні технології ведення лактації та годування малюків грудним молоком, створено наближені до домашніх умови для спільного перебування матері та дитини, заохочуються партнерські пологи і участь родини в догляді за новонародженою дитиною та породіллею, проводиться навчання вагітних у «Школі материнства і відповідального батьківства», систематичне навчання медичного персоналу. В пологових залах здійснюється раннє прикладання немовлят до грудей матері, в першу хвилину після народження – в 97% випадків, 92 % новонароджених в перинатальному центрі перебувають виключно на грудному вигодовуванні. Про співпрацю з неурядовими організаціями з метою підтримки грудного вигодовування повідомила Гричук Ірина Василівна . Вона зауважила, що КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоровя » співпрацює з різними неурядовими організаціями. Ще торік ми звернулись до Тетяни Леонідівни Чубак, президента БФ «Подоляни» , і нам пішли назустріч, ми разом з МБФ «Дар життя» успішно провели свято «Грудне вигодовування – основа життя» в холі ТРЦ «Подоляни». Цього року ми знову плануємо проводити сімейне свято «Грудне вигодовування – основа життя », яке відбудеться 4.08.2019 року о 15 годині в ТРЦ «Подоляни» за підтримки БФ «Подоляни», КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я », МБФ «Дар життя». В програмі проведення свята заплановані навчання, обмін досвідом, конкурси колискової, конкурс «одягни дитину в памперс » та інше. Учасників свята чекають подарунки, бліц анкетування серед годуючих матерів, в якому буде визначено матусю, яка найдовше годує грудьми дитину. Звичайно, на святі будуть концертні номери. Запрошені родини, молоді сім’ї, вагітні жінки. Лікар - консультант МБФ «Дар життя» Андрунців Олександра Богданівна розповіла про роботу Школи мами й тата. В радіопередачі транслювались виступи спеціалістів із прес – конференції УОЗ ТОДА із засобами масової інформації, яка відбулась 1 серпня 2019 року: Король Зоряни Володимирівни - головного експерта УОЗ Тернопільської обласної державної адміністрації за напрямком «грудне вигодовування», Стус Наталі Леонідівни – юриста КНП «ТОПКЦ «Мати і дитина», Кучми Володимира Богдановича – заступника директора КНП «Тернопільська міська дитяча клінічна лікарня» з поліклінічної роботи.


Читайте також