ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
10:41, 15 вересня 2021
Протягом року Міністерство охорони здоров`я закуповує за державні кошти ліки, отримувати які українці можуть безоплатно. Лише за минулий тиждень у регіони відправлено ліків загалом на понад 28 млн грн..
10:39, 14 вересня 2021
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.
16:35, 13 вересня 2021
Стан виконання завдань визначених регіональним планом вакцинальної кампанії в області обговорили сьогодні, 13-го вересня, під час відеонаради за участі Департаменту охорони здоров’я Тернопільської обл..
всі новини

Міністерство охорони здоров’я продовжує підтримку учасників АТО та ООС

Міністерство охорони здоров’я долучилося до виконання завдань, передбачених Річною національною програмою під егідою Комісії Україна – НАТО, зокрема у частині медико-психологічної, фізичної реабілітації військовослужбовців складових сектору безпеки і оборони України, а також членів їхніх сімей.

Так, протягом І півріччя спеціалісти МОЗ:

розробили проєкт постанови Кабінету Міністрів України №133, яка була ухвалена 15 лютого 2021 року. Вона передбачає пакет медичних послуг, зокрема, із медичної реабілітації, що фінансуються з державного бюджету («Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя», «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату», «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи», «Екстрена медична допомога»).

ініціювали низку проєктів, які були підтримані Координаційною радою трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції, зокрема:

- на підготовку фахівців психологів, психотерапевтів, психіатрів психотерапевтичного напрямку EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing);

- проведення наративної експозиційної терапії (NET – психотерапевтичне втручання для травмованих людей, які пережили війну, були учасниками бойових дій та інші травматичні події);

- закупівлі медичного обладнання для медичних закладів з лікування (реабілітації) ветеранів війни (Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми КНП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни», Державного закладу «Госпіталь ветеранів «Лісова поляна» Міністерства охорони здоров’я України).

У Центрі ментального здоров’я і реабілітації ветеранів на базі ДЗ «Госпіталь ветеранів війни «Лісова поляна» МОЗ України» розпочато та планується розширення заходів з фізичної реабілітації ветеранів зі збереженням стандартів надання такої допомоги: визначення реабілітаційного потенціалу за МКФ, розробка індивідуальних програм, залучення достатньої кількості фізичних терапевтів, ерготерапевтів, мовних терапевтів в поєднанні з потужною роботою психологів, психотерапевтів, психіатрів, враховуючи спеціалізацію Центра на збереженні психічного здоров’я ветеранів.

 


Читайте також