ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Актуалізовано організацію надання медичної допомоги пацієнтам з гострими інсультами

Актуалізовано організацію надання медичної допомоги пацієнтам з гострими інсультами в Тернопільській області під час тематичної семінар-наради  сьогодні, 19 листопада, в конференц-залі КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської облради.

З вітальним словом виступила головний експерт - терапевт управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Лариса Матюк.

Вона зазначила, що «щороку в нашій країні трапляється близько 146 тисяч випадків інсультів. З них понад 35, 5 % - у працездатних людей. В області за 9 місяців 2019 року зафіксовано 2267 інсультів. І з кожним роком ця цифра зростає. А хвороба – молодшає».

Відкрила нараду доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неврології ТНМУ імені І.Я. Горбачевського МОЗ України Світлана Шкробот.

Членами президії заходу: головним експертом - терапевтом управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Ларисою Матюк, завідувачем кафедри неврології ТНМУ імені І.Я. Горбачевського  МОЗ України Світланою Шкробот та в.о.генерального директора КНП «Центр екстреної медичної допомоги» Тернопільської облради Михайлом Джусом, а також медиками різних профілів області заслухано виступи щодо організації надання медичної допомоги пацієнтам з гострими інсультами.

Провідними експертами в галузі судинно-мозкових захворювань області запропоновано та проаналізовано перелік необхідних заходів щодо надання медичної допомоги даним пацієнтам. Оскільки найефективніше лікування при інсульті можливе лише в перші декілька годин, а то й години, критичним є своєчасне розпізнавання перших ознак (симптомів) інсульту. Велике значення має послідовність у роботі екстреної медичної допомоги та доставка хворого у спеціалізований стаціонар.

Перед виступом «Інсульт: збережи час – врятуй життя» кандидат фармацевтичних наук, доцент, консультант ініціативи Angels Юлія Вадзюк запропонувала переглянути соціальний відеоролик про молоде подружжя, яке щойно одружилось та спіткало горе – настання інсульту в чоловіка.

Порядок організації медичної допомоги при гострому інсульті в Тернопільській області згідно наказу УОЗ ТОДА №556-од від 22.07.2019 деталізувала головний експерт - невролог управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Любов Сагайдяк.

Про досвід проведення тромболізису в умовах КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської облради розповів завідувач відділення інтенсивної терапії  КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської облради Андрій Мусієнко.

Він зазначив, що КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської облради одна із перших медзакладів такого рівня в Україні  практикує тромболітичну терапію ішемічного інсульт, іншими словами, тромболізис. Його застосовують у гострий період лікування зазначеної нозології, адже він вимагає високий рівень організації медичної допомоги, злагоджену роботі всіх служб.

До речі, в умовах КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» за 2018 рік проведено десять тромболізисів, за 2019 рік по сьогодні – теж десять.

Слово мав і генеральний директор (головний лікар) КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Володимир Шкробот. Він зазначив, що «одним з найголовніших чинників успішності лікування гострого інсульту є можливість цілодобової нейровізуалізації за допомогою комп’ютерної і магнітно-резонансної томографії, якими вже послуговується медзаклад».

Наприкінці семінар-наради, наголошено на проведенні систематичної освітньої роботи серед населення, посиленні роботи лікарів первинної ланки та реагуванні швидкої медичної допомоги.


Довідково 

У 2020 році згідно з Законом “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” на всіх рівнях медичної допомоги почне працювати Програма медичних гарантій. В неї входять шість видів медичної допомоги: первинна, спеціалізована, госпітальна, екстрена, паліативна та реабілітація. Серед пріоритетних напрямків - медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту.

Пріоритетний тариф буде сплачуватися тільки тим закладам, що відповідають  чітким вимогам, а не усім, де просто госпіталізували пацієнта з інсультом. Пакети вимог опубліковані на сайті НСЗУ.

Пріоритетний тариф за гострий мозковий інсульт не буде оплачуватися у закладі, де недоступна нейровізуалізація (24/7), де немає підготовленого фахівця у галузі судинної неврології та інтенсивної терапії, базового неінвазивного моніторингу та базової реабілітації у гострому періоді.


Читайте також