Володимир Богайчук взяв участь у V виїзних зборах Громадської Спілки «Об’єднання учасників АТО Тернопілля»
- Сьогодення в нових політичних умовах змушує мене вкотре переглянути бачення на організацію медичного забезпечення військовослужбовця чи члена його сім’ї та вирішувати ті проблеми, які щойно озвучені, починаючи з нових підходів до організації охорони.
Це передусім відповідальність кожного лікаря за випадки надання недостатнього рівня медичної допомоги учасникам АТО та ОСС та їх членам сім’ї.
На цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук у своєму виступі під час V виїзних зборів Громадської Спілки «Об’єднання учасників АТО Тернопілля».
- Починаючи з співпраці зі сімейним лікарем, який повинен безкоштовно провести усі процедури, які включені в перелік безоплатних медичних послуг. Йдеться про програму медичних гарантій (або гарантований пакет медичних послуг), до якої увійшли послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації. Національна служба здоров’я розширюватиме з 2020 року безоплатний перелік послуг на інші рівні медичної допомоги.
В області нині функціонують провідні медичні заклади, які займаються медичним, соціальним та психологічним наданням послуг. Чого варта Більче-Золотецька фізіотерапевтична лікарня реабілітації! Це потужний, провідний спеціалізований лікувально-профілактичний заклад в області, який забезпечує надання висококваліфікованої медичної допомоги, проведення комплексного реабілітаційного та відновного лікування. Якість медичних послуг у цьому закладі – вражає.
Кілька років тому тут відкрито відділення для реабілітації ветеранів АТО та ООС і членів їх сімей.
У КНП "Більче-Золотецька лікарня реабілітація імені В.Г.Вершигори" ТОР за підтримки Тернопільської облради, будуватиметься новий сучасний корпус на півсотні місць для учасників АТО. Днями там закладено капсулу під будівництво нового сучасного корпусу для учасників АТО з облаштуванням їдальні та теплим переходом з частковою реконструкцією існуючого корпусу лікарні.
Окрім того, після детальнішого обговорення та аналізу та в разі необхідності соціальний заклад, що створено на базі медичного закладу в Яблуневі можемо перепрофілювати в спеціалізований психологічний центр. Натомість потрібно вивчити усі озвучені пропозиції.
Це важливе питання створення та функціонування потрібного для учасників АТО та ОСС та їх членам сім’ї закладу, де вони повноцінно можуть отримати саме психологічну та, можливо, психіатричну, допомогу – заявив він.