УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
09:36, 07 грудня 2018
Наприкінці жовтня Міністерство охорони здоров'я України зробило дуже важливий крок для запровадження системи трансплантації в Україні. Розпочалися закупівлі послуги для розробки Єдиної державної ..
08:55, 07 грудня 2018
Інформаційний медичний вісник листопад 2018
всі новини

Підсумки діяльності Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради за 2017 рік

   В Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради, 20 лютого, відбулася підсумкова медична рада під головуванням начальника управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Григоровича Богайчука.

   Під час своєї доповіді, Джус Михайло Ярославович – директор центру повідомив, що в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Тернопільської обласної ради (далі – Центр) – заклад, завданням якого є організація та надання екстреної медичної допомоги на території Тернопільської області пацієнтам і постраждалим у повсякденних умовах, особливий період та під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також надання спеціалізованої консультативної медичної допомоги з виїздом на місце.

Для забезпечення поставлених завдань у складі Центру створені:

   5 станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі – станції): Тернопільська, Бережанська, Кременецька, Теребовлянська і Чортківська станції. Останні 4 станції мають статус відокремлених підрозділів (не юридичні особи).

   У складі станцій функціонує 23 підстанції – 3 підстанції у складі Тернопільської станції і по п‘ять підстанцій у складі відокремлених підрозділів.

   Станом на 1.01.2018 року в області функціонувало 28 пунктів постійного базування бригад Е(Ш)МД.

   Для забезпечення своєчасного надання екстреної медичної допомоги в області на 2017 рік заплановано введення трьох пунктів Е(Ш)МД в районах, де забезпеченість бригадами Е(Ш)МД не відповідає затвердженим нормативам транспортної доступності та нормативам числа бригад відповідно до чисельності населення на закріпленій території (Бучацький, Збаразький, Тернопільський райони). У І кварталі 2017 року створено пункт постійного базування бригади Е(Ш)МД у смт. Велика Березовиця Тернопільського району. Інші заплановані пункти Е(Ш)МД не були створені через недостатнє фінансування.

   Крім вищезгаданих підрозділів до складу Центру включена також станція виїзної консультативної медичної допомоги, яка виконує функцію забезпечення доставки до закладів вторинної ланки спеціалізованої консультативної медичної допомоги.

   Навчально-тренувальний відділ для підготовки та відпрацювання навичок надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі для медичних та немедичних працівників. У відділі працюють досвідчені лікарі і фельдшери, які навчають працівників, службові обов‘язки яких вимагають вміння надати домедичну допомогу при порушенні функцій дихання та кровообігу, травмах та інших станах, коли виникає загроза для життя людини. За короткий період свого існування навчально-тренувальний відділ здобув заслужену популярність серед населення, а число осіб, що пройшли підготовку, перевищило дві тисячі чоловік.   Проте робота відділу значно ускладнюється відсутністю навчально-тренувальних манекенів, яких Тернопільський центр екстреної медичної допомоги так і не одержав за всі роки свого існування, а кошти на їх придбання не виділялись.

   Одним із важливих елементів створення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є формування регіональної оперативно-диспетчерської служби (далі-ОДС) та забезпечення автомобілів екстреної медичної допомоги спеціальними GPS-навігаторами.

   У 2017 році відбулося офіційне відкриття оперативно-диспетчерської служби (далі – ОДС) та підключення її до телекомунікаційної мережі загального користування. Створено 14 автоматизованих робочих місць, оснащених сучасним обладнанням, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги оснащені мобільними пристроями – смартфонами, санітарні автомобілі – GPS-трекерами для визначення поточного місцезнаходження та передачі даних до ОДС в режимі реального часу. Оновлена система ОДС центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює в м. Тернополі та Тернопільському районі, у найближчому часі нею планується охопити усю область.  

    На 01.01.2017 року в центрі згідно штатного розпису затверджено  89 бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, з них 32 лікарських загальнопрофільних, 7 спеціалізованих і 50 фельдшерських. До групи спеціалізованих бригад входять 3 кардіологічні, 1 психіатрична, 1неврологічна, 1 реанімаційна, 1 бригада інтенсивної терапії.

   Також, в цілому за 2017 рік зареєстровано 234329 звернень за швидкою медичною допомогою, в тому числі 9873 отримали консультаційну допомогу по телефону, 1153 осіб отримали відмову через необґрунтованість, 26397 осіб звернулись безпосередньо за допомогою до підрозділів базування бригад Е(Ш)МД, де їм була надана амбулаторна допомога.

   Впродовж 2010 – 2017 років спостерігалася чітка тенденція до зниження числа виїздів екстреної (швидкої) медичної допомоги. У 2017 році виконано 194506 виїздів бригад Е(Ш)МД безпосередньо до місця виклику. Це на 16850 виїздів менше від попереднього року.

   Усі бригади користуються мобільним телефонним зв‘язком. Засоби радіозв‘язку в закладі відсутні.

   На всіх підстанціях відокремлених підрозділів наявний стаціонарний телефонний зв‘язок для прийому викликів за номером «103» та стаціонарні телефони загального користування. Автоматизовані системи управління на відокремлених підрозділах - станціях не встановлювалися. В обласному центрі у 2017 році введена в експлуатацію центральна оперативна диспетчерська з чотирнадцятьма  автоматизованими робочими місцями диспетчерів, оснащеними сучасним обладнанням, підведена волоконно-оптична лінія зв’язку та виконані комунікаційні роботи.

   Придбані за проектом cтворення єдиної оперативно-диспетчерської служби засоби для зв‘язку із бригадами смартфони і засоби GPS-навігації встановлені на бригадах Тернопільської станції.  Підключення інших станцій до єдиної ОДС заплановано на першу половину 2018 року.

   В цілому у закладі є 114 автомобілів типу В та 4 автомобілі типу С,

в тому числі:

45 автомобілів з терміном експлуатації до 5 років;

24 автомобілі з терміном експлуатації до 10 років;

49 автомобілів з терміном експлуатації понад 10 років.

35 автомобілів потребують капітального ремонту, 27 підлягають списанню.

   Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров‘я від 05.08.2013 року №690 забезпечення санітарними автомобілями екстреної медичної допомоги  на 10 тисяч населення у Тернопільській області  становить 0,86.

   Умови зберігання автомобілів в ряді підрозділів незадовільні. 25 автомобілів знаходяться на відкритих стоянках.

    Станція консультативної медичної допомоги відповідно до укладених договорів з обласними лікувальними закладами забезпечує транспортування, диспетчеризацію та зв‘язок  між лікувальними закладами по питаннях надання консультативної медичної допомоги згідно укладених договорів. Всього лікарями – консультантами здійснено 970 виїздів, в тому числі 136 у заклади охорони здоров‘я у містах і 834 виїзди у заклади охорони здоров‘я в сільській місцевості. В порівнянні з попереднім 2016 роком виконано менше на 191 виїзд консультативної служби. Виконано 297 перевезень після консультації фахівців перевезені до спеціалізованих закладів третього рівня. Під час виїздів виконано 87 хірургічних втручань та проведено 28 інструментальних досліджень.


Читайте також