ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Ініціативна група студентів-медиків взяла участь в робочій зустрічі голови Тернопільської ОДА Ігоря Сопеля щодо обговорення вимог та пропозицій щодо бачення нового проекту МОЗ про інтернатуру

Участь в робочій групі взяв особисто голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель, а також заступник начальника управління - начальник відділу надання медичної допомоги населенню управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Тетяна Скарлош та ректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського МОЗ України, професор Михайло Корда.

Ініціативну групу представляли студенти шостого курсу Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського МОЗ України  Марія Кравчук, Софія Кротік, Ірина Вітенко, Ростислав Затурський та Олеся Тис. Це вже третя зустріч, на якій йдеться про вимоги та пропозиції студентів-медиків. Перші дві були на рівні управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА.

Студенти-медики повідомили, що такі невдоволені настрої тривають загалом по всій Україні. Проти так званої реформи інтернатури, прийнятої у законопроекті МОЗ, згідно з проведеним опитуванням, 88,9% опитаних студентів.

Ініціативна група виклала вимоги медичного студентства, що висувалися під час акції протесту напередодні. Основними є вимога урегулювати законопроект пропозиціями громадкості та студентства та залишити діючий розподіл на інтернатуру.

Впродовж зустрічі було зазначено, що спільними зусиллями студентами у всіх регіонах було відправлено до МОЗ лист-протест. Такий же готують і студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського МОЗ України.

З розумінням до вимог поставився і ректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського МОЗ України, професор Михайло Корда. Однак, він додав, що такі трансформації медичної освіти уже відбулися у світі, зокрема в Грузії, де він нещодавно перебував і вивчав подібний досвід.

Голова Тернопільської ОДА підтримав відкритий діалог з ініціативною групою. Для сприяння конструктиву у даній справі, він запропонував залучити депутатів ВРУ від Тернопільщини.

- Маю сподівання, що ви отримаєте перемогу у невеличкій битві за свої права, зокрема права на освіту. Комунікувати слід і з вашим ректоратом ТНМУ імені І.Я. Горбачевського. Вирішально не лише привернути увагу всієї області та України, а й стратегічно виробити план дій для подальшого законодавчого порозуміння даної реформи медосвіти, яке буде здійснюватися виключно в інтересах суспільства, зокрема медичного студентства.

Критику викликали такі рішення як: запровадження справедливого розподілу на інтернатуру (національний рейтинг); повна юридична відповідальність лікаря-інтерна з першого дня інтернатури; зменшення кількості спеціальностей з 34 до 13; збільшення періоду проходження інтернатури для всіх спеціальностей до трьох років.

- Так, до прикладу, 13 загальних спеціальностей, за якими набиратимуть до інтернатури стануть підготовкою для подальшої вужчої спеціалізації. Щоб стати нейрохірургом, студент повинен пройти інтернатуру за спеціальністю хірургія, а згодом резидентуру за спеціальністю нейрохірургія. Ці 13 спеціальностей визначила експертна комісія МОЗ: акушерство і гінекологія, анестезіологія та інтенсивна терапія, внутрішні хвороби, загальна практика сімейна медицина, загальна стоматологія, медицина невідкладних станів, педіатрія, психіатрія, отоларингологія, офтальмологія, радіологічна онкологія та ядерна медицина, радіологія та хірургія - продовжили учасники ініціативної групи ТНМУ імені І.Я.Горбачевського.

Загалом, конструктивні пропозиції по результатах робочої зустрічі студенти-медики зустріли з довірою.

Повернення відпрацювання 3 років для бюджетників. 4. Повна юридична відповідальність лікаря-інтерна з першого дня інтернатури. 5. Зменшення кількості спеціальностей з 34 до 13. 6. Збільшення періоду проходження інтернатури для всіх спеціальностей до 3 років. Як стало відомо, у листі буде дві головні вимоги для МОЗ: 1. Не розповсюджувати законопроект на тих абітурієнтів, які вступали до 2020 року в університет, та залишити розподіл на інтернатуру по-старому наказом для всіх студентів, які навчаються зараз. 2. Ввести поправки в текст законопроекту, складені студентами (на підставі опитування 4842 чоловік і ініціативної групи), обґрунтовані в листі. Джерело: vlasno.info 

Нагадаємо, що прецедентом став проект наказу Міністерства охорони здоров’я України, яке винесли на громадське обговорення, опублікувавши проект наказу “Про затвердження Положення про інтернатуру”.

Йдеться про те, що зміни, які почнуть впроваджуватися вже з 2020 року, наблизять систему підготовки лікарів до європейських стандартів та дозволять українським лікарям бути конкурентними на світовому рівні. 

 


Читайте також