УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
14:32, 13 червня 2019
Сотні медиків із всієї області зібралися у Тернопільському обласному драматичному театрі задля відзначення свого професійного свята.
13:30, 12 червня 2019
12 червня, у конференц-залі комплексу "Оскар" відбулися переривчасті курси для лікарів-дерматовенерологів лікувально-профілактичних закладів області.
09:33, 12 червня 2019
Інформаційний медичний вісник травень 2019
всі новини

Всесвітній день боротьби з туберкульозом 2019 р. - «Час діяти»

Всесвітній день боротьби з туберкульозом 2019 р.  - «Час діяти»

Щороку 24 березня відзначаємо Всесвітній день боротьби з туберкульозом, покликаний підвищити обізнаність громадськості про згубні наслідки туберкульозу для здоров'я, суспільства і економіки та активізувати зусилля по боротьбі з глобальною туберкульозної епідемією.

В цей день, в 1882 р д-р Роберт Кох оголосив про те, що йому вдалося відкрити бактерію, що викликає туберкульоз, завдяки чому стала можлива розробка методів діагностики і лікування цього захворювання.Туберкульоз, як і раніше є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб в світі.

Кожен день від цієї запобіжної і виліковної хвороби помирає майже 4 500 осіб, а майже 30 000 чоловік захворюють нею. Згідно з оцінками, з 2000 р завдяки глобальним зусиллям по боротьбі з туберкульозом було врятовано 54 мільйони життів, а показник смертності від туберкульозу скоротився на 42%.

У вересні 2018 р. прагнучи прискорити протидію туберкульозу та досягнення цільових показників в країнах, глави держав провели першу в історії Нараду високого рівня ООН, на якому вони взяли на себе масштабні зобов'язання по ліквідації туберкульозу.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом 2019 р проходить під гаслом «Час діяти», що нагадує про необхідність якомога швидше виконати зобов'язання світових лідерів в наступних областях:

·       розширення доступу до профілактики та лікування;

·       посилення підзвітності;

·       забезпечення достатнього і стабільного фінансування, в тому числі для наукових досліджень;

·       сприяння припиненню стигматизації та дискримінації;

·       розширення протитуберкульозної діяльності на принципах справедливості, дотримання прав людини і врахування потреб людей.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) спільно з Глобальним фондом і Партнерством «Зупинити туберкульоз» почала ініціативу "Find. Treat. All. #EndTB" ( «Виявити, лікувати всіх, # ліквідувати ТБ»), покликану прискорити заходи по боротьбі з туберкульозом і забезпечити доступ до допомоги в рамках загального курсу ВООЗ на досягнення загального охоплення послугами охорони здоров'я.

У день боротьби з туберкульозом закликаєм спільноти, які опікуються проблемою туберкульозу, організації громадянського суспільства, установи охорони здоров'я області об'єднати сили під девізом «Виявити, лікувати всіх, # ліквідувати тубееркульоз», з тим щоб ніхто не був залишений без уваги.

 

З другого півріччя 2019 року в Україні запланований перехід на амбулаторне лікування хворих на туберкульоз. Кошти сімейним лікарям за супровід хворих з туберкульозом виплачуватиме Національна служба здоров’я України.

Це буде доплата сімейним лікарям, які виявили хворого на туберкульоз та супроводжували процес лікування. При наданні первинної медичної допомоги впроваджується анкетування хворих на туберкульоз. Анкета впроваджується лише для того, щоб лікарі не пропускали випадки туберкульозу.

Час діяти! Пора ліквідувати туберкульоз.

 


Читайте також