Скалецька: МОЗ рухається до розширення переліку фінансованих державою послуг
Медзаклад має думати, як привабити пацієнтів, бо за ними прийдуть гроші. МОЗ рухається до розширення переліку фінансованих державою послуг, які отримуватимуть пацієнти.
Про це сказала міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька в інтерв’ю ВВС Україна.
«Пріоритетні послуги – це інсульт, інфаркт, пологи, неонатальна допомога. Має повністю бути повне фінансування цих послуг і при цьому жодних списків ліків для пацієнтів. Питання переліку послуг і тарифів – це до Національної служби здоров’я України, яка їх розробляє», – сказала міністр.
За її словами, зараз людей не має зачіпати таке питання, як ціна. "Як має бути зараз – лікарня отримує контракт, отримує розуміння, по яких послугах вона отримає кошти. І якщо у лікарні приймуть більше пологів, у них буде більше коштів. Тобто пацієнт просто має прийти і отримати допомогу, лікарні за надану послугу перерахують гроші", - сказала Зоряна Скалецька.
- Автономізація лікарень, переведення їх з бюджетних установ на некомерційні комунальні підприємства відбувається інтенсивно. Цей і наступний місяць ці питання виносяться на засідання місцевих рад.
Ще одна умова цього процесу, це наявність комп'ютерів. Місцева влада має забезпечити всі лікарні комп'ютерами, адже документація має бути в електронному вигляді.
Власником лікарень є місцева влада, вона має повноваження і багато коштів зараз залишаються на місцях. МОЗ не може прийти і зробити все за них. Але місцева влада часто перекладає відповідальність управлінських рішень на МОЗ.
Вони, як власники, мають думати про енергоефективність, про освітлення, кадрове забезпечення у лікарнях.
Від держави будуть лише гроші на власне медичну допомогу. У якому стані буде лікарня, залежить саме від управлінців.
З 1 квітня 2020 року в Україні має початися реформа вторинної медицини. Запланований перехід від бюджетного утримання лікарень, коли їм виділяли субвенції з бюджету, до закупівлі послуг. План реформи виглядає так - лікарні проходять автономізацію, Національна служба здоров'я укладає з ними контракти і перераховує гроші за ті послуги, які вони надали пацієнтам. Як і на первинній ланці у сімейних лікарів, тут має спрацювати принцип "гроші йдуть за пацієнтом".
Нагадаємо, НСЗУ сплачуватиме 8500 грн за пологи, 19 500 грн – за лікування одного інсульту, 15 800 грн – за лікування інфаркту. Для українців ці послуги будуть безкоштовними, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків - передає ZIK.
Фото - з фб сторінки МОЗ України