ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

У КНП «Тернопільський обласний центр соціально небезпечних захворювань» ТОР - нарада з питань Національної стратегії тестування та лікування ВІЛ/СНІДу за участі представництва ВООЗ

Нарада з питань Національної стратегії тестування та лікування ВІЛ/СНІДу відбулася сьогодні, 12 грудня, у спеціалізованому амбулаторно-поліклінічному відділенні профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІД КНП «Тернопільський обласний центр соціально небезпечних захворювань» ТОР за участі консультанта ВООЗ, доктора Токе Барфод (Данія) та фахівця Бюро ВООЗ в Україні з ВІЛ та гепатитів Аркадія Водяника, а також заступників директорів центрів первинної медико-санітарної допомоги, генеральних директорів (головних лікарів) лікувально-профілактичних закладів області та лікарів - інфекціоністів кабінетів «Довіра» - людей, від яких залежить якісне та своєчасне надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ від моменту тестування до призначення АРТ лікування.

Захід організовано та проведено в рамках співпраці з Європейським Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Національна стратегія тестування спрямована на досягнення цілей політичної декларації 2016 року і базується на загальноприйнятих рекомендаціях, має амбітні плани припинити поширення ВІЛ до 2030 року, саме завдяки своєчасному виявленню ВІЛ-інфекції та призначенню лікування АРТ-препаратами .

Під час наради з питань Національної стратегії тестування та лікування ВІЛ/СНІДу йшлося про те, що сьогодні призначення АРТ є, передусім, засобом профілактики, адже ліки гальмують розмноження вірусу в організмі. Приймаючи лікування знижується вірусне навантаження на організм людини до поодиноких клітин, в результаті чого людина перестає бути небезпечною для своїх статевих партнерів і навіть в умовах ВІЛ-інфекції жити довго, народжувати дітей, радіти життю.

АРТ-лікування знижує рівень захворюваності, смертності ВІЛ-інфікованих.


Довідково

За 11 місяців на Тернопільщині проведено 37482 дослідження на ВІЛ. Виявлено 97 ВІЛ-інфекції.

11 дітей народилось від ВІЛ-інфікованих матерів.

Випадки ВІЛ-інфекції виявленні в усіх районах, окрім Бучацького, Зборівського, Підволочиського, Шумського районів. Найбільше випадків виявлено в м.Тернополі, Кременецькому, Борщівському, Теребовлянському та Чортківському районах. Зазначено, що основним шляхом передачі є статевий. В однаковій мірі хворіють як чоловіки, так і жінки.

Основна вікова група  30-39 років, проте випадки ВІЛ-інфекції виявляються і у віковій групі 40-49 років, 50 років і старше. В той же час в області відмічається «помолодшання» ВІЛ-інфекції, адже випадки виявляються і у віці 15-19 років,що є сигналом епіднеблагополуччя.

Обстежитись на ВІЛ можна у будь-якому лікувально-профілактичному закладі, але, передусім, у спеціалізованому амбулаторно поліклінічному відділі профілактики та лікування ВІЛ-інфекції /СНІДу за адресою: вул.Купчинського ,14.

Читайте також