УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
11:48, 19 лютого 2019
В Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, 19 лютого, під керівництвом начальника управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Григорови..
07:50, 19 лютого 2019
Коли розпочнеться реформа вторинного рівня медицини на Тернопільщині.
14:59, 18 лютого 2019
З 21 по 24 лютого, у Кременці відбудеться IV Міжнародний зимовий чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги.
всі новини

Підсумкова медична рада в Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний наркологічний диспансер”

        8 лютого, під керівництвом заступника начальника управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністраціїї Тетяни Ярославівни Скарлош відбулося засідання  підсумкової медичної ради  комунальної установи Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний наркологічний диспансер” та переривчасті курси лікарів-наркологів області.

         Заслухавши та обговоривши виступ головного позаштатного спеціаліста-нарколога Галанова В.С.., медична рада відмічає наступне.   

         Серед лікувально-профілактичних заходів в кожному відділенні проводилась робота по виконанню планових показників, в т.ч. стаціонарної та амбулаторної наркодопомоги.

         Щоквартально проводився аналіз використання ліжкового фонду диспансеру, щомісячно на І-му (зав. відділеннями) і ІІ-му (контрольно-експортна комісія) рівнях контролю визначалась якість обстеження і лікування наркологічних хворих у відділеннях шляхом експертних оцінок історії хвороби на виписаних хворих.

         Лікарями кураторами облнаркодиспансеру проведено виїзди в 17 районів області з метою надання організаційно-методичної допомоги районним наркокабінетам та перевірки стану проведення медичних оглядів на стан сп’яніння.

         Розглядаючи динаміку поширеності наркозахворювань необхідно відмітити її збільшення у порівнянні з 2015 роком з 127,2 до 130,7 при показнику по Україні за 2017 рік – 123,6

       Аналіз статистичних показників по наркології за 2017 рік показує, що захворюваність населення наркологічними захворюваннями склала по області  8,7 на 10 тис. населення при показнику по Україні за  2017 рік – 7,5 на 10 тис. населення.

Показник захворюваності алкогольними психозами по області у звітному році склав 0,5 на 10 тис. населення при показнику по Україні за 2017 рік  - 0,5 на  10 тис. населення.

Найменший  показник захворюваності алкогольними психозами реєструвався в 2017 році  в Заліщицькому (0,2), Чортківському (0,3), Шумському (0,3) районах.  Взагалі не були зареєстровані алкогольні психози в Бережанському, Борщівському, Гусятинському та Монастириському, районах.

         Проведено аналіз статистичних даних щодо кількості пролікованих наркологічних хворих в стаціонарних відділеннях КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» за 2017 рік в розрізі районів, в тому числі пролікованих з алкогольними психозами та які були направлені на лікування районними лікарями-наркологами або поступили без направлення.

Найбільша кількість наркологічних хворих була пролікована із Тернопільського, Теребовлянського, Зборівського, Збаразького,  Козівського, Гусятинського районів, найменша - із  Заліщицького,  Монастириського,  Підгаєцького, Лановецького та Шумського районів.

         По направленню районних наркологів протягом 2017 року на стаціонарне лікування поступила дуже незначна кількість наркологічих хворих, всього 84 чол., що складає 

4,5% із загальної кількості пролікованих.  Взагалі без направлення поступило 1746 хворих із районів області, що складає 95,5 % від загальної кількості пролікованих, що видно з таблиці №8. Найбільше хворих з направленнями районних лікарів-наркологів поступали із  Збаразького, Теребовлянського, Козівського та Гусятинського районів, найменша кількість із Тернопільського, Шумського, Зборівського, Заліщицького  районів. Взагалі без направлення поступали хворі із   Монастириського району.

              На підставі внесених пропозицій та обговорення виступів та з метою наближення спеціалізованої наркологічної допомоги населенню та покращення її ефективності

 

МЕДИЧНА РАДА ВИРІШИЛА:

 

  1. Головним лікарям комунальних центральних районних лікарень Монастириського та Тернопільського районних територіальних медичних об'єднань:

  1.1. Стан надання наркологічної допомоги населенню розглянути на оперативних нарадах у головного лікаря, намітити заходи по покращенню цієї ділянки роботи у 2018 році.

                                                                                         березень 2018 року

 

1.2. Значно зменшити показник захворюваності алкогольними психозами по області шляхом проведення профілактичної роботи серед населення та довести даний показник до рівня показника по Україні та не перевищувати його. До цього залучати лікарів загальносоматичної сітки району, співпрацювати з іншими зацікавленими службами і відомствами. Це особливо відноситься до Лановецького і Кременецького районів.

 

                                                                                         2018 рік

 

1.3. Зменшити показник  поширеності наркологічними захворюваннями в   Козівському, Борщівському, Бучацькому, Зборівському, Шумському, Тернопільському та Монастириському районах шляхом оптимізації роботи по динамічному спостереженню за хворими, своєчасного зняття їх з диспансерного обліку.

 

                                                                                              2018 рік

 

1.4. Активізувати роботу по направленню хворих наркологічного профілю на стаціонарне лікування в КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер». Це особливо стосується Монастириського,   Шумського, Заліщицького, Підгаєцького, Лановецького  районів.  При направленні  хворих:

  • забезпечити проведення їм  лабораторних та інструментальних обстежень в умовах центральних районних лікарень;
  • своєчасно приймати заходи для лікування гострих алкогольних психозів;
  • при необхідності проводити консультування їх суміжними спеціалістами   районної лікарні та КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер»

2018 рік

1.5.  З метою покращення якості проведення медичних оглядів на стан сп’яніння водіїв транспортних засобів та громадян районним лікарям-наркологам провести додаткові семінарські заняття з черговими лікарями, які допущені до їх проведення по лікарні згідно вимог спільного наказу МВС і МОЗ України.

 

                                                                                              березень 2018 року

 

1.6.   Укомплектувати посади лікарів-наркологів на повну ставку головним лікарям Бережанської, Лановецької, Підгаєцької, Шумської, Зборівської центральних комунальних районних лікарень та Монастириського  районного  територіально медичного об’єднання.

 

                                                                                              2018 рік

2. В КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер»:

1. Завершити реконструкцію лікувального корпусу № 2 диспансеру з добудовою приймального відділення для організації стаціонарного відділення для покращення надання медичної допомоги демобілізованим та учасникам АТО та членів їх сімей та типового приймального відділення.

2. Провести реконструкцію спеціалізованого амбулаторно-поліклінічного відділення  профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/ СНІДу для організації в ньому    денного стаціонару з метою лікування Ко-інфекції та гепатитів «В» і «С».

3.  Закупити для потреб клініко-діагностичної лабораторії при наявності бюджетних коштів наступну медапаратуру: газовий хроматограф,  бінокулярний мікроскоп , біохімічний аналізатор  крові, комплекс обладанння для проведення дослідження методом полімерно ланцюгових реакцій . грн.), імуноферментний аналізатор імуноферментний фотометр, аналізатор сечі, коагулометр, утилізатор біологічних відходів , дистилятор.  

4. Закупити для потреб відділення інтенсивної терапії при наявності бюджетних коштів: апарат ШВЛ - наркозно-дихальний апарат «Драгер»,  «Бриз», монітори «Ютас», поршневі насоси для інфузій, пульсоксиметр «Ютас»,  вакуумний відсмоктувач, апарат УЗД для пункції магістральних судин .

5.  З метою оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення кабінетів  лікарів фтизіатра, хірурга, інфекціоніста, епідеміолога, ендоскопіста, лікаря з УЗД, дерматовенеролога, гінеколога та педіатра спеціалізованого амбулаторно-поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу доукоплектувати їх згідно поданої заявки в управління охорони здоров’я облдержадміністрації в жовтні 2017 року.

 

6. Провести глибокий всебічний аналіз епідемічної ситуації на місцях та заслухати на колегіях, оперативних нарадах головних лікарів та намітити заходи по виявленим недолікам.

 

7. Прийняти міри щодо своєчасного взяття під медичний нагляд ВІЛ-інфікованих осіб та попередження випадків пізнього виявлення ВІЛ-інфекції.

3.Забезпечити систематичний аналіз станів та хвороб ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під медичним наглядом.

 

8. Проводити роботу щодо залучення до обстеження осіб, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими особами.

 

9.  Проводити аналіз своєчасності обстеження вагітних на ВІЛ-інфекцію/СНІД.

 

10. Підвищувати та вдосконалювати рівень знань медичних працівників в сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом проведення семінарів, нарад, тренінгів, конференцій.

 

11. Посилити інформаційно-просвітницьку роботу серед населення репродуктивного віку, щодо профілактики ВІЛ-інфекції та формування здорового способу життя перед усім серед підлітків та молоді.

 

12. З метою профілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих, забезпечити їх обстеження один раз на рік на туберкульоз.


Читайте також