ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Олексій Гончарук: Люди мають отримувати якісну та вчасну допомогу

Реформа охорони здоров’я – серед пріоритетних напрямків діяльності Уряду, що визначено Програмою діяльності Кабінету Міністрів України. Як досягати запланованих цілей - передбачено концепцією державної політики з відповідним планом та термінами реалізації. У 2019 році для досягнення цілей Уряд уже ухвалив низку новаційних рішень.

«У сфері охорони здоров’я Уряд визначив амбітні цілі. І вперше вони людиноцентриські. Для нас важливо, щоб люди отримували якісну та вчасну допомогу у медичних закладах та мали доступ до гарантованих державою медичних послуг», - наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Важливим рішенням є ухвалення Програми медичних гарантій для населення, яка запрацює з 1 квітня 2020 року та діятиме для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. Держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров'я України, на що у Державному бюджеті закладено 72 млрд грн.

Крім того, новацією є запровадження моделі «гроші ходять за пацієнтом» і для спеціалізованої медичної допомоги. «Це означає, що держава фінансуватиме медпослуги, а не заклади», - підкреслив Олексій Гончарук та додав, що при таких змінах питань щодо заборгованості зарплати лікарям більше не виникатиме.

У 2019 році запроваджено новий підхід - єдиний госпітальний округ на всю область, що дозволить максимально ефективно спланувати  спроможну мережу медичних закладів для доступу пацієнтів до якісної медичної допомоги.

До того ж, у рамках урядової програми створено онлайн-інструмент «Доступні ліки», завдяки якому українці можуть знайти всі аптеки, що є у радіусі 7 км від медичних закладів, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти.


Довідково

Міністерство охорони здоров’я відповідно до Програми дій Уряду реалізовує три цілі: 2.1. «Люди менше хворіють»; 2.2. «Люди, які захворіли, швидше одужують»; 2.3. «Люди довше живуть».

Концепцією кожної цілі визначено проблеми та їх причини, показники ефективності політики. Важливим є те, що проекти планів реалізації концепції політики містять чітко визначені завдання та заходи із вказаними термінами. До того ж, за виконання концепції кожної цілі відповідають персонально заступники міністрів.

Уряд робить свою роботу ще більш прозорою - документ виставлено на обговорення до  офіційного затвердження. Усі зацікавлені особи по кожній з концепцій можуть дати зворотний зв'язок.

 Серед основних завдань, визначених проектом плану реалізації концепції державної політики щодо досягнення цілі 2.1. «Люди менше хворіють», -  захист населення від впливу шкідливих речовин, що призводять до виникнення неінфекційних захворювань; популяризація здорового способу життя та здорового харчування; зниження рівня поширеності куріння та зменшення споживання усіх форм тютюнових виробів та нікотину; зниження рівня споживання алкоголю на душу населення; формування політики у всіх сферах із врахуванням основних факторів смертності населення – неінфекційних захворювань (НІЗ) – принцип “Health in All Policies”; впровадження інтегрованої моделі на рівні надання первинної медичної допомоги та імплементація системи якості надання первинної медичної допомоги; збільшення охоплення профілактичними щепленнями згідно з національним календарем щеплень та ін. За реалізацію цієї цілі відповідатиме перший заступник Міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос.

Концепцією цілі 2.2. «Люди, які захворіли, швидше одужують» передбачено низку заходів на вирішення наявних проблем. Зокрема, планом визначено сформувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я в регіонах України, з урахуванням сучасних вимог щодо оснащення, будівельних та санітарних норм; побудувати мережу для надання високоякісних медичних консультацій за рахунок телемедицини; створити систему моніторингу якості надання медичної допомоги;  імплементувати нову систему фінансування за надання медичної допомоги в автономізованих закладах на вторинному та третинному рівні, у тому числі в закладах загальнодержавного значення; забезпечити пацієнту можливість отримувати необхідні консультації та відслідковувати історію хвороби через впроваджені електронні медичні картки; забезпечити підвищення якості вищої освіти галузі знань «Охорона здоров’я»; встановити бар’єри для потрапляння в обіг фальсифікованих лікарських засобів; розширити доступ пацієнтів, що користуються програмою “Доступні ліки”, до нових лікарських засобів, шляхом розширення програми новими нозологіями з відповідним збільшенням державного фінансування;  розширити перелік лікарських засобів, за якими виписується електронний рецепт. Відповідальна - заступник Міністра Олена Сімоненко.

У зв’язку з високим рівнем смертності населення в Україні концепцією цілі 2.3. «Люди довше живуть» передбачено забезпечити надання ефективної першої допомоги та удосконалити підходи до реагування на надзвичайні ситуації; удосконалити механізм догоспітальної категоризації викликів екстреної медичної допомоги; запровадити ефективні маршрути пацієнтів у невідкладних станах; запровадити нову модель розподілу посадових обов’язків в системі екстреної медичної допомоги та зміни у підготовці та перевірці кваліфікації фахівців; забезпечити якість надання послуг екстреної медичної допомоги; запровадити нові підходи до організації екстреної медичної допомоги на госпітальному етапі у разі перебування людини у невідкладному стані; забезпечити повноцінне функціонування системи трансплантації органів від донорів-трупів в Україні; забезпечити пост трансплантаційний супровід; створити регіональну мережу імунологічних лабораторій; забезпечити повноцінне функціонування системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин в Україні; розробити та затвердити Загальнодержавну програму боротьби з онкологічними захворюваннями; вдосконалити механізм збору, обробки та аналізу даних щодо випадків онкологічних захворювань;  запровадити мультидисциплінарний підхід у наданні пацієнтам паліативної допомоги відповідно до сучасних міжнародних підходів та рекомендацій тощо. Відповідальний - заступник Міністра Дмитро Коваль.

За інформацією Урядового порталу

Читайте також