УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
09:36, 07 грудня 2018
Наприкінці жовтня Міністерство охорони здоров'я України зробило дуже важливий крок для запровадження системи трансплантації в Україні. Розпочалися закупівлі послуги для розробки Єдиної державної ..
08:55, 07 грудня 2018
Інформаційний медичний вісник листопад 2018
всі новини

Відбулася медична рада у Підгаєцькій центральній районній комунальній лікарні

Під керівництвом начальника управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Богайчука Володимира Григоровича та за участі головного лікаря Підгаєцької ЦРКЛ Кушніра Ігоря Богдановича, заступників головного лікаря, завідувачів відділеннями ЦРКЛ, лікарів ЦРКЛ,  головного лікаря КЗПРР «Підгаєцький районний ЦПМСД» Виваль Богдана Миколайовича, завідувачів АЗПСМ, лікарів загальної практики – сімейних лікарів відбулася медична рада у Підгаєцькій  центральній районній комунальній  лікарні.

Під час медичної ради обговорювалися наступне питання:

Звітна доповідь. Підсумки діяльності ЦРКЛ за 2017 рік та пріоритетні напрями галузі на 2018 рік.

Головний лікар ЦРКЛ – І.Б.Кушнір

Заступник головного лікаря з медичної частини – Л.Я.Крамарчук

Звітна доповідь. Підсумки діяльності КЗПРР «Підгаєцький районний ЦПМСД» та його структурних підрозділів за 2017 рік та пріоритетні напрями галузі на 2018 рік.

Головний лікар КЗПРР «Підгаєцький районний ЦПМСД» - Б.М.Виваль

Головний лікар КЗПРР «Підгаєцький районний ЦПМСД»   Б.М.Виваль доповів:

1.Рівень готовності до реорганізації первинної медичної допомоги:

-                визначена спроможна мережа закладів первинної медичної допомоги району, затверджена головою районної державної адміністрації;

-                на даний час проводиться організаційно-методична підготовча  робота щодо переведення комунального закладу в  комунальне (неприбуткове ) некомерційне підприємство;

-                за погодженням  голови райдержадміністрації визначено місце будівництва нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Старе Місто,  перелік АЗПСМ, які потребують реконструкції, ремонту.

-                з 02.01.2014 року в районі функціонує комунальний заклад  «Підгаєцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»   Підгаєцької районної ради, як заклад первинного рівня, який здійснює свою діяльність в тісній співпраці, координації та взаємодії із закладами вторинного рівня.

-                лікарі загальної практики – сімейні лікарі  забезпечені комп’ютерною технікою, щодо комп’ютеризації кожного робочого місця, 4 комп’ютери підключені до мережі Інтернет ;

-                протягом 2017 року сформована електронна база мешканців району, так називаємий «червоний» реестр пацієнтів, з поступовим переведенням в «зелений» реєстр;

-                 медичними працівниками первинної ланки проводиться роз’яснювальна робота з населенням  району стосовно надання  медичних послуг шляхом укладання декларацій лікар-пацієнт;

-                медичною спільнотою району активно обговорюється та опрацьовується  нова Концепція фінансування закладів охорони здоровя за надані медичні послуги;

-                станом на 01.01.2018 року в районі на обліку перебуває  36 учасників АТО, які по показах забезпечуються  медичною, психологічною допомогою на первинному та вторинному рівнях;

-                поетапно проводиться виконання заходів щодо інформатизації АЗПСМ, застосуванням електронної пошти для впровадження електронного документообігу між закладами РЦ ПМСД.

- проведена реорганізація ФАП с.Старе Місто в АЗПСМ, яка буде затверджена рішенням сесії районної ради 21.02.2018р .

СТРУКТУРА АЗПСМ с.СТАРЕ МІСТО:

1.Міська дільниця № 1:

-  м.Підгайці,

- с.Вербів

Міська дільниця № 2:

м.Підгайці,

с.Угринів,

с.Яблунівка

Приписна дільниця № 1:

с.Старе Місто,

с.Галич

Приписна дільниця № 2:

с.Литвинів,

с.Сільце,

с.Рудники

Дана АЗПСМ буде обслуговувати  8065 жителів.

 

виконання в районі програми «Доступні ліки» за 2017 рік та заходи, направлені на освоєння коштів по даній програмі в 2018 році.

 

2. Підготовка до модернізації вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.  

  Медичну допомогу населенню надає Підгаєцька ЦРКЛ в склад якої входить: поліклінічне відділення потужністю 120 відвідувань на зміну та стаціонар на 85 ліжок.

Матеріально технічне забезпечення

Для забезпечення лікувально-діагностичного процесу ЦРКЛ оснащена апаратами для ультразвукової діагностики, аналізаторами, фотометрами для лабораторних досліджень, офтальмологічним обладнанням, ендоскопічним обладнанням, приладами для забезпечення роботи відділення інтенсивної терапії, апаратом для проведення рентгенологічних досліджень, фізіотерапевтичне обладнання, апаратами для зняття електрокардіограм, автоклавами для проведення стерилізації.

Перспектива розвитку закладу

В Підгаєцькій ЦРКЛ  при формуванні Берижанського госпітального округу розглядається, як лікарня планового лікування для надання медичної допомоги хворим з хронічним захворюваннями.

 

Підготовка до модернізації вторинної медичної допомоги

Для влиття медичного закладу в Бережанський госпітальний округ проводиться підготовка установчих документів по перетворенню Підгаєцької ЦРКЛ  в комунальне не комерційне підприємство.

Разом з центром первинної медико-санітарної медичної допомоги проводиться робота по створенню реєстру пацієнтів, обов’язкове виконання протоколів надання медичної допомоги, подальший розвиток інформатизації закладу, удосконалення ведення облікових форм з подальшою їх електронною обробкою з використанням комп’ютерної програми «Стаціонар», «Поліклініка».

В рамках виконання державної програми «Доступні ліки» ендокринологічний кабінет поліклініки підготовлений до запровадження реамбурсації препаратів інсуліну: створений електронний  реєстр пацієнтів, оргтехніка підключена до системи Інтернет, укладено договір на відпуск препаратів інсуліну з аптечної мережі.

Одним з пріорітетів в діяльності закладу є подальша робота по розвитку інформатизації та технології телемедицини. На даний час 5 відділів ЦРКЛ забезпеченні комп’ютерною технікою з під’єднанням  до системи Інтернет. В 218 році планується закупити 3 комп’ютери, 3 принтери для 100% комп’ютеризації відділів з подальшим переходом на електронний документообіг.

Поліпшення кадрового забезпечення закладів охорони здоров'я:

Медичну допомогу населенню на первинному рівні надають 7 лікарів загальної практики – сімейних лікарів, що становить 3.8 на 10 тис.нас. Потреба у 3 лікарях загальної практики – сімейних лікарях.  Подана заявка – забезпечення лікарями загальної практики – сімейними лікарями:

Завалівська АЗПСМ

Мужилівська АЗПСМ

Приписна дільниця № 2

Медичну допомогу в Підгаєцькій ЦРКЛ  надають 214 фізичних осіб медичного персоналу в т.ч. 47 – лікарів, 85 – медичних спеціалістів з медичною освітою, 37 – молодших медичних спеціалістів. Для покращення кадрового забезпечення на базі Тернопільської університетської лікарні проходять інтернатуру 5 спеціалістів, які будуть працевлаштовані на вакантні посади в Підгаєцькій ЦРКЛ.

4. Зміцнення матеріально-технічної бази:

КЗПРР «Підгаєцький районний ЦПМСД»

Протягом 2017 року за кошти місцевого бюджету закуплено 4 глюкометри, 2 холодильники. Забезпечено комп’ютерною технікою 7 лікарів загальної практики – сімейних лікарів (100%), 4 комп’ютери підключені до мережі Інтернет (міська дільниця №1, міська дільниця № 2, приписна дільниця № 1, Новосілківська АЗПСМ). Проведено ремонт автомобілів сільської медицини.  Проведено заміну вікон на металопластикові   ФАП та ФП в загальній кількості 12 вікон. В амбулаторіях ЗПСМ, фельдшерсько-акушерських  та  фельдшерських пунктах проведено поточні ремонти.

В 2018 році планується:

Будівництво АЗПСМ с.Старе Місто;

Реконструкції :

Завалівської АЗПСМ

Новосілківської АЗПСМ

Голгочанської АЗПСМ

Мужилівської АЗПСМ

Шумлянської АЗПСМ

Підгаєцька ЦРКЛ

Зміцнення матеріально-технічної бази

В 2017 році завершено реконструкцію опалювальної системи відділень стаціонару ЦРКЛ , для проведення робіт було виділено кошти в сумі 523 тис.грн. (субвенція з державного бюджету на соціальний розвиток 447 тис.грн., кошти місцевого бюджету 76 тис.грн.). Проведені заходи дадуть змогу зменшити споживання природного газу на 20-25%, що досить економічний ефект 350-400 тис.грн. щорічно.

У 2018р. розпочато реконструкцію І поверху хірургічного корпусу під новий операційний блок, реанімаційне та приймально-діагностичне відділення. Для проведення робіт виділено кошти зі субвенції державного бюджету на соціальний розвиток в сумі 158 тис.грн., за рахунок коштів спеціального фонду Підгаєцької ЦРКЛ  в сумі 30 тис.грн. , за рахунок коштів місцевого бюджету  144 тис.грн. На даний час встановлено 13 віконних блоків, 13 дверних блоків, проведено роботи по заміні комунікацій та проводяться роботи по внутрішньому оздобленні приміщень.

Рішення медичної ради:

1. Заслухану інформацію взяти до відома.

2. Продовжити роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району;

3. Забезпечити ефективне виконання загальнодержавної програми "Доступні ліки"

4. Забезпечити суворе дотримання статті 51 Бюджетного кодексу України;

5. Проводити роботу по підготовці входження закладів охорони здоров’я Підгаєцького району в медичний простір Бережанського госпітального округу.

6. Забезпечити провадження реформування системи охорони здоров’я України в Підгаєцькому  районі. 


Читайте також