ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:45, 08 травня 2023
Тернопільська обласна клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Фундація Швеція-Україна». Завдяки шведським благодійникам в Україну доставили медичні препарати та обладнан..
15:04, 08 травня 2023
Щорічно 8 травня відзначають Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
15:25, 07 травня 2023
Директорка департаменту охорони здоровʼя Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко взяла участь у навчанні «Лідери здоров'я громад».
всі новини

Ключові зміни системи охорони здоров’я обговорили 13 жовтня під час засідання круглого столу

Ключові зміни системи охорони здоров’я обговорили 13 жовтня під час засідання круглого столу

«Концепція розвитку охорони здоров’я в Тернопільській області спрямована на забезпечення доступної кваліфікованої медичної допомоги кожному жителю області, створення умов для формування здорового способу життя. А наша команда управління охорони здоров’я направляє всі сили задля швидшої реалізації даної концепції у життя. Спільними зусиллями ми покращуємо стан будівель, матеріально-технічний стан центральних районних лікарень, де в недалекому майбутньому запрацюють лікарні планового лікування та відновного лікування. А це дасть можливість не тільки зберегти роботу медичним працівникам, а ще й залучити молодих кваліфікованих спеціалістів та дасть можливість всьому населенню отримати якісну кваліфіковану медичну допомогу не їдучи до обласного центру» - розпочав засідання начальник управління охорони здоров’я Тернопільскої обласної державної адміністрації Володимир Григорович Богайчук.

У конференц-залі адмінприміщення Тернопільської обласної ради відбувся круглий стіл, під час якого йшлося про ключові зміни системи охорони здоров’я, цілі та стратегічні плани подальшої реалізації їх в Тернопільській області.

Участь у роботі круглого столу взяли:

- заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик;

- голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства Роман Свистун;

- начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук;

- депутати Тернопільської обласної ради;

- головні штатні та головні позаштатні спеціалісти управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації;

- головні лікарі лікувально-профілактичних закладів Тернопільської області.

Учасники засідання обговорили ряд причин, які унеможливлюють реалізацію завдань медичної галузі та ефективне функціонування системи охорони здоров’я, а саме:

- відсутність чіткого функціонального розмежування первинного, вторинного та третинного рівнів надання медико-санітарної допомоги і, як наслідок, невиправдане дублювання функцій і завдань;

- нескоординованість управління рівнями медичної допомоги;

- потреби оптимізації мережи закладів вторинної ланки;

- недостатня реабілітаційна база, в т.ч. закладів і структурних підрозділів відновного лікування;

- недостатність забезпечення медичних закладів лікувально- діагностичною апаратурою та обладнанням, незадовільне забезпечення - медикаментами;

- недостатнє фінансування сфери охорони здоров’я, державних і регіональних програм, зокрема щодо медикаментозного забезпечення пільгових категорій громадян;

- потреба запровадження нових ефективних механізмів фінансування та управління у сфері охорони здоров`я.

«Головною метою модернізації системи охорони здоров’я Тернопільської області є забезпечення права кожного мешканця на доступність якісних медичних послуг, створення умов для раціонального використання бюджетних коштів за принципом «гроші за пацієнтом» та створення сприятливих умов праці для медичного персоналу. Я зараз кажу все це, як лікар хірургічного профілю і як пацієнт. На даний момент , наша медицина – це руїна, яку нам потрібно відбудовувати та модернізувати задля нас та наших дітей» - наголосив Володимир Григорович Богайчук.

Підбиваючи підсумки, учасники заходу підкреслили, що реалізація запропонованої концепції реформування галузі охорони здоров’я в Тернопільській області дозволить:

- поліпшити матеріально-технічне забезпечення закладів первинного, вторинного та третинного рівня;

- підвищити якість надання медичних послуг населенню області;

- забезпечити доступність надання медичної допомоги, зокрема сільському населенню;

- оптимізувати мережу закладів охорони здоров’я області;

- впровадити сучасні перинатальні, кардіохірургічні та інші технології діагностики та лікування;

- впровадження нових механізмів фінансування; - практичне застосування досвіду організації надання медичної допомоги в країнах Європи.

Прес-служба УОЗ ТОДА


Читайте також