ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Як не захворіти простудою майбутній мамі

Як не захворіти простудою майбутній мамі
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Майбутні мами особливо гостро схильні до різних простудних захворювань, а разом з ними банальне переохолодження може завдати серйозної шкоди немовляті. Саме тому під час вагітності варто особливу увагу приділити профілактиці виникнення застуди та грипу.

При перших же проявах застуди: нежиті або головного болю, слід відразу ж зв'язатися зі своїм лікарем. Самолікування може привести до самих непередбачених наслідків, адже ви зараз у відповіді не тільки за своє здоров'я, а й за своє немовля.На жаль, рідко кому удається уникнути проблем із здоров'ям в період вагітності. Часто майбутні мами стикаються з простудою під час вагітності, що не дивно, адже імунітет жінки всі 9 місяців ослаблений. І це не злий жарт природи, а навпаки, велика підтримка з її боку. За допомогою такого хитрування запобігається імунний конфлікт між матір'ю і зародком. Імуносупресія (пригнічення імунітету) запобігає відторгненню ембріона, але й робить жінку сприйнятливішою до інфекцій.

За рахунок того, що імунітет вагітної жінки помітно ослаблений, вона буквально беззахисна перед інфекціями та вірусами. Так що турботу про зміцнення імунітету потрібно ставити на перше місце.

Майбутня мама повинна спробувати запобігти можливому зараженню.

Що робити, щоб не захворіти:

  • Зібралися на роботу, в гості, театр? Або запросили друзів до себе на вечірку? Змастіть ніс оксолиновою маззю 0,25%.
  • Прагніть уникати людних місць; особливо в періоди загострення респіраторних захворювань і грипу.
  • Надіньте марлеву пов'язку в тролейбусі і інших місцях масового скупчення людей.
  • Промивайте ніс і полощіть горло відразу після відвідин громадських місць.
  • Попросіть свого лікаря підібрати вам вітаміни.
  • Займайся спортом. Активний спосіб життя, біг і плавання допоможуть протистояти стресам і інфекціям.
  • Постійно провітрюйте свою квартиру і робочий кабінет.
  • Стежте за вологістю повітря в квартирі. Придбайте зволожувач повітря або заведіть звичку встановлювати ємності з водою поблизу батареї.
  • Якщо захворів чоловік або інший член твоєї сім'ї, з яким ви проживаєте разом, радимо вдатися до "бабусиних" хитрощів. Дрібно поріжте часник і покладіть його на тарілку, а тарілку поставте на видне місце.

А якщо ви все ж таки захворіли, є ряд правил, які треба знати:

  • Не займайтеся самолікуванням. Не полінуйтеся зайвий раз проконсультуватися з лікарем і вибрати оптимальний курс лікування, який не нашкодить вам і майбутньому маляті.
  • Викликайте дільничного терапевта додому. Не варто в розпал інфекційних захворювань йти в поліклініку і чекати своєї черги в кабінет по сусідству з чхаючими і сякаючими людьми.
  • Не соромтеся, звертатися до лікаря при перших же підозріннях на простуду, не запускайте хворобу.
  • Перші дні хвороби проведіть лежачи в ліжку з книжкою в руках. Постільний режим і спокій не дадуть хворобі "розцвісти".
  • Лікуйтеся переважно народними засобами: журавлина, брусниця, часник, мед, малина повинні стати вірними друзями під час хвороби.
  • У другій половині вагітності будьте обережні з медом: зайва любов до цього продукту на пізніх термінах вагітності може привести до діабету вагітних і до алергії у маляти.
  • Необхідно багато пити, якщо, звичайно, немає набряків. Це відмінний спосіб вивести токсини з організму.
  • Збалансуйте своє харчування. Молочно- рослинна дієта – це те, що вам зараз необхідно
  • Якщо ви вирішили приймати лікарські препарати, уважно ознайомтеся з інструкцією. Зазвичай в ній міститься інформація, застереження для вагітних і годуючих жінок.
  • Тривалий міцний сон – відмінні ліки.
  • Тримайте ноги в теплі - надіньте шерстяні шкарпетки.
  • Не рідше одного разу на три години провітрюйте приміщення.
  • Не приймайте ванну і не партеся. Ні в якому разі не можна робити гарячі ванни для ніг, оскільки така процедура здатна спровокувати переривання вагітності або передчасні пологи.
  • Якщо ви почали медикаментозний курс лікування, обов'язково доведіть його до кінця. Можливо, після помітного поліпшення ви захочете зупинити прийом пігулок, бажаючи тим самим понизити ризик, пов'язаний з впливом ліків на плід. Це помилкове рішення. Не дивлячись на те, що пройшли основні прояви хвороби, ваш організм ослаблений і удвічі чутливіший до впливу хвороботворних мікробів.

Якщо ви вагітна і у вас нежить, то починайте промивати ніс: чим частіше ви будете це робити, тим швидше переможете настільки неприємний симптом простуди. 3-4 рази в день - ваш мінімум. Теплий сольовий розчин, для приготування якого краще узяти морську сіль, - відмінний засіб.

Ще один народний засіб: намилити мізинець господарським милом і "помити" ніздрі усередині.

Від нежиті добре допомагає настій листя звіробою, подорожника, лісової суниці. Настоянку з цих трав пийте 3-4 рази в день по половині стакана.

Постарайся не користуватися судиннозвужуючими краплями або зведи їх застосування до мінімуму. Закапуйте ніс лікарськими препаратами лише 1-2 дні, коли нежить особливо виражена. Вибираючи дозування, чітко слідуйте інструкції. Віддайте перевагу краплям для дітей.

Правильно очищайте ніс від слизу: покладіть кінчик вказівного пальця на перенісся збоку, щільно притисніть палець до носа, перекриваючи ніздрю, і висякайтеся. Виконайте все те ж саме з іншого боку.

Якщо вас почав мучити кашель під час вагітності, доведеться пригадати своє дитинство. Напевно ваша мама відварювала картоплю і заставляла сидіти вас над каструлею з рушником на голові і вдихати гарячу пару. Картопля в мундирах підійде також, добре додати в парову інгаляцію ще евкаліпт. Процедуру треба робити п'ять – сім хвилин.

Дуже хороший відхаркувальний засіб – трав'яний чай. Завари собі листя мати-й-мачухи, чорної смородини або листя подорожника. Пийте цей напій теплим по 3-4 рази в день.

Якщо кашель не удається перемогти за допомогою рецептів наших бабусь, навідайся в аптеку і придбай засоби від кашлю, які не протипоказані дітям.

Якщо у вас піднялася температура то, не дивлячись на всі неприємні відчуття, постарайтеся не збивати температуру, якщо вона нижче 38 градусів. Якщо "підскочила" висока температура, і ви відчуваєте лихоманку, то, насамперед, потрібно зігрітися. Вкутайтеся в ковдру, випийте декілька кухлів теплого чаю. Все це допоможе вам впоратися з ознобом. Наступне, що необхідно зробити - збити температуру. Розтирання горілкою або оцтом здатні перемогти жар: розведи трипроцентний оцет водою в співвідношенні 1:1 або просто візьми горілку, змочіть тією або іншою рідиною рушник і добре протри все тіло. Вам повинно стати значно легше після цієї процедури.

Народних рецептів на випадок високої температури не так вже і мало: чай з липи або сушеної малини, відвар з сухих яблук, настій шипшини, журавлина з медом – вибирайте, що вам більше підійде.

При температурі під час вагітності допустимуйтесь прийому аптечних жарознижуючих засобів: аспірин, парацетамол. Перед вживанням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Постарайтеся уникати їх прийому, якщо термін вагітності менше 12 тижнів.

Будьте обережні! Бережіть себе!

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“Центр здоров’я”