УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
15:20, 18 вересня 2020
Згідно з стандартами надання медичної допомоги оновленого національного протоколу надання медичної допомоги при COVID-19, особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції та немає жодного симптому COVID-..
14:01, 18 вересня 2020
Протокол розроблено фахівцями Міністерства та найкваліфікованішими спеціалістами в галузі охорони здоров’я. Загалом до протоколу повністю включено підходи щодо медикаментозної терапії та кисневої підт..
всі новини

Українці можуть отримати безоплатно щеплення

Українці можуть отримати безоплатно щеплення за Національним календарем щеплень. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Усі вони є в країні. Вакцини ефективні та безпечні — їхня якість підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Календар профілактичних щеплень визначає найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб. Важливо, щоб дитина отримувала свої щеплення вчасно.

Зверніть увагу, що:

дорослим кожні 10 років необхідна ревакцинація проти правця та дифтерії

у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір, скасовані вікові обмеження для безоплатної вакцинації від кору, паротиту та краснухи. Тепер зробити щеплення безоплатно можуть дорослі будь-якого віку. Вакцинувати від кору також можна малюків від 6 місяців.

Зробити безоплатне щеплення можна у комунальних (“державних”) закладах охорони здоров’я, приватних клініках і лікарів-ФОП, які надають первинну медичну допомогу (де працюють терапевти, педіатри та сімейні лікарі) та які уклали договір з НСЗУ. Також вакцини БЦЖ та для профілактики гепатиту В доступні у пологових будинках та неонатологічних цетрах - "державних" і приватних. Для отримання цих вакцин в зазначенних закладах декларація з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами не потрібна.

Залишок вакцин у вашій області можна перевірити у таблиці:https://tinyurl.com/y3x8oqhb

Якщо у вашому медзакладі немає потрібної вакцини:

Зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини

Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja

Докладніше: https://tinyurl.com/yxswmujm


Читайте також