ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Тестування донорської крові на антитіла до SARS-CoV-2 – вебінар ЦГЗ

Участь у вебінарі онлайн, який провів Центр громадського здоров'я України, від Тернопільщини взяли: заступниця начальниці управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Тетяна Скарлош та генеральний директор (головний лікар) КНП Тернопільський обласний центр служби крові ТОР Петро Лучанко.

Йшлося про порядок поводження з компонентами донорської крові з короткотривалим терміном зберігання у разі отримання плазми відновленої з антитілами до SARS-CoV-2 та порядок надання щотижневої інформації про обсяги заготовленої гіперімунної плазми.

Також велася мова про порядок інформування лабораторного центру МОЗ України за адміністративно-територіальною належністю про донорів, у яких при проведенні дослідження методом ІХЛА або ІФА виявлено антитіла до SARS-CoV-2.

Актуалізовано і специфікацію гіперімунної плазми, що містить антитіла до SARS-CoV-2.

Зазначено про зміни до наказів МОЗ від 09.03.2010 №211 «Заклади служби крові  здійснюють маркування донорської крові та її компонентів з обов'язковим зазначенням їх назви згідно з Переліком продуктів донорської крові» та те, що уся донорська плазма,  отримана від донорів, підлягає карантину у 180 діб з моменту заготівлі крові або плазми.

 

 


Читайте також