ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Розпочато пілотне впровадженння страхової медицини для медиків Тернопільщини

 
Таке впровадження на рівні області - наразі єдине в Україні.
Про це йшлося сьогодні, 11 жовтня, на нараді під головуванням голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука та за участі начальника управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Володимира Богайчука, начальника відділу фінансово-економічного та програмного забезпечення управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Світлани Дейнеки, а також генеральних директорів (головних лікарів) комунальних некомерційних підприємств Тернопільської облради та експерта Громадської спілки з реорганізації системи охорони здоров'я Сергія Гумінського.
 
Власне, довгострокову (на 4 роки - авт.) обласну комплексну програму підвищення рівня соціальних гарантій серед працівників бюджетної сфери та соціально незахищених верств населення Тернопільської області прийнято у листопаді 2018 році, проте згідно напрацювань та враховуючи результати проведеної закупівлі послуг страхування працівників закладів бюджетної сфери Тернопільщини, керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Тернопільська обласна рада 25 червня цього року внесла зміни до даної діючої програми, а також ухвалила рішення про виділення коштів на забезпечення полісами добровільного медичного страхування.
Додамо, що забезпечення виконання обласної комплексної програми підвищення рівня соціальних гарантій серед працівників бюджетної сфери та соціально пезахищених верств населення Тернопільської області виконується відповідно до законів України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" та "Про страхування".

- Система державного медичного страхування в майбутньому обов'язково буде стосуватися всіх - зазначив в обговоренні теми начальник управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук. - Однак, проаналізувавши саму концепцію запровадження медичного страхування, ми розпочинаємо пілотне впровадженння страхової медицини для медиків Тернопільщини.

Про спільне - влади і громадськості - концептуальне бачення цього питання заявлено і головою Тернопільської обласної ради Віктором Овчаруком. Він наголосив, що "подальша робота щодо впровадження страхової медицини в області - за медичними закладами".

Йшлося на нараді і про ймовірні ризики неефективності впровадженння  страхової медицини, адже громадяни не готові до цього процесу. А коли йдеться про утримування оподаткування на страховий платіж в розмірі визначених законодавством України - й поготів.

Тому прийнято до уваги пропозицію експерта Громадської спілки з реорганізації системи охорони здоров'я Сергія Гумінського щодо його особистого роз'яснення медичному персоналу лікувально-профілактичних закладів Тернопільщини згідно сформованого графіка стосовно переваг та механізмів реалізації державного медстрахування.

- Страхові медичні компанії нині являють собою дуже потужне лобі в нашій країні - заявив Сергій Гумінський -  Програма, запропонована та затверджена Тернопільською облрадою, є інноваційною та компромісною - вона надає людям можливість вибору.  А це дозволить добровільно та покроково зреалізувати підхід до впровадження медстрахування на Тернопільщині.

По суті, цією обласною програмою передбачається державне медичне страхування, яке буде здійснюватись добровільно на основі договору між страхувальником і страховиком (який пройшов тендер у державній системі Prozorro), визначених добровільних страхових внесків та організаційних заходів комунальних некомерційних підприємств Тернопільської облради. Медична компанія, яка виконує умови страхування, закладені в договорі, бере на себе фінансові ризики, що дозволяє, в свою чергу, отримати страхувальником повну чи часткову компенсацію об'єму медичних послуг.


.


Читайте також