УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
11:17, 17 січня 2020
Проект Закон прийнято з метою створення умов на законодавчому рівні для безперервного здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупів..
10:02, 17 січня 2020
МОЗ повідомляє: одним із пріоритетних напрямів фінансування Програми медичних гарантій стане медична допомога при гострому інфаркті міокарда та мозковому інсульт
всі новини

Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» отримали Тамара Воронцова, Марія Шкільна та Арсен Гудима

Серед майже 600 медиків з усієї України громадську відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» вручено і тернопільським медикам та професору кафедри фізіології Вроцлавського медичного університету, який є організатором Пульмонологічних шкіл на базі ТНМУ імені І.Горбачевського.

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я.

Переможцями регіонального відбору Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» стали: завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини ТНМУ, д.мед.н. (номінація «Новатор охорони здоров’я») Арсен Гудима, доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТНМУ, голова Тернопільського осередку «Всеукраїнське об’єднання «Медики Майдану» (номінація «Взірець служіння суспільству») Тамара Воронцова та кандидат медичних наук Марія Шкільна.

Крім того, цього року започаткована окрема номінація для іноземців «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України», в якій перемогу та, відповідно, Орден Святого Пантелеймона отримали: Новік Вільям - дитячий кардіохірург, засновник та виконавчий директор МБО «William Novick Global Cardiac Alliance», професор хірургії University of Tennessee Health Sciences Center (м. Мемфіс, США), та Барг Войцех, професор кафедри фізіології та практикуючий лікар у галузі пульмонології та алергології Вроцлавського медичного університету, організатор Пульмонологічних шкіл на базі Тернопільського національного медичного університету.

Тамара Воронцова є доценткою кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, а також голова Тернопільського осередку «Всеукраїнське об’єднання «Медики Майдану». Також є членом громадської ради при управлінні охорони здоров’я обласної державної адміністрації; членом нагородної ради ордена «За спасіння життя» імені Л. Я. Ковальчука. Нагороджена подякою міського голови Тернополя С.В. Надала, відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» та медаллю «За службу Україні» від Тернопільської обласної державної адміністрації, знаком народної пошани, нагрудним знаком «Волонтер України» у 2017 від Благодійного фонду «Доля надії».

Арсен Гудима є завідувачем кафедри медицини катастроф з курсом військової підготовки, професорем. До слова, саме у вересні 2007 р. ректор університету, член-кореспондент НАМН України, проф. Л. Ковальчук зініціював створення при кафедрі клінічного курсу «Швидка медична допомога та медичне рятівництво». Є лауреатом Державної премії України в галузі освіти.

Марія Шкільна є кандидаткою медичних наук, авторкою та співавторкою 102 навчально-методичних і наукових публікацій, серед яких 9 патентів: 3 – на винахід, 6 – на корисну модель. Співавторка одного підручника. З осені 2015 року керівник українсько-польського проекту «Дослідження епідеміології, патогенезу, клініки та профілактики бореліозу». Результати досліджень оприлюднені у фахових медичних виданнях України (10 статей) і за кордоном (6 статей). Проблему Лайм-бореліозу працівників лісових господарств України висвітлено на 4 міжнародних конференціях у Польщі, Фінляндії, Франції, США.

Войцех Барг є доктором медичних наук, спеціалістом з пульмонології та алергології. Почав співпрацювати з ТНМУ з 2009 року, коли брав участь у складі делегації з Польщі у VI українсько-польській конференції «Актуальні аспекти захворювань легень : патофізіологія, діагностика, лікування», яку проводили у Тернопільському медуніверситеті.

Результатом співпраці стали щорічні стажування студентів Тернопільського медуніверситету у Вроцлавському медичному університеті, починаючи з 2010 року, а також обмін студентами та викладачами між університетами. За ініціативою В. Барґа з 2015 року щорічно в ТНМУ проводять міжнародні пульмонологічні школи. В. Барґу присвоєне звання Почесного професора Тернопільського медуніверситету.

До слова, Регіональну раду Тернопільської обл. у 2019 році очолював ректор Тернопільського національного медичного університету Михайло Корда. Ініціатором заходу є громадська організація «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги», на чолі з Василем Князевичем.

Урочистості відзначення найкращих українських та зарубіжних медиків відбулися 9 серпня 2019 р., у день Святого великомученика Пантелеймона, якого в Україні вшановують як символ зцілення і милосердя, у м. Києві. Як повідомлено, серед номінантів премії були сільські фельдшери, медсестри, лікарі-винахідники, науковці, лікарі-учасники АТО та інші. Протягом року після багаторівневого відбору по всій Україні було визначено 20 номінантів, серед яких обирали переможців у п’яти номінаціях.

Як зазначено у листі Голови Поважної ради «Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» Василя Князевича, «процес відбору кандидатів складався з декількох етапів. Так, на першому етапі регіональними радами відзнаки було проведено конкурсний відбір, результатом якого стало визначення регіональних переможців у кожній області України. Після цього, Національна експертна комісія (яка складається з голів регіональних рад) серед усіх кандидатів, які були подані до Виконавчого комітету Відзнаки, шляхом таємного голосування обрала по чотири кандидати з кожної з п’яти номінацій на Орден та трьох номінацій на Медаль. Поважна рада серед цих кандидатів обрала переможців в кожній номінації, які були нагороджені на Урочистій церемонії у Національній філармонії України».

Відтак, найкращим лікарем у 2019 році обрано завідувача ортопедо-травматичним відділенням Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова Івана Жердева.

Перемогу в номінації «Найкращий медичний працівник» розділили медична сестра для надання соціальної допомоги ТМО «Психіатрія» (м. Київ) Валентина Кодола та операційна медична сестра абдомінальної та невідкладної хірургії та колопроктології Військово-медичного клінічного центру Південного регіону (далі ВМКЦ ПР) Інна Моргун.

Новатором охорони здоров’я став головний лікар, завідувач відділом кісткової онкології ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України» Олег Вирва.

Переможцем у номінації «За досягнення у міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» став професор директор ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім.В.П.Комісаренка НАМН України» Микола Тронько.

У номінації «Взірець служіння суспільству» переміг лікар терапевт, завідувач відділення паліативно-хоспісної допомоги Лебединської центральної районної лікарні Сергій Костюк.

Кожен переможець отримав Орден Святого Пантелеймона та грошову нагороду у розмірі 50 тис. грн.

Медаль Святого Пантелеймона та грошову нагороду у розмірі 10 тис. грн отримали:

асистент кафедри хірургії ННІ післядипломної освіти ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет» (номінація «За лікарське мистецтво») Олексій  Гудз; сестра медична терапевтичного відділення №2 Волинського обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання (номінація «За турботу і ласку до хворого») Оксана Гальчин; доцент кафедри гістології та ембріології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (номінація «За наукові розробки в медицині») Сергій Савосько.

Переможцями регіонального відбору Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» стали:

доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами ТНМУ (номінація «Найкращий лікар») Марія Шкільна;

завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини ТНМУ, д.мед.н.

(номінація «Новатор охорони здоров’я») Арсен Гудима;

доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТНМУ, голова Тернопільського осередку «Всеукраїнське об’єднання «Медики Майдану» (номінація «Взірець служіння суспільству») Тамара Воронцова.

Крім того, Сумською регіональною радою було висунуто Маріанну Піфаретті, президента об’єднання «Help Point Sumy» (Швейцарія) на окрему номінацію для іноземців «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України».

Детальнішу інформацію про проект можна знайти на офіційному сайті Відзнаки: http://orden-panteleimon.com.ua, а також офіційній сторінці проекту у ФБ: https://www.facebook.com/OrdenPanteleimon 

З додатковими запитаннями можна звернутися до представника Виконавчого комітету Відзнаки Наталії Матвієнко (e-mail: orden.panteleimon@gmail.com; моб. тел. 067 354 64 60).

Довідково

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості. Відзнака має тривалу історію. У 2009 р. Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я населення. Відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України. З часу заснування Відзнаки було нагороджено більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства, серед яких такі визначні особистості, як М.М.Амосов (посмертно), О.О.Шалімов (посмертно), О.М.Лук’янова, Ю.І.Кундієв, Л.А.Пиріг, В.Ю.Мартинюк, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир (Гузар) та ін. Дотримуючись основоположних засад заснування Державної нагороди у 2009 р. та продовжуючи традицію нагородження, з метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого, у 2017 р. започатковано громадську Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». 9 серпня 2017 р. в день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у м. Києві, вперше в Україні, відбулися урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків України та нагородження їх Орденом Святого Пантелеймона. У Софійському Соборі вперше відбувся всеукраїнський молебень за медиків, який очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні з представниками християнських церков України. Це послужило початком для традиції щорічного нагородження кращих працівників в сфері охорони здоров’я. Відзнака присуджується у таких 5 номінаціях: - «Найкращий лікар»; - «Найкращий медичний працівник»; - «Новатор охорони здоров’я»; - «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я»; - «Взірець служіння суспільству»; У 2018 р. Поважна Рада запровадила нову номінацію для молоді: - «Медаль Святого Пантелеймона». А вже у 2019 р. ввели ще одну нову номінацію, але вже для іноземців: - «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України». Урочиста церемонія нагородження щорічно проходить 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.


Читайте також