УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
12:50, 23 жовтня 2020
Жорстокий карантин в Україні можуть запровадити при 15 тис. нових підтверджених випадків коронавірусу на добу. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.
12:47, 23 жовтня 2020
Російська "вакцина" не перевірялася провідними органами охорони здоров'я світу – це робить її закупівлю неможливою, зазначити у МОЗ.
11:48, 23 жовтня 2020
До «червоного» рівня епідемічної небезпеки з 26 жовтня буде віднесено 100 адміністративних одиниць, тоді як наразі він діє у 68 містах та районах. Відповідне рішення прийняла Державна комісія з питань..
всі новини

Фтизіатричну службу Тернопільщини реформуватимуть

Про діяльність фтизіатричної служби в умовах діючих та нових реформ медицини йшлося на нараді, сьогодні, 30 серпня за участю начальника управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Володимира Богайчука та головного спеціаліста - терапевта Лариси Матюк, юрист-консультів Ольги Ємчук та Наталії Івахів, начальника відділу фінансово-економічного та програмного забезпечення Світлани Дейнеки.

Участь у нараді взяли: заступник головного лікаря КНП «Чортківська ЦРЛ» Світлана Шага, генеральний директор (головний лікар) КНП ТОЛ «Хоспіс» Тернопільської обласної ради Андрій Паламарчук, головний бухгалтер КНП ТОЛ «Хоспіс» Тернопільської обласної ради Леся Іванців, головний лікар Чортківського обласного протитуберкульозного диспансеру Михайло Черкасов, в.о.директора КНП «Кременецька ЦРЛ» Павло Кісіль, головний лікар Кременецького обласного протитуберкульозного диспансеру Григорій Вальчук, директор КНП «Заліщицька ЦРЛ» Василь Оскоріп, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру Михайло Буртняк та головний лікар КНП «Бережанська ЦРЛ» Василь Вридник.

Захід відбувся відповідно плану організаційних заходів управління охорони здоров'я ТОДА.

Йшлося про реорганізацію фтизіатричної служби Тернопільської області, зокрема закриття  протитуберкульозних диспансерів у Кременці, Язлівці Бучацького району та Білобожниці Чортківського району та скорочення стаціонарних відділень. Обґрунтовувалось це тим, що кількість туберкульозних хворих, які підлягають лікуванню у відділеннях такого профілю є незначною. Крім того, згідно сучасних вимог змінилися підходи до лікування даного захворювання. Значний акцент робиться на посиленні амбулаторного етапу лікування, який передбачає значне скорочення термінів перебування хворих на туберкульоз у стаціонарі. Це, і є, в принципі, вимогою реформи. Планово – реорганізувати на базі диспансерів у відділення обласного «Хоспісу», що дасть можливість ефективно використати наявні будівлі та приміщення та працевлаштувати працівників.

Головним лікарем з організаційно-методичної роботи Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру Михайлом Буртняком повідомлено, що «за останні 5 років в області намітилась тенденція до покращення епідситуації щодо туберкульозу.

Так, за період 2014-2018рр. в області захворюваність всіма формами туберкульозу знизилась з 41,2 до 33,3 на 100 тис. населення (на 19,2 %, в абсолютних цифрах вперше діагностовані з 500 до 349 осіб). Показник смертності знизився з 8,3 до 6,2 на 100 тис. населення. Зниження захворюваності зареєстровано як серед дорослого, так і серед дитячого населення. За підсумками 2018 року та першого півріччя 2019 року захворюваність на туберкульоз, смертність були одними з найнижчих у державі.

Відповідно намітилась тенденція до зниження кількості хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні та оздоровленні». Михайло Миколайович навів наочно аналіз даних, зідно яких практично впродовж останніх п’яти років план виконання ліжко-днів виконувався лише на 66-86 %.

До того ж, враховуючи рішення сесії Тернопільської обласної ради №1409 від 25.06.2019р. (згідно з яким Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер реорганізовано у комунальне некомерційне підприємство «Тернопільський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр»), запланований перехід на фінансування з 01.01.2020 року через НСЗУ за надані медичні послуги та забезпечення ефективного функціонування закладу в умовах реформування,  наказом по облтубдиспансеру № 61 від 01.08.2019 року передбачено: скорочення з 01.11.2019р. Бережанського та Заліщицького диспансерно-поліклінічних відділень як підрозділів облтубдиспансеру, що практично виконують невластиву для третинного рівня медичну допомогу; оптимізацію 20 хірургічних ліжок; припинення функціонування III фтизіо-терапевтичного відділення.

Також очільники протитуберкульозних закладів Тернопільщини ознайомили з планами роботи фтизіатричної служби та надали пропозиції для обговорення спеціалістам управління охорони здоров'я ТОДА.

  • Реформа фтизіатричної служби має на меті привести систему лікування хворих на туберкульоз у відповідність до міжнародних стандартів – повідомив начальник головного управління охорони здоров'я ТОДА Володимир Богайчук. - Саме згідно з цими міжнароднами стандартами акцент робиться на амбулаторному лікуванні. У зв’язку зі зміною підходів до лікування, назріла потреба в реорганізації фтизіатричної служби в області.

Читайте також