УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
12:20, 21 серпня 2018
Обласна рада перетворила Яблунівський обласний комунальний дитячий протитуберкульозний санаторій, що в Гусятинському районі, в обласний медичний центр для лікування і реабілітації учасників АТО. На р..
10:10, 21 серпня 2018
Для жителів села Дичків, що входить до Великогаївської об’єднаної територіальної громади, відбулася значна подія. Заклали та освятили перший камінь у будівництві фельдшерського пункту або, як зараз г..
10:17, 20 серпня 2018
Медичні послуги стануть ближчими для жителів сільської місцевості. Адже держава розпочала проект із розвитку сільської медицини. На її розвиток Тернопільська область отримала 220 млн. грн. Детальніше..
всі новини

Організація, виявлення, транспортування та госпіталізація хворих з підозрою на геморагічну гарячку Ебола

Організація, виявлення, транспортування та госпіталізація хворих з підозрою
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Організація, виявлення, транспортування та госпіталізація хворих з підозрою на геморагічну гарячку Ебола

Принципи організації первинних протиепідемічних заходів однакові для всіх ОНІ.

 • виявлення хворого
 • інформація про виявлення хворого
 • ізоляція хворого з наступною його госпіталізацією
 • уточнення діагнозу
 • обсерваційні, карантинні або інші обмежувальні заходи
 • лікування
 • виявлення померлих від невідомих причин, розтин трупа, взяття матеріалу для бактеріологічного і вірусологічного досліджень; знезараження, правильне транспортування та поховання трупів.
 • виявлення, ізоляція контактних осіб
 • медичне спостереження за населеням
 • провізорна госпіталізація всіх хворих, характер захворювання яких не виключає діагнозу ОНІ
 • дезинфекція
 • санітарна освіта

При виявленні хворого з ОНІ в амбулаторно-поліклінічному закладі прийом усіх хворих припиняють. Хвороґо залишають на місці виявлення до госпіталізації в спеціалізований інфекційний стаціонар. За необхідності йому надають екстрену медичну допомогу.

Не виходячи з приміщення, де перебував хворий, лікар по телефону або ч/з посильного, який не був в контакті з підозрілим, замовляє необхідні медикаменти, укладки захисного одягу і для взяття матеріалу для лабораторного дослідження, засоби особистої профілактики і терміново сповіщає головного лікаря відповідного лікувального закладу, КЗТОР "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" та Держсанепідслужби. Схема сповіщення має бути у кожному ЛПЗ на помітному місці. Необхідно мати засоби індивідуального захисту з розрахунку для персоналу поліклінік і ФАПів по 1 комплекту на 1 зміну осіб, зайнятих беспосередньо обслуговуванням хворих.

Забороняється вхід у медичний заклад і вихід з нього. Закривають усі вхідні двері, припиняється спілкування між поверхами. Виставляють пости біля кабінету, де перебуває хворий, біля вхідних дверей поліклініки і на поверхах. З кабінету, де перебуває хворий, забороняється виносити речі, передавати амбулаторні карти в реєстратуру до проведення заключної дезінфекції. При підозрі на геморагічні гарячки у кабінеті закривають вікна і двері, відключають вентиляцію. Вентиляційні отвори заклеюють лейкопластиром.

Лікар залишається з хворим до прибуття евакобригади. Він зобов’язаний закрити ніс і рот рушником чи маскою, зробленою з підручних засобів ( вати, марлі, бинта).

Складають списки осіб, що були в контакті з хворим у даному лікувальному закладі, за місцем проживання та медичного обслуговуючого персоналу.

При цьому зазначають прізвище, ім’я та по- батькові контактних осіб, рік народження, місце проживання та роботи, контакт з хворим ( де, коли, ступінь, тривалість). У кабінеті, де було виявлено хворого, проводять поточну дезинфекцію 0.1% p-нy бланідаса, а після госпіталізації- заключну дезинфекцію.

Якщо хворого було виявлено не в поліклініці, а вдома, в готелі, на транспорті, лікар, який виявив його, зобов’язаний сповістити про це головного лікаря поліклініки, викликати спеціалізовану машину " Центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф ", залишитися з хворим, вживши заходів особистої безпеки, і надати йому за необхідності екстренну медичну допомогу. Потім лікар повинен супроводити хворого до місця госпіталізації, після чого сам підлягає обсервації і екстренній антибіотикотерапії.

АЛГОРИТМ
дій з метою активного виявлення випадків
хворих на лихоманку Ебола

 • Уточнення списків студентів з країн Ліберія, Гвінея, Нігерія, Сьєрра-Леоне (прізвище, дата народження, курс, група)
 • Інформація щодо прибуття в м. Тернопіль (дата, місце проживання).
 • Організація медичного огляду студентів лікарем-інфекціоністом в день прибуття у м. Тернопіль.
 • Збір епіданамнезу (день вибуття з вищеперерахованих країн, транспорт на якому прибув в Україну, дата прибуття в Україну, дата прибуття в м. Тернопіль)
 • Організація медспостереження протягом 21 дня з моменту виїзду з рідної країни (щоденно –середнім медпрацівником, 1 раз на тиждень лікарем)
 • Умови проживання в гуртожитку – наявність протічної гарячої води, дотримання основних санітарних вимог.
 • З метою уникнення поширення інфекції доцільно організувати проживання прибулих студентів в межах інкубаційного періоду в одному гуртожитку.
 • Провести роз’яснювальну роботу серед прибулих студентів щодо клінічних ознак хвороби, обов’язковості звернення за меддопомогою, достовірності інформації про перебування за кордоном.

При виявленні клінічних симптомів:

Звернення за меддопомогою.

 • Подача термінового повідомлення Ф 058/0 в Держсанепідслужбу про випадок підозри на хворобу Ебола з обов’язковими даними про контактних.
 • Організація транспортування швидкою допомогою в інфекційний стаціонар.
 • Інформування про випадок підозри на захворювання в Департамент охорони здоров’я ОДА, деканат, ректорат.

Медичне спостереження за контактними (21 день з моменту контакту із хворим)

ПАМ’ЯТКА
для медпрацівників з метою активного виявлення випадків
хворих на лихоманку Ебола

 1. Уточнення списків студентів з країн Нігерія, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Гвінея (прізвище, дата народження, курс, група).
 2. Інформація щодо прибуття в м. Тернопіль (дата, місце проживання).
 3. Медичний огляд студентів лікарем-інфекціоністом у день прибуття в м. Тернопіль.
 4. Збір епіданамнезу (день вибуття з вищеперерахованих країн, транспорт на якому прибув в Україну, дата прибуття в Україну, дата прибуття в м. Тернопіль).
 5. Організація медспостереження протягом 21 дня з моменту виїзду з рідної країни (щоденно – середнім медпрацівником, 1 раз на тиждень лікарем)
 6. Умови проживання в гуртожитку – наявність протічної гарячої води, дотримання основних санітарних вимог.
 7. З метою уникнення поширення інфекції доцільно організувати проживання прибулих студентів в межах інкубаційного періоду в одному гуртожитку.
 8. Провести роз’яснювальну роботу серед прибулих студентів щодо клінічних ознак хвороби, обов’язковості звернення за меддопомогою, достовірності інформації про перебування за кордоном.
 9. Подача термінового повідомлення Ф 058/0 в Держсанепідслужбу про випадок підозри на хворобу Ебола з обов’язковими даними про контактних осіб.
 10. Організація транспортування швидкою допомогою в інфекційний стаціонар.
 11. Інформування про випадок підозри на захворювання в Департамент охорони здоров’я ОДА, деканат іноземних студентів, ректорат.
 12. Медичне спостереження за контактними (ізоляція на 21 день з моменту контакту із хворим)

Прес – служба ДОЗ
за матеріалами МОЗ України