ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

У Форумі партнерства держави та бізнесу «Реімбурсація 2.0 Нові можливості» взяли участь представники "Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання"

Форум партнерства держави та бізнесу «Реімбурсація 2.0 Нові можливості» відбувся днями, 25 жовтня, за участі представників Міністерства охорони здоров’я України, Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національної служби здоров’я України, Міністерства економіки, розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, ДП «Електронне здоров’я»; керівників та працівників аптечних закладів, виробників та дистриб’юторських компаній, асоціацій, експертів, за підтримки проекту USAID «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed).

Участь у Форумі партнерства держави та бізнесу делеговано генерального директора "Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання" Наталію Марків та завідувачку відділу пільгового відпуску ліків аптеки № 168 (м.Тернопіль) "Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання" Іванну Долинну.

Метою заходу було: представити результати піврічної роботи програми реімбурсації; проінформувати учасників заходу про заплановані вдосконалення в реалізації програми; надати інформацію та сформувати практичні навички, які допоможуть оптимізувати процеси, що пов’язані з відпуском ліків за електронними рецептами.
Із привітальним словом на урочистому відкритті форуму виступили: голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко; керівник проекту USAID SAFEMed «Безпечні та доступні ліки» Інна Саачі.
Консультант ВООЗ Ольга Зусь поділилася з присутніми міжнародним досвідом реімбурсації ліків. Директор Департаменту моніторингу НСЗУ Олександр Жигінас представив презентацію результатів піврічної роботи програми під адмініструванням НСЗУ. Щодо практичних питання реалізації програми реімбурсації учасники форуму мали можливість задавати запитання в.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ Ірині Ліштабі.
Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька привітала учасників форуму, подякувала за ефективну співпрацю бізнесу з державою. Учасники мали змогу задати декілька актуальних питань очільниці МОЗ.
У другій частині форуму було проведено тренінг з покращення робочих процесів за допомогою методики Lean.

На перспективу з квітня 2020 року Національна служба здоров’я України розпочне реалізовувати реімбурсацію препаратів інсуліну, яка буде відбуватися за тими ж принципами, що й діюча програма «Доступні ліки». Логічним розвитком електронного рецепта в подальшому є його впровадження для відпуску всіх рецептурних лікарських засобів.


Нагадаємо, програма реімбурсації « Доступні ліки» стартувала з 1 квітня 2019 року, реалізується Національною службою здоров’я України та здійснюється виключно з використанням електронних інструментів. За даною програмою пацієнти, що страждають на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, можуть отримувати якісні, ефективні та безпечні ліки безоплатно або з незначною доплатою.
За піврічної роботи програми було виписано 6,8 млн електронних рецептів,з яких 5,7 млн рецептів отримано ліки в аптечних закладах. До програми реімбурсації долучилося 1126 аптечних закладів по всій країні. Національною службою здоров’я України було відшкодовано вартість за відпущені лікарські засоби на 400 млн гривень.

 

Читайте також