ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проведено інформаційно-профілактичну акцію «Пройди тестування – дізнайся свій ВІЛ-статус»

Завершено інформаційно-профілактичну акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Пройди тестування – дізнайся свій ВІЛ-статус». Тривала вона дві години поруч пам'ятника Іванові Франку, що на вул Гетьмана Сагайдачного в м. Тернополі.

Тут проводились: експрес – діагностика на ВІЛ - інфекцію, консультування лікарями КНП "Тернопільський обласний медичний центр соціально небезпечних захворювань" ТОР та КНП "Тернопільський обласний центр громадського здоров’я" ТОР, а також просвітницька кампанія з питань профілактики ВІЛ – інфекції /СНІДу та пропаганди здорового способу життя.

Мета заходу – популяризація серед молоді безпечного та активного способу життя, інформування щодо міфів про ВІЛ/СНІД, профілактика ВІЛ-інфекції серед молоді, мотивація до тестування на ВІЛ, пропагування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Такий захід проводиться щорічно уже 29 років поспіль.

Під час заходу всі бажаючі могли отримати достовірну інформацію про поширення, лікування та діагностику ВІЛ/СНІДу від лікаря-епідеміолога спеціалізованого амбулаторно–поліклінічного відділення профілактики та лікування  ВІЛ-інфекції/СНІДу КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради Тамари Буртняк, завлабораторії КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради Ірини Наконечної та генерального директора (головного лікаря) КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради Василя Галанова, а також заввіділом КНП "Тернопільський обласний центр громадського здоров’я" ТОР Наталії Харченко, лікарів-методистів КНП "Тернопільський обласний центр громадського здоров’я" ТОР Галини Зот, Ірини Гричук, Наталії Бугери та інших

Пройти тестування можна було безкоштовно та анонімно в мобільному автомобілі швидкої допомоги КНП “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” ТОР.

Незважаючи за активність розповсюдження інформації та сприяння у проведенні тестування, виявили бажання взяти участь в інформаційно-профілактичній акції лише 20 осіб. Серед них – і студенти І курсу медичного факультету ТНМУ імені.І.Я.Горбачевського, які родом з Польщі, Ганна Мухо та Віктор Герведь.

Підсумовано – усі результати  сьогоднышнього тестування є негативними.


За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворюваності та Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна залишається однією з країн, де продовжує зростати кількість нових випадків інфікування ВІЛ та смертей від СНІДу. На початок 2019 року Україна посідає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю людей, які живуть з ВІЛ, налічуючи: за попередніми даними 237 000 осіб на початок 2019 року.

І більш ніж 40% з яких - не знають про свій ВІЛ-статус. За 10 місяців 2019 року на Тернопільщині обстежено 34275 осіб та виявлено 85 нових випадків ВІЛ-інфекції. Серед зареєстрованих випадків у 39,8% пацієнтів встановлено діагноз СНІД. У 78,8 випадків СНІД встановлено одночасно при обстеженні.

Повідомлено, що випадки ВІЛ-інфекції реєструються серед чоловіків у 55,4%, серед жінок – 44,6%.

Основний вік інфікованих – 30-39 років, на який припадає 33,7% всіх зареєстрованих випадків. Вікова група 40-49 років – відповідно 26,5%. У віковій групі 50+ зареєстровано відповідно 13,2%.

Одинадцятеро дітей народилось від ВІЛ-інфікованих матерів за десять місяців цьогоріч. Одній дитині встановлено діагноз ВІЛ-інфекція.

Читайте також