ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

#100днівУряду: що вдалося зробити МОЗ України за цей час

До #100днівУряду розповідаємо, що вдалося зробити МОЗ України за цей час. 

У 2019 році 6 перших пілотних регіонів закуплять автомобілі екстреної медичної допомоги. Це дозволить повністю забезпечити автомобілями Вінницьку, Донецьку, Одеську, Полтавську та Тернопільську області і місто Київ. Всього буде придбано близько 430 машин.

Вінницька область придбала 86 автомобілів, Тернопільська - 42, Одеська - 130, Донецька - 37, Полтавська - 92. Місто Київ перебуває у процесі підписання договорів на 34 нових автомобілі. Тернопільська та Донецька області мають можливість купити ще 9 та 7 автомобілів за рахунок зекономлених коштів, але необхідне додаткове рішення Уряду. Його прийняття очікується найближчим часом.

Регіони самостійно проводять закупівлі, а Міністерство охорони здоров’я України допомагає прописати вимоги, аби уникнути дискримінації того чи іншого виробника. Саме завдяки цьому вдалося суттєво знизити ціни від виробників та забезпечити конкуренцію. На зекономлені кошти планується придбати додаткові автомобілі.

На робочій зустрічі в червні 2019 року, на якій були присутні представники МОЗ України, регіонів та виробники авто, була узгоджена потреба пілотних регіонів у автомобілях швидкої медичної допомоги та спроможності виробників.

Закупівля автомобілів проводиться за кошти пілотного проєкту трансформації екстреної медичної допомоги у 2019 році. Пілотний проєкт має три основні напрямки:
1) закупівля автомобілів у 6 пілотних регіонах
2) закупівля навчально-тренувальних відділів
3) закупівля оснащення оперативно-диспетчерських служб у 17 регіонах, щоб у 2020 році реформа розпочалась з повноцінними оперативно-диспетчерськими службами на всій території України, це вимога до роботи системи екстреної медицини і умова контрактування з Національною службою здоров’я.

Із квітня 2020 року екстрена меддопомога входитиме до програми медичних гарантій, її фінансуватиме Національна служба здоров’я.

У Законі “Про Державний бюджет на 2020” закладені кошти для продовження розвитку екстреної медичної допомоги:
- на закупівлю автомобілів в 19 регіонах та навчання працівників екстреної медичної допомоги виділено 922,5 млн грн.
- на розбудову приймальних відділень у лікарнях, які є невід’ємною частиною надання екстреної медичної допомоги - 1 млрд грн.

 

Читайте також