УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
12:20, 21 серпня 2018
Обласна рада перетворила Яблунівський обласний комунальний дитячий протитуберкульозний санаторій, що в Гусятинському районі, в обласний медичний центр для лікування і реабілітації учасників АТО. На р..
10:10, 21 серпня 2018
Для жителів села Дичків, що входить до Великогаївської об’єднаної територіальної громади, відбулася значна подія. Заклали та освятили перший камінь у будівництві фельдшерського пункту або, як зараз г..
10:17, 20 серпня 2018
Медичні послуги стануть ближчими для жителів сільської місцевості. Адже держава розпочала проект із розвитку сільської медицини. На її розвиток Тернопільська область отримала 220 млн. грн. Детальніше..
всі новини

Всеукраїнський та обласний тиждень планування сім`ї та збереження репродуктивного здоров`я

Всеукраїнський та обласний тиждень планування сім`ї та
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Всеукраїнський та обласний тиждень планування сім`ї та
збереження репродуктивного здоров`я

У період з 22 по 26 вересня 2014 року Міністерство охорони здоров`я України проводить Всеукраїнський тиждень збереження репродуктивного здоров’я, планування сім'ї, безпечного материнства та відповідального батьківства.

Це відбувається у рамках реалізації Державної програми “Репродуктивне здоров`я нації на період до 2015 року ” , затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 1849 від 27 грудня 2006 року.

В умовах несприятливої демографічної ситуації в країні, погіршенні стану репродуктивного здоров'я населення, велика увага повинна приділятися проблемі планування сім'ї. До цього відноситься як питання заохочення народжуваності, так і питання запобігання небажаній вагітності, регулювання інтервалів між вагітностями, вибір оптимального часу для народження дітей залежно від віку батьків і стану їх здоров'я.

Сьогодні Україна посідає сьоме місце серед європейських країн за чисельністю населення. Протягом 2000–2010рр. чисельність населення в Україні скоротилася більш ніж на 3 мільйони осіб. Головним чинником значних демографічних втрат виступила депопуляція: скорочення чисельності населення за підсумками його природного руху становило у цей період майже 3,4 млн осіб. Загалом соціально-демографічна ситуація в Україні й по закінченні першого десятиліття нового сторіччя залишається складною і неоднозначною.

Серед інших позитивних тенденцій, які виявляються у медико -демографічній сфері, слід назвати поліпшення ситуації щодо репродуктивного здоров’я населення України та чинників, які його визначають. Так, в країні стабільно знижується частота абортів, зменшуються показники захворюваності на інфекційні недуги, що передаються статевим шляхом, скорочується частка ускладнених пологів у загальному їх числі, виявляє тенденцію до зниження рівень перинатальної смертності тощо. Однак навіть з урахуванням вищезгаданих обнадійливих тенденцій Україна ще входить до групи держав — "сумнівних лідерів" серед європейських країн за рівнем абортів та розповсюдженням інфекцій, що передаються статевим шляхом ”- за повідомленням завідувачки відділу проблем якості демографічних процесів Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Ірини Курило.

“Кожна вагітність повинна бути бажаною, кожні пологи - запланованими, кожна особистість – реалізованою, таке ставлення повинне бути у кожної подружньої пари і не лише у них ” - про це заявила спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та роботи зі ЗМІ Фонду Народонаселення ООН (UNFPA) Олена Кулик.

Не дивлячись на складну політичну ситуацію в країні влада турбується про здоров’я кожного громадянина України і проводить міроприємства, що сприяють збереженню репродуктивного здоров’я.

Збереження і покрашення репродуктивного здоров'я виходить за рамки чисто медичної проблеми і є загальнодержавною, багатокомпонентною проблемою, яка повинна вирішуватися на національному рівні шляхом забезпечення умов для реалізації населенням репродуктивної функції і планування сім'ї.

Тернопільська область приєдналась до впровадження програми "Здоров’я жінок України", що підтримується Агентством США з міжнародного розвитку. Населення області складає 1 076943 осіб, або 2,4 % від загальної частки населення України. Тернопільщина є однією із 5 областей України, де сільське населення (55,9%) перевищує міське ( 44,1% ); 46,2 % складають чоловіки, та 53,8 % жінки, з яких 47, 4% (274 478 жінок) складають жінки репродуктивного віку.

Тиждень планування сім'ї і збереження репродуктивного здоров'я проводиться в рамках реалізації програми. Його мета - привернути увагу урядових, громадських організацій, медичних працівників і широких мас населення до вирішення проблем планування сім'ї і репродуктивного здоров'я й подолання негативних тенденцій демографічної ситуації в Україні. Позитивним зрушенням у вирішенні проблем сексуального і репродуктивного здоров'я сприяло створення мережі центрів планування сім'ї і гінекологічних кабінетів дитячого і підліткового віку, центрів репродуктивного здоров'я підлітків, провідних гігієнічну і просвітницьку роботу серед підлітків і молоді, формують відповідальну сексуальну культуру.

Для вирішення цих проблем в Тернопільській області створена мережа служби планування сім'ї, дитячої і підліткової гінекології, а також мережа кабінетів "Клініки дружньої до молоді" .

Завдяки заходам, які останніми роками проводяться в Тернопільській області, за останніх 12 років в 3 рази сталося зниження показника абортів ( 2013 рік - 13,7 в порівнянні з 2001 - 32,3 ).

Саме народженню бажаного і здорового дитяти присвячені всі заходи, які будуть проведені під час тижня планування сім'ї.

На Тернопільщині за 1 півріччя 2014 року народилося 5589 немовлят, що на 54 дитини більше минулого року За словами обласного акушер – гінеколога Федченка Олексія Олексійовича народжувати в області стали більше , показник народжуваності становить 5,2 порівняно з минулорічним 5,1.

Свідченням великої профілактичної роботи свідчить наступне: лише за 6 місяців цього року фахівцями області та міста проведено 9 виступів по телебаченню, більше 50 виступів по радіомовленню, понад 60 статей в періодичній пресі; практично кожне звертання пацієнтів переходить у своєрідну бесіду, що у цифрах досягає до 80 тисяч. Лекційна робота у малих групах досягла позначки 700.

Протягом тижня планування сім'ї в Тернопільській області будуть проведені прес - конференції, круглі столи, виступи на телебаченні, акції з безкоштовним поширенням інформаційних матеріалів.

Прес - служба ДОЗ ТОДА