Колегія ОДА: обговорено питання щодо виконання соціально-економічного розвитку області за 9 місяців 2019 року, стану охорони праці та виробничого травматизму, роботи зі зверненнями
Колегія ОДА відбулась сьогодні, 12 листопада, під головуванням голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Сопеля за участі голови Тернопільської облради Віктора Овчарука, заступників голови Тернопільської ОДА Ігоря Вонса, Олега Валова, Івана Крисака та інших членів президії колегії облдержадміністрації, а також начальників управлінь, департаментів та структурних підрозділів, голів РДА, ОТГ та райдержадміністрацій.
Участь в колегії Тернопільської обласної державної адміністрації взяв начальник управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.
На колегії йшлося про виконання соціально-економічного розвитку Тернопільської області за 9 місяців 2019 року, про стан охорони праці та виробничого травматизму, а також роботу за 9 місяців 2019 року зі зверненнями громадян, які звернулися в ОДА.
Доповідаючи стосовно виконання соціально-економічного розвитку Тернопільщини за даний звітний період, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської облдержадміністрації Галина Воляник зазначила, що "індекс капітальних інвестицій зріз на 21%. Відтак, область за темпами економічного зростання має шосте місце серед областей України". Вона представила презентаційно позитивну динаміку з 2014 року.
Також повідомила про те, що в області реалізується більше ніж 500 об'єктів. І для якісної їх реалізації та своєчасного завершення потрібно забезпечити співфінансування у повному обсязі.
- Серед проектів, які реалізуються та реалізовуватимуться у 2019 році за рахунок коштів ДФРР – 13 є медичними (66,6 млн.грн.) – повідомила Галина Воляник.
Також за її словами, на 20, 4% (до 9 місяців 2018 року) зросла середня місячна заробітна плата в сфері охорони здоров’я. І згідно динаміки середньомісячної заробітної плати в галузевому розрізі вона становить 5876 грн.
Доповідаючи про стан охорони праці та виробничого травматизму, пріоритетним напрямом роботи начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус назвала підвищення ефективності заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та з охорони праці, вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання виробничого травматизму. Вона повідомила, що необхідна консолідація спільних напрацювань над створенням регіональної програми, яка б стосувалася безпеки та охорони праці в області.
Про роботу зі зверненнями доповіла начальник відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації Людмила Сух. Вона зазначила, що "управління охорони здоров’я ТОДА є одним з трьох структурних підрозділів облдержадміністрації, які найефективніше вирішили питання по звернення громадян. Усього звернулися до управління охорони здоров’я 767 громадян за 9 місяців поточного року".
Також управління серед управлінь, департаментів та структурних підрозділів ОДА провело найбільше особистих прийомів громадян.
Вона додала, що враховано звернення громадян з питань соціального захисту, зокрема, монетизації субсидій, надання медичної допомоги, отримання препаратів за пільговими рецептами тощо.
Так, доповідач навела приклад позитивного вирішення звернення багатодітного батька з м.Тернопіль щодо забезпечення двох неповнолітніх доньок препаратами інсуліну, а також звернення жінки з інвалідністю з м.Ланівці щодо забезпечення ортопедичними виробами.
Людмила Сух акцентувала на питанні забезпечення належного, якісного розгляду звернень та подання обґрунтованих відповідей деякими структурними підрозділами обладміністрації у визначені терміни, а також на сутттєвому збільшенні показника надходження повторних звернень громадян.
Насамкінець, коротко виступили члени президії колегії.
Слово мав i голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. Він актуалізував питання продовження мораторію на продаж землі "без належного законодавства та у час війни в державі".
Головою облради наголошено увагу на спільній співпраці "над викликами проекту державного бюджету 2020 для Тернопільщини". Адже йдеться про практично зменшення вдвічі фінансування освіти та охорони здоров’я, і ці видатки, за словами Віктора Овчарука, можуть "лягти на плечі" місцевих бюджетів.
Згідно підсумків колегії ОДА, голова облдержадміністрації Ігор Сопель дав протокольні доручення відповідним керівникам структурних підрозділів.