УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
10:10, 21 серпня 2018
Для жителів села Дичків, що входить до Великогаївської об’єднаної територіальної громади, відбулася значна подія. Заклали та освятили перший камінь у будівництві фельдшерського пункту або, як зараз г..
10:17, 20 серпня 2018
Медичні послуги стануть ближчими для жителів сільської місцевості. Адже держава розпочала проект із розвитку сільської медицини. На її розвиток Тернопільська область отримала 220 млн. грн. Детальніше..
08:30, 20 серпня 2018
У четвер, 16 серпня, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Світлана Безпоповцева, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський, заступник начальника управлінн..
всі новини

Як розпізнати рак на ранніх стадіях

Як розпізнати рак на ранніх стадіях

Виявити перші симптоми онкології вкрай важко. Зазвичай, людина звертається за медичною допомогою, коли ракові клітини вже поширилися по всьому організму і зупинити хворобу практично неможливо. Особливо це стосується людей, які нерегулярно проходять медичні обстеження і звертаються до лікарів лише в екстрених випадках.

Американські лікарі назвали кілька ознак, за якими можна визначити наявність раку на ранніх стадіях хвороби. Якщо людина виявив у себе хоча б одну з ознак - потрібно відразу ж записатися на прийом до лікаря, щоб пройти необхідне обстеження і вчасно зупинити хворобу.

1. Втома. Багато людей відчувають втому через перевтому і занадто швидкий ритм життя. Але якщо вас часто хилить до сну навіть якщо ви не перевтомилися і добре відпочили - це повинно насторожити і стати приводом для звернення до лікаря. Сонливість і втома можуть бути ознаками лейкемії, раку товстої кишки і шлунку.

2. Втрата ваги. Якщо людина стала втрачати вагу, але при цьому спосіб життя і режим харчування не змінилися - це привід задуматися про причини незрозумілої втрати ваги, яка є одним із симптомів раку. Інша справа, якщо ви планували позбутися зайвих кілограмів і докладали якісь зусилля для досягнення мети (дієта, фізичне навантаження). Але якщо вага втрачається сама по собі, при цьому спосіб життя не змінився - потрібно звернутися до лікаря і з'ясувати причину. Втрата ваги може бути ознакою раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу або раку легенів.

3. Підвищення температури тіла. Підвищена температура тіла (від 37,6°С до 38,2°С ), яка не проходить - це важлива ознака того, що в організмі відбувається щось не так. Постійно підвищена температура тіла може говорити про те, що в організмі з'явилися ракові клітини.

4. Больові симптоми. Симптоми раку горла, гортані, стравоходу і мови можна розпізнати по больових відчуттів. Якщо людині довгий час боляче ковтати, з'явилися неприємні відчуття в області горла, охриплість і ранки на губах або в роті, які довго не загоюються - не зволікайте з обстеженням і своєчасно звертайтеся за медичною допомогою, щоб попередити розвиток раку.

Незважаючи на схожість перших ознак онкологічних захворювань з багатьма іншими, все ж можливо їх діагностувати на ранніх етапах розвитку. У цьому випадку результати лікування будуть у багато разів краще. Навіть маленька ракова пухлина може відняти в людини життя.

Не зволікайте! Проходьте профілактичні огляди завчасно!

Ми бажаємо Вам здоров’я!

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
"Центр здоров’я"