ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:20, 14 червня 2022
В умовах війни, як і у мирний час, кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні закладам охорони здоров’я. Донорська кров може врятувати пацієнтів онкологічних, хірургічних й опікових відділень у ц..
12:07, 01 червня 2022
До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
10:25, 31 травня 2022
Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я. Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я. Усі види сигарет шкідливі однаково..
всі новини

Професор Виноград: «Епідемічний нагляд та вакцинація – головні стратегії в боротьбі з COVID-19»

Епідемічний нагляд та вакцинація – головні стратегії в боротьбі з COVID-19. Про це повідомила професор, головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю «Епідеміологія» Наталія Виноград.

«Сьогодні ми володіємо двома дуже серйозними стратегіями, які використовує кожна держава в боротьбі з COVID-19. Перше – це організація епідемічного нагляду. Друга технологія, ми про це зараз найбільше говоримо, – це вакцинація», – зазначила Виноград.

Базовою стратегією професор вважає епідемічний нагляд, для якого мають бути розроблені заходи контролювання і реагування. Доступність інформації та контроль виконання рекомендованого обсягу завдань – важливі складові цього процесу. Виноград зауважила, що в багатьох державах для відстежування контактів з інфікованими особами успішно задіяні ІТ-технології. Це дає можливість раннього виявлення зараження коронавірусною інфекцією. «Ця складова є важливою і для прогнозування, і для реагування, і для розуміння ситуації. І її потрібно впроваджувати більш широко в Україні», – вважає епідеміолог.

Говорячи про вакцинацію, Виноград акцентувала, що у світі розроблено три підходи до кампанії: вакцинація груп високого ризику зараження та ризику летального завершення хвороби, вакцинація найбільш соціально активних груп населення (це люди працездатного віку, з охопленням до 60%) та масова вакцинація. Масову вакцинацію проти COVID-19 на сьогодні розпочали тільки три країни.

«Кожна особа відповідає за своє здоров'я і повинна захищати себе шляхом дотримання рекомендованих заходів», – нагадала підсумовуючи професор і наголосила на важливості індивідуального захисту.

Фото: EPA/UPG


Читайте також