Стартувала реєстрація лікарень в електронній системі охорони здоров’я
З 1 листопада функція стала доступна у трьох медичних інформаційних системах (МІС). Підключення до МІС є однією з трьох ключових вимог Національної служби здоров’я для підписання договору у 2020 році.
У 2018 році зміни в системі охорони здоров’я розпочалися на рівні первинної медичної допомоги. Станом на листопад 2019 року в системі вже зареєстровано 1 412 закладів, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Про це повідомлено в МОЗ України.
Із 1 листопада зареєструватися можуть заклади, які надають спеціалізовану амбулаторну та госпітальну медичну допомогу. З 1 квітня 2020 року програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі і єдиною можливістю отримати кошти від держави для медичних закладів буде договір з Національною службою здоров’я України. Всі кроки на шляху трансформації системи охорони здоров’я здійснюються через застосування електронних інструментів.
Для реєстрації закладу в системі обов’язковим модулем медичної інформаційної системи є “Адміністративний модуль надавача медичних послуг спеціалізованої медичної допомоги”. Він містить функціонал реєстрації юридичної особи та її керівника. Тестування функціоналу кожної медичної інформаційної системи проводить ДП “Електронне здоров’я”. На сьогодні вже успішно протестовані та підключені до центральної бази даних 3 медичні інформаційні системи. Усі МІС забезпечують навчання та технічну підтримку для своїх користувачів. Статус проходження тестування всіх МІС можна відслідковувати на сайті ДП “Електронне здоров’я”.
Аби скористатися функціоналом, заклад має обрати медичну інформаційну систему, яка б відповідала потребам та фінансовим можливостям закладу. Саме через неї всі дані закладу, його співробітників та пацієнтів будуть передаватись до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.
Центральна база даних (ЦБД) електронної системи охорони здоров'я, куди потрапляють всі дані, які вносяться в систему, знаходиться на території України, у захищеному дата-центрі в місті Києві. Для забезпечення безпеки ЦБД використовується багаторівнева система. Архітектура системи пройшла експертизу міжнародних спеціалістів і при її будуванні використовуються найкращі практики складання складних систем (розмежування доступу, двофакторна аутентифікація, ізоляція окремих компонентів баз даних і багато іншого).