УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
10:15, 19 серпня 2019
16 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільська ..
10:15, 19 серпня 2019
16 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільська ..
10:54, 14 серпня 2019
Сьогодні, 14 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії Тернопільської обласної ради з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального неко..
всі новини

Урочисте вручення лапароскопічної стійки для операційного блоку КНП ШРР «Шумська центральна районна лікарня»

     21 листопала, за участі голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни, голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука та начальника управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Вололимира Богайчука відбулося урочисте вручення лапароскопічної стійки для операційного блоку КНП ШРР «Шумська центральна районна лікарня», собівартість якої вартує понад 45 тис. EUR.

     Варто зазначити, що завдяки благодійній допомозі кампанії Карл Шторц, лікарі Шумського району проводитимуть операції на внутрішніх органах проводять через невеликі (діаметр — 0,5-1,5 см) 2-4 отвори за допомогою лапароскопа та лапароскопічних інструментів.

      «Ми щиро вдячні благодійній кампанії Карл Шторц (Karl Storz) за надану благодійну допомогу, яка дасть можливість впроваджувати лапараскопічні операції хірургічного та гінекологічного характеру (такі як: лапароскопічна холецистектомія, апендектомія, діагностична лапаратомія, кліпування яйників при апоплексії, кістектомія, стерилізація).

     Перевага лапароскопії перед відкритою операцією очевидна, оскільки прояви хірургічної агресії, яка виражається реакцією всіх органів і систем організму на завдану йому травму, в другому випадку набагато більш виражені.

     А це, в свою чергу, може стати причиною розвитку іншої хвороби, викликаної посттравматичним шоком. Якщо після відкритої операції пацієнти змушені, тривалий час, лежати без руху, щоб не розійшлися шви та через больовий синдром, тим самим, збільшуючи ризик загострення супутніх захворювань, то при лапароскопії відновний процес проходить значно швидше. А це означає, що вже за п`ять-шість годин хворий буде в стані самостійного пересуватися і обслуговувати себе.

     Також, при відкритих операціях відбувається травмування сусідніх органів і тканин, уникнути цього, в будь-якому випадку, неможливо. В результаті людина стикається з парезом кишечника, який продовжується протягом двох-чотирьох днів, а це означає, що в цей період вона не може приймати їжу, замінники харчових речовин вводяться їй внутрішньовенно, в деяких випадках проводиться спеціальна медикаментозна стимуляція кишки. При лапароскопії таких травм організму не наноситься зокрема не страждає і перистальтика шлунково-кишкового тракту, а це означає, що вже наступного дня можна сміливо приймати їжу самостійно. Ще одним, мабуть, найважливішим моментом, в аналізі про наслідки перенесеного відкритого оперативного втручання, є той факт, що практично завжди він супроводжується утворенням спайок. При гінекологічній операції, утворення спайок можна спостерігати навколо яєчників, матки та маткових труб, адже це прямий шлях до розвитку безпліддя. Якщо стоїть вибір, який метод проведення операції краще, то це, безумовно, лапароскопія, оскільки в цьому випадку не наноситься травми дітородній функції жінки.

     Саме тому, застосування лапароскопічнних методів лікування в Шумському районі забезпечить низьку травмоатичність, короткий термін перебування пацієнта в стаціонарі, швидке відновлення, відсутність сильних болючих відчуттів під час відновного періоду і післяопераційних рубців – все це робить лапароскопію більш прийнятним і ефективним методом лікування різних хвороб» - зазначив, під час урочистого вручення, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук.


Читайте також