УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
12:20, 21 серпня 2018
Обласна рада перетворила Яблунівський обласний комунальний дитячий протитуберкульозний санаторій, що в Гусятинському районі, в обласний медичний центр для лікування і реабілітації учасників АТО. На р..
10:10, 21 серпня 2018
Для жителів села Дичків, що входить до Великогаївської об’єднаної територіальної громади, відбулася значна подія. Заклали та освятили перший камінь у будівництві фельдшерського пункту або, як зараз г..
10:17, 20 серпня 2018
Медичні послуги стануть ближчими для жителів сільської місцевості. Адже держава розпочала проект із розвитку сільської медицини. На її розвиток Тернопільська область отримала 220 млн. грн. Детальніше..
всі новини

Всесвітній день здоров'я 2014 : маленький укус - джерело великої небезпеки.

Всесвітній день здоров'я 2014 : маленький укус - джерело великої небезпеки
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Переносниками інфекцій є невеликі організми, такі як комарі, москіти, клопи, кліщі та прісноводні молюски, які можуть переносити хворобу від однієї людини іншій і з одного місця в інше. Вони можуть створювати загрозу для нашого здоров'я вдома і під час поїздок.

Кампанія з нагоди Всесвітнього дня здоров'я 2014 спрямована на поширення інформації про деякі основні переносники і хвороби, які вони викликають, і привертає увагу до того, що ми всі можемо зробити для нашого захисту.

  • 40% населення світу піддається ризику захворювання денге.
  • Кожну хвилину в Африці від малярії помирає дитина.
  • Щорічно відбувається 1,3 мільйона нових випадків захворювання на лейшманіоз.

Що таке переносники інфекції та трансмісивні хвороби?

Переносниками інфекції є організми, що передають патогенів і паразитів від однієї інфікованої людини (чи тварини ) іншій.

Трансмісивні хвороби - це захворювання, що викликаються цими патогенами і паразитами у людей. Вони найбільш поширені в тропічних районах і місцях, де доступ до питної води і систем санітарії представляє проблему.

За оцінками, найсмертоносніша трансмісивна хвороба - малярія. Вона за рік може привести до 660 000 випадків смерті. Більшість цих випадків сталося серед африканських дітей. А трансмісивною хворобою, що поширюється найшвидшими темпами , є денге - за останні 50 років захворюваність денге зросла в 30 разів. Глобалізація торгівлі та поїздок і такі зміни навколишнього середовища, як зміна клімату і урбанізація, надають вплив на передачу трансмісивних хвороб і призводять до появи цих хвороб в країнах, де раніше вони були невідомі.

Тема Всесвітнього дня здоров'я 2014 року - трансмісивні хвороби.

Метою кампанії 2014 року є підвищення обізнаності щодо загрози, яку представляють переносники інфекції та трансмісивні хвороби, і сприяння тому, щоб сім'ї та окремі спільноти вживали заходів для свого захисту. У зв'язку з тим, що трансмісивні хвороби починають виходити за рамки свого традиційного поширення, дії повинні бути розширені за межі тих країн, де ці хвороби поширені в даний час.

У більш широкому сенсі цілі в рамках проведення цієї кампанії такі:

  • люди, що живуть в районах передачі трансмісивних хвороб, знають про те, як захистити себе;
  • люди, які подорожують, знають, як захистити себе від переносників інфекції та трансмісивних хвороб під час поїздок до країн , де такі хвороби становлять загрозу для здоров'я;
  • в країнах, де трансмісивні хвороби є проблемою громадської охорони здоров'я, міністерства охорони здоров'я вживають заходів для поліпшення захисту свого населення;
  • в країнах, де трансмісивні хвороби являють собою загрозу, органи охорони здоров'я працюють з органами охорони навколишнього середовища та іншими відповідними органами на місцях і в сусідніх країнах для поліпшення комплексного епіднагляду за переносниками інфекції та вжиття заходів для запобігання швидкого збільшення їх чисельності.

Прес – служба ДОЗ