УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
10:15, 19 серпня 2019
16 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільська ..
10:15, 19 серпня 2019
16 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального некомерційного підприємства «Тернопільська ..
10:54, 14 серпня 2019
Сьогодні, 14 серпня, відбулося засідання конкурсної комісії Тернопільської обласної ради з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади генерального директора (головного лікаря) комунального неко..
всі новини

Інформаційний бюлетень «Грип та ГРВІ і Україні» за 46 тиждень (12-18.11.2018)

Резюме за звітний тиждень по Україні

 

     Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні  знаходиться на неепідемічному рівні. За даними рутинного епіднагляду показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 428,2 на 100 тисяч населення, що на 17,5% менше епідемічного порогу по Україні. Летальних випадків від грипу не зареєстровано. На звітному тижні, вперше від початку епідемічного сезону, зареєстрована циркуляція вірусів грипу.

     З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 84 079 осіб.

     За даними дозорного епіднагляду зареєстровано 56 випадків серед пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку грипоподібного захворювання (далі – випадок ГПЗ) ти 28 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції (далі – випадок ТГРІ). При дослідженні зразків матеріалів лабораторного підтвердження наявності вірусів грипу не отримано, реєструється циркуляція респіраторних вірусів.

 

Захворюваність на грип та ГРВІ в сусідніх країнах

(за 45 тиждень 2018 року)

 

     За даними спільного бюлетеню ВООЗ та Європейського Центру по контролю за хворобами (http://flunewseurope.org) в країнах, що межують із Україною, спостерігається низька інтенсивність активності грипу та відсутність географічного поширення грипу, окрім Словаччини та Румунії, де визначалися поодинокі випадки захворювань (малюнок 1).

 

Аналіз захворюваності та вірусологічних досліджень

За даними недозорних джерел

 

     На звітному тижні на грип та ГРВІ захворіло 164 826 осіб, із них 68,0% діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить 428,2 на 100 тисяч населення, що на 17,5% менше епідемічного порогу по Україні (малюнок 2).

     Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дорослих та дітей до 17 років збільшився на 9,37% та 8,0% відповідно.

     В Україні спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності грипу та ГРВІ, відзначається спорадичне географічне поширення грипу. На третьому малюнку показаний розподіл інтенсивних показників захворюваності на грип та ГРВІ серед регіонів України.

     Госпіталізовано 3,0% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дітей віком 0-4 роки, найменше – серед осіб 65 років та старше.

     На звітному тижні летальних випадків від грипу не зареєстровано.

     При дослідженні методом ПДР 64 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип в одному випадку визначено РНК вірусу грипу А не субтивований.

 

Аналіз захворюваності та вірусологічних досліджень

за даними дозорних джерел

 

     До дозорних закладів первинної медико-санітарної допомоги звернувся 521 пацієнт, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку гострої респіраторної інфекції, із них 56 пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку ГПЗ.

     Вікова структура випадків ГПЗ показана на четвертому малюнку.

     За звітний тиждень дозорні лікарні повідомили про 28 випадків ТГРІ, що становить 3,1% від кількості госпіталізованих з усіх причин (малюнок 5). Більшість випадків ТГРІ припадає на вікову групу 0 – 4 роки.

     При дослідженні 26 зразків матеріалів від пацієнтів із ГПЗ та ТГРІ методом полімеразної ланцюгової реакції у 2 визначено аденовірус (таблиця 1).

     Серед 13 лабораторно обстежених осіб із ТГРІ 48% мали наявні супутні стани, що можуть ускладнювати перебіг захворювання (малюнок 6).

     З початку епідемічного сезону 60% осіб з ТГРІ звертались за медичною допомогою у перші 2 дні від початку захворювання (малюнок 7).

 

 

 

ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

www.phc.org.ua

fb.com/phc.org.ua


Читайте також