ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
15:33, 03 листопада 2023
Біль за грудиною – то не конче інфаркт, а інфаркт – це не завжди хапання за груди ліворуч, як це показують у кіно. Раптовий біль може бути через стенокардію, коли серцю мало кисню, але багато навантаж..
14:30, 03 листопада 2023
Виснаження, вигорання, депресія – як розрізнити та що робити.Ну як так? Людина щойно назвалася, а вже за мить її ім’я вилетіло з твоєї голови. Або ніяковієш під час розмови, бо наче кожною клітинкою т..
14:11, 03 листопада 2023
Найкраща дієта для профілактики інсульту ???? - дієта переважно рослинного походження з невеликою кількістю м’яса, риби. Ця дієта була описана як «середземноморська дієта», і існує велика кількість до..
всі новини

Як запобігти зараженню гельмінтозом?

Плюс до цього падає імунітет та починаються часті та тривалі ГРВІ. ☝????За цими несхожими симптомами може ховатися гельмінтоз, від якого діти страждають більше, ніж дорослі.
????❗Гельмінтози — широко поширені захворювання, що викликаються різними паразитичними черв’яками (гельмінтами або, по-простому, глистами). Усього відомо більше 150 гельмінтозів людини. Найчастіше зустрічаються гострики, аскариди, солітер і лямблії (печінкові глисти)????.
Про глисти, звичайно, неприємно говорити. Але живуть в організмі людини паразити, викликають хворобливі ураження окремих органів або загальне порушення здоров’я. У дітей, які хворіють на гельмінтоз, часто спостерігаються відставання в розвитку, затримка росту, відсутність апетиту.
????Прояв хвороби може бути різним, воно залежить від виду глистів, місця їх локалізації в організмі людини, кількості.
✅ Як розпізнати?
Найчастіше всередині дитячого організму прописуються аскариди, лямблії, гострик. Але не панікуйте завчасно. Для початку слід здати аналізи.
Якщо паразити все ж виявлені, вигнати їх за допомогою одних лише народних методів не можна. Але не варто засмучуватися. На сьогоднішній день в медицині існує величезна кількість досить ефективних і малотоксичних засобів для лікування гельмінтозу.
В аптеках є цілий спектр антигельмінтних препаратів, як правило, у вигляді таблеток, суспензій. Необхідно пройти повний курс лікування, рекомендований лікарем, а потім зробити повторні аналізи.
✅ Важлива профілактика.
▪ Спосіб уникнути зараження однаковий для всіх видів глистів – профілактика:
1. Ретельно мий руки перед їжею і стеж, як миє руки дитина.
2. Обдавати окропом зелень, що подається до столу в сирому вигляді.
3. Ретельно мийте овочі, фрукти (краще обдавати окропом).
4. Не пийте сиру воду з-під крана, з колодязів і джерел.
5. Взимку дитина не повинна облизувати бурульки, сніг.
6. Не вживайте у їжу сиру рибу, недоварене чи погано просмажене м’ясо. Для оброблення сирої риби і м’яса потрібно використовувати окрему дошку.
7. Не купайтеся в невідомих водоймах.
8. Застосовуйте репеленти, які відлякують комарів і мошок. Кровоссальні комахи є переносниками ряду гельмінтів.
9. Проведи профілактику глистових захворювань у домашніх вихованців.
✅ Профілактикою зараження глистами (глистної інвазії) у дітей є в першу чергу гігієна. Необхідно мити руки і вмивати дитину після прогулянки, мити руки перед їжею, витирати руки вологими серветками, якщо дитина грається на дитячому майданчику і в пісочниці. Обов’язково мити фрукти, овочі, ягоди.
І звичайно, з метою профілактики, раз на півроку проводь дегельмінтизацію всієї своєї родини, включаючи домашніх тварин. Заразитися можна скрізь і всюди, не варто сильно боятися і надмірно драматизувати. Пам’ятайте: головне вчасно виявити захворювання і застосувати відповідні заходи.
???????? Велику кількість хвороб можна уникнути, миючи руки, дотримуючись гігієни при приготуванні їжі та не купуючи продукти сумнівної якості.

Читайте також