ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
11:51, 18 вересня 2023
Підсилюємо заклади охорони здоров'я Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей, зокрема на постраждалих від затоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС населених пунктів!
18:25, 15 вересня 2023
У Тернополі відкрили четверту підстанцію Тернопільської станції екстреної швидкої медичної допомоги. А також 4 громади отримали нові автомобілі швидкої допомоги: Кременецька, Чортківська, Теребовлянсь..
16:42, 14 вересня 2023
Заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко та директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко взяли участь у нараді під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
всі новини

Презентовано новаційну систему КТГ Сигмофон для дослідження стану плода під час вагітності

В рамках науково-практичної конференції "Патологія шийки матки та репродуктивне здоров’я жінки", що відбулась сьогодні, 22 листопада, у конференц-залі КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня 2"  презентовано систему КТГ Сигмофон.

Головний спеціаліст - акушер-гінеколог управління охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації  Олександр Жилко презентував медикам - учасникам науково-практичної конференції - систему КТГ Сигмофон. Сама система являє собою портативний комплекс для оцінки внутрішньоутробного стану плода.

В основі системи закладено важливий діагностичний метод - кардіотокографію (КТГ) плода, за допомогою якого проводиться і через кількасекундно розшифровуються дані на пристрої. Алгоритм роботи даної системи базується на швидкому доступі до даних КТГ.

- Це сучасний, безпечний метод дослідження стану плода під час вагітності. За допомогою датчиків проводиться реєстрація серцебиття плоду, його рухової активності тощо - зазначив Олександр Львович. - Система КТГ Сигмофон необхідна для спостереження за станом здоров’я дитинки в утробі. Вона допомагає вчасно зробити висновок про рівень гіпоксії плода і в разі необхідності прийняти рішення про проведення екстрених пологів. І його перевага над іншими приладами КТГ - легкість в користуванні, швидкість отримання результатів та висока інформативність.

Учасникам науково-практичної конференції наочно продемонстровано роботу системи КТГ Сигмофон, підключивши її датчики до майбутньої матусі та переконавшись, що з її малюком все гаразд.

На місяць часу дану систему КТГ Сигмофон дано в безоплатне користування акушерсько-гінекологічній службі. Як повідомила доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри акушерства та гінекології ННІ ПО ТНМУ імені І.Я. Горбачевського Алла Бойчук, наразі йдеться про потижневе використання даної системи у відділенні патології, а також в першій та другій жіночих консультаціях КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня 2".

Члени президії науково-практичної конференції висловили переконання, що такі новації можуть бути успішно впроваджені і на Тернопільщині.

 

 

 


Читайте також