ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Прем’єр-міністр: У 2020 році було виділено рекордну кількість коштів на лікування онкологічних захворювань

Проаналізувавши бюджетні програми, з яких за різних обставин не були використані кошти, Уряд за рішенням відповідних комісій та за погодження Комітету ВРУ з питань бюджету перенаправляє кошти на фінансування інших програм для їх ефективного використання. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 28 жовтня.

На засіданні Уряд підтримав рішення про перерозподіл частини коштів, передбачених Державному агентству автомобільних доріг. Зокрема, кошти підуть на соціальну підтримку шахтарів, а також для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Так, Уряд схвалив постанову, якою передбачається виділення Міністерству енергетики 1,4 млрд грн для забезпечення виплати заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств за державною програмою «Реструктуризація вугільної галузі».

Також було збільшено видатки Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в обсязі 1,27 млрд грн для здійснення виплат допомоги по безробіттю та допомоги по частковому безробіттю на період карантину в повному обсязі.

Крім того, Прем’єр-міністр під час засідання прокоментував рішення Уряду перерозподілити кошти для проекту «Удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань в Україні».

«Вчора у ЗМІ, на жаль, була поширена маніпуляція про те, що нібито кошти, які призначались для онкохворих, пішли на дороги. Для мене особисто дуже важливо прояснити ситуацію, аби закрити це питання», — зазначив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду підкреслив, що у 2020 році було виділено рекордну кількість коштів на лікування онкохворих. Загалом на 40% більше, ніж 2019 році, та вдвічі більше, ніж у 2018 році.

«З вересня цього року наш Уряд майже в 5 разів збільшив тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей. Це означає, що заклади, в яких лікують маленьких пацієнтів, отримають більше коштів, щоб надавати якіснішу допомогу», — наголосив Глава Уряду.

Як зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, цього року мала бути реалізована програма реконструкції лабораторії Національного інституту раку, кошти на які виділялися у 2018-2019 роках, проте за цей час не було проведено жодної підготовчої роботи.

«Тільки в цьому році розпочалася підготовка Міністерством охорони здоров’я і зроблено проект, в тому числі проведена державна експертиза. Проект не одного дня і він дійсно не простий. Міністерству охорони здоров’я потрібно більше часу, щоб його реалізувати», — відзначив Ігор Петрашко.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зауважив, що Уряд за погодженням із МОЗ підтримав рішення Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів щодо перерозподілу коштів за цією програмою. Такий перерозподіл також було погоджено комітетом Верховної Ради з питань бюджету.

«Кошти для реконструкції лабораторії діагностики будуть передбачені в наступному році. З цією метою ми ухвалюємо зміни до постанови №571, яка врегулює питання стосовно можливої реалізації проектів, щодо яких відбувся перерозподіл коштів», — повідомив Ігор Петрашко.

Міністр підкреслив, що перерозподіл дозволить реалізувати незавершений проект щодо діагностики онкологічних захворювань у 2021 році.


Читайте також