ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

УОЗ: скайп-нарада щодо питань здійснення фармаконагляду з різних напрямків роботи, шляхів їх подолання та аналізу летальних випадків внаслідок анафілактичного шоку після застосування лікарських засобів

Скайп-нарада по фармкомнагляду відбулась сьогодні, 29 листопада, в управлінні охорони здоров’я ТОДА відповідно до Порядку здійснення фармаконагляду, затвердженого на наказом МОЗ України від 27 грудня 2006 року №898, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2007 року за №73/13340 (у редакції наказу МОЗ України від 26 вересня 2016 року №996) за участі представників Центру з питань фармаконагляду в регіонах України.

Управління охорони здоров’я представляли заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Лідія Чайковська, головний експерт – терапевт управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Лариса Матюк.

Йшлося про підсумки роботи Центру з питань фармаконагляду в регіонах України за 9 місяців 2019 року; підсумки подачі інформації  про побічні реакції після застосування вакцин, туберкуліну у формі «Зведені дані про випадки побічних реакцій після застосування  вакцин туберкуліну за І, ІІ, ІІІ квартали цьогоріч; виявлені недоліки роботи в регіонах з питань здійснення фармаконагляду з зазначених напрямків роботи та шляхи їх подолання, а також аналіз летальних випадків  внаслідок анафілактичного шоку після застосування лікарських засобів.

Модерувала скайп-нараду по фармкомнагляду начальник відділу організаційно-методичного забезпечення та моніторингу здійснення фармаконагляду управління фармаконагляду Ольга Євко.

У порядку здійснення фармаконагляду, затвердженого наказом МОЗ України від 27 грудня 2006 року №898 (у редакції наказу МОЗ України від 26 вересня 2016 року №996), презентовано під час наради деталізовано, наскільки може бути корисним фармаконагляд у системі охорони здоров’я, який здійснює ДП «Державний експертний центру Міністерства охорони здоров’я України» відповідно до вимог законодавства (ДЕЦ).

Зазначено¸ що в медицині фармаконагляд здійснюється на локальному, адміністративно-територіальному та центральному рівні.

Питання стосовно підвищення рівня подачі інформації  про побічні реакції після застосування вакцин, туберкуліну у формі «Зведені дані про випадки побічних реакцій після застосування  вакцин туберкуліну» проаналізовано представником відділу організаційно-методичного забезпечення та моніторингу здійснення фармаконагляду управління фармаконагляду Володимиром Мельничуком.

Тернопільщина у цьогорічній динаміці надання зведених даних про випадки  ПР серед одинадцяти областей, які виконали роботу стовідсотково.

Начальником управління фармаконагляду Оленою Хоромською представлено «Аналіз випадків смерті  внаслідок анафілактичного  шоку  після  застосування  лікарських засобів за 2015 – 2019 роки».

Наприкінці скайп-наради, озвучено ряд питань до деяких представників регіональних управлінь, а також доручено регіонам, в яких виявлено недоліки, активізувати роботу в закладах охорони здоров’я щодо здійснення фармаконагляду.

Читайте також