УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
11:48, 19 лютого 2019
В Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, 19 лютого, під керівництвом начальника управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Григорови..
07:50, 19 лютого 2019
Коли розпочнеться реформа вторинного рівня медицини на Тернопільщині.
14:59, 18 лютого 2019
З 21 по 24 лютого, у Кременці відбудеться IV Міжнародний зимовий чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги.
всі новини

Відбулося засідання медичної ради з лікарями ЛКК ЛПЗ та МСЕК області

    Під керівництвом заступника начальника управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Скарлош Тетяни Ярославівни в Тернопільській університетській лікарні відбулося засідання медичної ради з лікарями ЛКК ЛПЗ та МСЕК області за підсумками роботи  в 2017 році та визначенням пріоритетних завдань на 2018 рік.

Всі 12 комісій та обласний центр МСЕ працюють на базі 11 лікувально-профілактичних закладів області, умови роботи задовільні. Всі комісії комп’ютеризовані.

Із 5 міжрайонних МСЕК загального профілю, які розміщенні на базі ЦРКЛ, 4 забезпечені автотранспортом, відсутній автомобіль на Козівській МСЕК (автотранспорт надають ЦРКЛ зони обслуговування). Комісії, розміщені в м. Тернополі, обслуговуються транспортом ОЦ МСЕ. В службі МСЕ області налічується 6 автомобілів.

У звітному 2017 році адміністрація ОЦ МСЕ, обласні та первинні МСЕК приділяли значну увагу організаційно-методичній, аналітичній роботі, підвищенню якості МСЕ, обслуговуванню учасників Революції Гідності і антитерористичної операції, кваліфікації лікарів-експертів та реабілітологів, плануванню діяльності комісій, впровадженню нових форм медико-соціальної експертизи та реабілітації осіб з інвалідністю згідно з методичними рекомендаціями НДІ МСПІ м. Дніпро та НДІ РІ м. Вінниці.

Проведено 5 "Днів експерта", 5 засідань розширеної експертної комісії (РЕК) за участю обласних спеціалістів, 2 спільних наради  лікарів МСЕК та ЛКК ЛПЗ області.

На “Днях експерта” розглядались питання стану первинної інвалідності, реабілітації, дефектури посильної документації, розгляду звернень громадян, профілактики правопорушень в діяльності МСЕК,  деонтологічної поведінки та діловодства на комісіях.

 Всі особи з інвалідністю, які оглядались у МСЕК, повністю були охоплені складанням ІПРІ. Крім того, особам з інвалідністю , яким група інвалідності встановлена довічно, проводились корекція або поновлення ІПРІ (987 чол.).

Обласний центр МСЕ приймав участь у реалізації та підготовці інформацій щодо виконання державних та регіональних програм, відповідних наказів МОЗ України,  управління охорони здоров’я ОДА з питань медико-експертної та реабілітаційної  допомоги населенню області.

Протягом 2017р. було визнано особами з інвалідністю 66 учасників АТО (І Б група – 3, ІІ група – 10, ІІІ група – 53), на всіх складені ІПРІ з рекомендаціями щодо медичної, соціальної та трудової реабілітації, забезпечення їх необхідними технічними засобами реабілітації.

Визнано 2 особи з інвалідністю серед учасників Революції Гідності, їм встановлені відповідні категорії інвалідності та встановлена   ІІІ група.

Головним лікарям та головам ЛКК ЛПЗ надіслано 135 "карт дефектів посильної документації" ( проти 188 в 2016р.)

Кількість звернень громадян з питань МСЕ склала 50 ( проти 70 у 2016 році).

В  2017р. проведено 11 зустрічей МСЕК з громадськими організаціями  осіб з інвалідністю області з питань удосконалення надання медико-експертної та реабілітаційної допомоги. Проводились спільні засідання адміністрації ТОЦ МСЕ та “ Громадської ради у справах осіб з інвалідністю”, де піднімались питання щодо удосконалення порядку відбору ЛКК ЛПЗ хворих на МСЕК та оформлення посильної документації.

В першому півріччі 2017р. обласними МСЕК спільно з ЛКК ЛПЗ, працівниками департаменту соціального захисту населення ОДА проведено суцільний аналіз виконання ІПРІ всіх осіб з інвалідністю з числа учасників АТО, осіб І-А, І-Б груп та вибірково осіб ІІ-ІІІ груп.

В 2017р. на засіданнях колегії та оперативних нарадах управління охорони здоров’я облдержадміністрації заслуховувались питання з організації надання реабілітаційної допомоги особам з інвалідністю області та про стан первинної  інвалідності  внаслідок новоутворень.

         Дано ряд доручень щодо поліпшення медико-експертної та реабілітаційної допомоги особам з інвалідністю.

         Обласний центр МСЕ тісно співпрацює з департаментом соціального захисту населення ОДА, головний лікар-головний експерт центру входить до складу колегії зазначеного департаменту, а лікар - методист – до обласної комісії для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни.

Як показав аналіз стану первинної інвалідності, за останні три роки спостерігається наступна динаміка в абсолютних цифрах серед дорослого населення: 2015р. - 3879, 2016р. - 3745, 2017р. - 3740 (-5); а серед осіб працездатного віку: 2015р.- 3263, 2016р. - 3107, 2017р. - 3117(+10). Зазначені цифри свідчать про певну стабілізацію показників первинної інвалідності.

Збільшення числа первинно визнаних осіб з інвалідністю пройшло переважно за рахунок хвороб КМС, органів кровообігу та ендокринної системи. Спостерігається зменшення числа первинно визнаних осіб з інвалідністю за рахунок травм, очної патології та новоутворень. За звітний період дещо покращився показник часткової реабілітації осіб з інвалідністю.

В 2018 році планується:

 

1. Забезпечити безумовне виконання державних,  регіональних програм, наказів Міністерства охорони здоров’я України, управління охорони здоров’я ОДА з питань медико-соціальної експертизи та реабілітації осіб з інвалідністю.

2.Розробити план роботи з  профілактики та зниження інвалідності на наступний рік.

3. Підвищити рівень організації, доступності, об’єктивності та якості надання  медико-експертної та реабілітаційної допомоги населенню області в умовах реформування  галузі охорони здоров’я.

4. Співпрацювати з зацікавленими фондами, відомствами, реабілітаційними закладами з реалізації ІПРІ.

5. Продовжувати  роботу з профілактики правопорушень у проведенні медико-соціальної експертизи та поліпшення деонтологічної поведінки працівників МСЕК.

6. Активізувати роз’яснювальну роботу з питань МСЕ серед населення, громадських організацій осіб з інвалідністю, медичних працівників області. Співпрацювати з громадською організацією “ Громадська рада у справах осіб з інвалідністю Тернопільської області”.

7. Надавати методичну допомогу ЛКК ЛПЗ первинної ланки охорони здоров’я   з питань МСЕ та реабілітації  потерпілим в зоні АТО та під час Революції Гідності.

8. Контролювати своєчасність атестації та переатестації кадрів в ТОЦ МСЕ. Забезпечити дієвий резерв кадрів голів МСЕК  та лікарів – експертів.

 


Читайте також