ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Учасникам АТО

Перелік пільг для учасників АТО та їх сімей:

  1. Безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептом лікаря. Отримати їх можна тільки у державних ( у т.ч. відомчих) закладах.

  2. Першочергове безоплатне зубопротезування (за винятком дорогоцінних металів).

  3. Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація – здійснюється незалежно від форми власності (державних або приватних).

  4. Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів.

  5. Обслуговування при виході на пенсію (незалежно від часу) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких були прикріплені за попереднім місцем роботи.

  6. Безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості санаторно-курортної путівки.

Види медичної допомоги,які надаються учасникам АТО та їх сім’ям:

  1. Швидка та невідкладна медична допомога надається за необхідністю КЗОЗ “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”. Виклик бригади швидкої медичної допомоги – тел.:103 або 112.

  2. Стаціонарна медична допомога (госпіталізація, перебування у лікарні) надається за направленням лікарів амбулаторій або поліклініки за місцем реєстрації.

  3. Амбулаторна чи поліклінічна допомога надається за місцем фактичного проживання (постановка на медичний облік та подальше медичне обслуговування).

  4. Реабілітаційне лікування.

Алгоритм отримання медичної допомоги та медичної реабілітації учаснику АТО:

Необхідні документи.

  • Паспорт.

  • Посвідчення УБД.

  • Копія довідки або виписки із історії хвороби про перенесені захворювання, травми, поранення, або висновок лікаря про проведення медичної реабілітації (форма 028/0).Ці копії додаються тільки при їх наявності.

  • Копія індивідуальної програми реабілітації інваліда (тільки для інвалідів).

Демобілізованому із зони АТО необхідно протягом 3-х робочих днів після звільнення звернутися до територіальних закладів охорони здоров’я м. Тернополя або Тернопільської області за місцем проживання для проходження профілактичного огляду і медичного обслуговування.

Важлива інформація: також безкоштовний медично-профілактичний огляд (за бажанням) можуть пройти члени сімей демобілізованих (дружина, чоловік, діти).

За підсумками профілактичних оглядів лікарі розроблять індивідуальні програми лікування та реабілітації і визначать потребу в санаторно-курортному лікуванні.

Телефон "Гарячої лінії" з питань координації дій у забезпеченні надання медичної допомоги демобілізованим та учасникам антитерористичної операції:

(0352)25-48-76

Алгоритм отримання санаторно-курортної путівки учаснику АТО:

Необхідні документи:

  • Паспорт

  • Посвідчення УБД

  • Медична довідка (форма 070/0), яка видається тільки після проходження профілактичного медичного огляду (бажано протягом 3-х робочих днів після демобілізації) та звернення до територіальних закладів охорони здоров’я за місцем проживання

  • Довідка, що підтверджує участь у АТО. (Видається у військовій частині або військкоматі)

Ці документи дають право отримати безоплатне санаторно-курортне лікування

З вказаними документами необхідно звернутися до районного департаменту соцзахисту (собесу) для реєстрації та написати заяву на отримання санаторно-курортної путівки

Важлива інформація: перед оформленням документів до санаторію обов’язково необхідно пройти профілактичний медичний огляд для діагностики патології і визначення специфіки захворювання, тільки з урахуванням цих показників буде надаватися путівка за медичним призначенням. Учасники бойових дій мають право вільного вибору санаторію відповідно профілю лікування.

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих, учасників, учасників добровольців та членів сім'ї загиблого учасника антитерористичної операції.