УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
12:04, 22 червня 2018
21 червня, в сесійній залі Чортківської районної ради відбувся семінар з питань організації надання паліативної допомоги в рамках реформи охорони здоров'я.
09:50, 22 червня 2018
21 червня, заступник начальника управління - начальник відділу медичних кадрів та режимно-секретної роботи охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Лідія Зіновіївна Чайковська ..
11:20, 21 червня 2018
Відповідно до плану основних організаційних заходів управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації на поточний рік, 21 червня, на базі Тернопільської обласної дитячої..
всі новини

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 3-6 років

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 3-6 років
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Кожна мама мріє тільки про одне: щоб у неї був здоровий і щасливий малюк. Якщо друге залежить від багатьох чинників, то перше - в більшій мірі саме від матусі. Адже саме здоров'я, а вірніше все, що його формує, закладається з самих ранніх років. Звичайно, і спокійна вагітність, годування груддю, і повноцінна сім'я, і екологія, і багато-багато іншого впливає на здоров'я вашого малюка.

Але є один дуже простий, але в той же час дуже обов'язковий момент - це фізичний розвиток дитини. Навіть з дотриманням всіх вище перелічених умов, дитинка ніколи не буде досконалою без фізичного зміцнення свого тіла. І дух зміцнюється, і характер формується при наявності таких "тренувань" для дітей.

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 3-6 років рекомендуємо виконувати разом з вашими дітками.

1. Ходьба по кімнаті з різним положенням рук (угору, у сторони, назад). Тривалість ходьби - 1 хвилина. Голову й тулуб намагатися тримати прямо.

2. Комплекс ранкової гімнастики "Півник".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. Підняти руки в сторони (вдих), опустити вниз (видих) і поплескати прямими руками по стегнах. Темп повільний. Повторити 4-6 разів.

3. Комплекс ранкової гімнастики "Журавель на болоті".

В. П.: стоячи, п'яти разом, носки нарізно, руки опущені. 1-2 - підняти зігнуту в коліні ногу вище й ляснути у долоні під коліном. 3-4 - те саме іншою ногою. Дихання вільне, темп середній. Повторити 4-5 разів.

4. Комплекс ранкової гімнастики "Катання на лижах".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. 1 - руки, злегка зігнуті в ліктях, підняти вперед, на рівень плечей, пальці стиснути в кулаки (вдих). 2 - нахилити тулуб уперед, не опускаючи голови, зігнути коліна й опустити руки вниз і назад (видих). 3-4 - випрямитися. Повторити 5-7 разів.

5. Комплекс ранкової гімнастики "Приший ґудзик".

В. П.: стоячи, ноги разом, руки зігнуті на рівні грудей. Поперемінно відводити убік то одну, то іншу руку, ніби прошиваючи тканину голкою з ниткою. Дихання вільне. Повторити 5-6 разів.

6. Комплекс ранкової гімнастики "Вертушка".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. Ліву руку покласти на праве плече, праву закласти за спину. Повертати тулуб ліворуч і праворуч, змінюючи положення рук (вільно "перекидаючи" їх). Дихання вільне. Повторити 6-7 разів.

7. Комплекс ранкової гімнастики "Чапля".

В. П.: стоячи, ноги разом, руки на поясі. 1-2 - підняти ліву ногу, зігнуту в коліні, витягнути її вперед і опустити, пряму, на місце. 3-4 - те саме правою ногою. Темп повільний. Повторити 4-5 разів.

8. Комплекс ранкової гімнастики "Млин".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені. 1 - нахилити тулуб уліво, одночасно підняти праву руку вгору. 2 - випрямитися. 3-4 - те саме в іншу сторону. Темп повільний. Повторити 5-6 разів.

9. Комплекс ранкової гімнастики "На турніку".

В. П.: стоячи, ноги разом, гімнастичну палку тримати в обох руках перед собою. Підняти палку вгору, піднятися на носки (вдих), палку опустити назад на лопатки (видих). Темп повільний. Повторити 5-6 разів.

10. Комплекс ранкової гімнастики "Маятник".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей, палку тримати в зігнутих руках за плечима. Нахили тулуба в сторони. Темп повільний. Під час нахилу - видих. Виконати 3-4 нахили в кожну сторону.

11. Комплекс ранкової гімнастики "Зайчик".

В. П.: стоячи, ноги разом, руки на поясі. Пересуватися по кімнаті дрібними стрибками на двох ногах, злегка згинаючи коліна.

Закінчуємо зарядку повільною ходьбою по кімнаті, яка супроводжується плесканням у долоні; руки попереду, над головою, за спиною.


*В.П. - вихідне положення

Нехай Ваші дітки ростуть здоровими!

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“Центр здоров’я”