УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
16:06, 17 вересня 2019
Розглянувши документ (проект №1500-1, який озвучено під час сесії Тернопільської облради шостого скликання на заміну проекту 1500)
13:02, 17 вересня 2019
Призначено згідно рекомендацій постійної комісії Тернопільської облради з питань охорони здоров'я, сім'ї, материнства, дитинства, керуючись п.20 част.першої ст.43 ЗУ "Про місцеве самоврядува..
всі новини

Обрано генерального директора комунального некомерційного підприємства "Тернопільський обласний центр громадського здоров'я"

Сьогодні, 14 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії Тернопільської обласної ради з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства "Тернопільський обласний центр громадського здоров'я" Тернопільської обласної ради. 
Членами конкурсної комісії було заслухано конкурсну пропозицію єдиного учасника конкурсу Юровського Володимира Теодоровича, який презентував проект плану розвитку підприємства на середньострокову перспективу (три - п’ять років). Зокрема йшлося про план реформування підприємства протягом одного року, заходи з виконання завдань підприємства і результати аналізу можливих ризиків, пропозиції з поліпшення економічних та фінансових показників підприємства, підвищення ефективності його діяльності, запобігання корупції, пропозиції щодо залучення інвестицій для розвитку лікарні та пропозиції (відомості) щодо очікуваної динаміки поліпшення основних показників діяльності цього підприємства.
Після проведення процедури голосування та підрахунку голосів члени конкурсної комісії визнали Володимира Юровського переможцем конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства "Тернопільський обласний центр громадського здоров'я"  Тернопільської обласної ради за результатами конкурсу.

 

Варто знати:

Громадське здоров’я — це колективна відповідальність за здоров'я нашого суспільства. Спільні дії для його профілактики, підтримки та покращення. 

Система громадського здоров'я полягає у вивченні та розробці медичних та соціальних пропозицій, які спрямовані на підвищення якості та тривалості життя населення.  Класичні приклади – вакцинація, боротьба з тютюном, програми із заохочення до здорового способу життя, тощо. Як приклад, це Рамкова конвенція Всесвітньої організації охорони здоров'я з боротьби проти тютюну.  Україна підписала цю Конвенцію, що зобов'язало нас вжити заходів з обмеження куріння у громадських місцях та підвищення цін на тютюнові вироби (хоч останнє просувається не дуже активно).

Як там із громадським здоров'ям у нашій країні на сьогоднішній день

Не дуже добре.  Наша країна перша в Європі за кількістю ВІЛ-позитивних, в нас досі не вирішена проблема туберкульозу. Ми – країна, де сталася ядерна катастрофа. Більше 8% українських земель під сміттєзвалиськом. Низку індустріальних районів України можна сміливо назвати зонами екологічного лиха, але там і досі живуть люди, які часто помирають дуже рано, не доживаючи навіть до пенсійного віку. Враховуючи вищезгадані фактори, ми маємо негайно впроваджувати ефективну систему профілактичної медицини. Час і нам, як і всім іншим розвинутим країнам, взяти на себе відповідальність за наше з вами здоров'я. 

 Є п'ять основних складових у яких, нам потрібно досягнути успіху:

- Здоровий спосіб життя. Нам про нього інформувати та заохочувати, вам (і нам, звичайно) його дотримуватись. Ну, а державним структурам забезпечити умови. Тож тут важлива міжсекторальна співпраця.

- Профілактика захворювань. Краще попередити, ніж лікувати.

- Співпраця громадян, держави та неурядових організацій. Тут окремо потрібно зазначити, що у складі неурядових організацій працює чимало експертів, які часто виконують свою роботу на волонтерських засадах. Нам варто перейти на здорову мотиваційну систему та оплачувати цю вкрай важливу роботу.

- Доступна та якісна медицина. Тут без зайвих пояснень.

- Контроль, моніторинг та оцінка медичних послуг.

А ви хто такі

У межах виконання зобов'язань, що стосуються Угоди про Асоціацію з ЄС, в Україні був створений Центр громадського здоров'я (ЦГЗ).  Такі центри вже давно функціонують у США та країнах Європи, і основною їх (нашою) місією є контроль над інфекційними та неінфекційними хворобами, пропаганда здорового способу життя, підвищення тривалості та якості життя.

Ми, як регіональний ЦГЗ Тернопільської області, намагатимемось виконати та перевиконати всі обов'язки покладені на нас та сподіваємось на плідну співпрацю з нашою громадою та організаціями, що захочуть допомогти нам у виконанні нашої місії. Тож раді познайомитись і за роботу. 


Читайте також