ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Понад триста медиків Тернопільщини навчалися на семінарі "Медичні стандарти лікування внутрішніх хвороб в клінічній практиці сімейного лікаря"

22 жовтня у Тернопільському театрі актора та ляльки пройшов обласний навчальний семінар "Медичні стандарти лікування внутрішніх хвороб в клінічній практиці сімейного лікаря". Понад триста учасників з усіх районів Тернопільщини та міста Тернопіль взяли участь у заході з метою навчання та набуття кращих практик досвідчених модераторів-доповідачів.

Відкриваючи захід, з вітальним словом виступила заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Тетяна Скарлош. Вона зазначила, що "передумовами підвищення рівня набутих навичок та навіть поліпшення якості медичної допомоги пов’язані з безперервною професійною освітою. Сучасні навчальні технології, зокрема дистанційне навчання чи навчальний семінар - який розпочато сьогодні - допомагають лікарям сімейної медицини постійно підвищувати свої знання та навички".

Основна тема  семінару була сформульована як "Медичні стандарти лікування внутрішніх хвороб в клінічній практиці сімейного лікаря". У роботі семінару взяли участь фахівці галузі сімейної медицини з усієї Тернопільщини.

Розпочавши захід, з ключовою промовою виступила кандидат медичних наук, професор кафедри терапії УВМА Мар'яна Селюк "Симптоматичне лікування інфекцій нижніх дихальних шляхів". Вона представила цікавий огляд того, як розвивається методика лікування інфекцій нижніх дихальних шляхів та як практично застосувати її лікарям ЗПСМ.

Доповідь доктора медичних наук, професора, зав.кафедри фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини ХМАПО Марини Кочуєвої була зосереджена на тому, як можна оптимально вибрати препарат для лікування артеріальної гіпертензії. Йшлося про коморбідність в практиці сімейного лікаря.

Про ацетилсаліцилову кислоту у профілактиці сіерцево-судинних захворювань, світові тенденції і нові практичні підходи доповів доктор медичних наук, доцент кафедри сімейної медицини ФПДО та кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Василь Скибчик.

Доктор медичних наук, професор кафедри терапії №1 та медичної діагностики ФПДО Микола Бичков деталізував невирішені питання діагностики та лікування ГЕРХ.

Далі знову представили свої доповіді Марина Кочуєва ("Терапія в лікуванні риносинуситів") та Мар'яна Селюк ("Комбінована терапія АГ в світлі рекомендацій Європейського товариства кардіологів 2018").

Доповідь "Біль в нижній частині спини: три пацієнта, три діагноза і три методи лікування" презентувала доктор медичних наук, професор та завiдувач кафедри внутрішньої медицини № 2 ТНМУ імені І.я.Горбачевського МОЗ України Світлана Сміян, яка є головою Асоціації терапевтів Тернопілля. Вона також доповіла про подагру у пацієнта, втрачені можливості та нові горизонти.

Доцентом кафедри фтизіатрії і пульмонології імені П. Л. Шупика, кандидатом медичних наук Людмилою Юдіною запропоновано обговорити пріоритети в лікуванні інфекцій дихальних шляхів, а також національну стратегію антибіотикотерапії хворих на негоспітальну пневмонію на амбулаторному етапі.

Презентовано  доповіді щодо сучасних підходів до комплексного лікування абдомінального болю, а також дифузних захворювань печінки; кашлю як симптому ГРЗ та допомозі пацієнту; лікування бронхіальної астми в умовах реформи охорони здоров’я; ішемії міокарду у пацієнтів з АГ ІІ стаді; оптимізації оптимального лікування у хворих на ГРВІ.

Йшлося і про імплементацію рекомендацій по веденню пацієнтів  з загостренням бронхіальної астми в клінічну практику та сучасні алгоритми діагностики та лікування бронхіальної астми.

Після завершення тематичного майстер-класу "Невідкладні стани в педіатрії" опісля семінару, зареєстровані учасники отримали сертифікати затвердженого зразка. Учасники семінару мали можливість удосконалити практичні навички, які мають важливе значення для повсякденної роботи лікаря загальної практики - сімейної медицини.

 


Читайте також