ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Володимир Богайчук провів нараду з генеральними директорами медустанов області

Начальник управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук провів нараду з генеральними директорами медустанов області. Йшлося про деякі питання, що стосуються трасформації системи охорони здоров'я на обласному рівні, пріоритети розвитку медичної галузі Тернопільщини, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Він зазначив, що  зроблено багато роботи у питаннях перетворення ЗОЗ в КНП, які функціонуватимуть в новій системі фінансування медичних закладів і вже функціонують юридично.

Це важливо, адже отримання статусу комунального некомерційного підприємства є однією з обов’язкових умов, які повинні виконати ЗОЗ для укладання договорів з НСЗУ та переходу на нову систему фінансування медичного закладу. Тим паче, керівники закладів охорони здоров'я, а тепер генеральні директори (головні лікарі), що діють у статусі підприємства, отримують значно більшу, ніж це можливо в умовах статусу бюджетної установи, свободу у розпорядженні активами, фінансами та формуванні кадрової політики закладів охорони здоров'я, визначенні внутрішньої організаційної структури закладу, тощо.

Наразі одним з основних питань, які потребують концентрації зусиль та часу, а також координації місцевої влади, начальником управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА озвучено питання переліку та складу госпітальних округів. Їх створення дозволить оптимізувати надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та забезпечити своєчасність доступу населення області до послуг вторинної медичної допомоги належної якості.

- Рішення - непрості - наголосив Володимир Григорович. - Вони мають бути виважені та виходячи не з територіального принципу, а з позиції доступності надання послуг.

За словами начальника управління охорони здоров'я ТОДА, "госпітальний округ не буде окремою юридичною особою або окремим рівнем територіальної організації влади, а відіграватиме роль механізму координації та спільного прийняття рішень представниками місцевих органів влади, території яких він охоплюватиме".

Реформа передбачає оптимізацію мережі через госпітальні округи, що дозволить вирішити більшість проблем вторинного рівня медичної допомоги, оскільки збалансовує місцеву автономію та урядовий контроль процесу.

Нагадаємо, що подання пропозицій про створення госпітальних округів належить до сфери відповідальності місцевої влади. Кабінет міністрів України та Міністерство охорони здоров’я слідкують за методологією та технічними критеріями формування округу, а громади визначають яких медзакладів і скільки вони потребують.


Читайте також