ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Офіційно: три факти летальних випадків від ускладнень грипу в Україні

Про це повідомлено вчора, під час селекторної наради Міністерства охорони здоров’я України щодо ситуації із захворюваності на грип та ГРВІ в Україні. Захід провела міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька спільно зі заступником Віктором Ляшком.
3 летальних випадки від ускладнень грипу: 31 грудня 2019 року та 3 січня 2020 року. Жоден з померлих не був вакцинований. Усі троє померлих – у віковій категорії від 30 до 64 роки та є у групі медичного ризику. Звернулись у медустанову шостого та десятого дня захворювання. Вони – з Тернопільської, Житомирської та Запоріжської областей.
Як наголошено представниками МОЗ України, епідемії грипу – немає.
- З 30 грудня 2019 року по 5 січня 2020 року на ГРВІ захворіли 101 175 людей, із них 65,4% - діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності склав 264,6 на 100 000 населення, що на 44,5% менше епідемічного порога по Україні. Впродовж звітного тижня проти грипу вакциновалися більше 1,5 тис. людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 229 тис. осіб.
Досліджено методом ПЛР 13 зразків, у 7 зразків матеріалів визначено віруси грипу: 6 — типу А(Н1)pdm09 і 1 — типу B.
В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходитьсяь на епідемічному рівні.
Під час селекторної наради Міністерства охорони здоров’я України заявлено, що «загалом, станом на сьогодні, показник захворюваності нижчий від минулорічного на 12%».
Йшлося також про призначення, дозування препаратів при лікуванні ускладненого грипу, маршрутизацію пацієнта.
Коротко мали доповіді з означених питань: в.о. директора Центру громадського здоровя МОЗ України Ігор Кузін, який актуалізував прогноз сезону 2019-2020 рр.та ситуацію з грипу впродовж першого тижня цьогоріч; начальник Управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції МОЗ України Тарас Лясковський, який надав інформацію стосовно наявності та кількості ввезених вакцин в Україну та інші.
Фахівці МОЗ України вкотре звернули увагу на введення в дію всього комплексу заходів, передбачених директивними документами на період епідемії грипу та ГРВІ. Особливо - на своєчасність надання медичної допомоги громадянам, які відносяться до груп ризику (з хронічними захворюваннями органів дихання та серцево-судинної системи, вагітних, дітей та осіб похилого віку).
Наголошено на комунікації із засобами масової інформації та безпосередньо з населенням.
По завершенні селектору МОЗ, головний обласний терапевт Лариса Матюк спільно з учасниками заходу обговорила ситуацію щодо захворюваності на грип та ГРВІ в цілому по області, наголосивши на важливості питання протиепідемічного режиму у лікувально-профілактичних закладах.
Актуалізувано питання стандартів діагностики та лікування грипу та ГРВІ, а також тактики сімейного лікаря при догляді за хворим.
Зважаючи на тривожну статистику, ключовим стало обговорення на регіональному рівні питання роботи сімейної медицини та швидкої, які надають медичну допомогу хворим на грип та ГРВІ. Наголошено на доставці таких пацієнтів не в соматичні відділення, а у відділення інтенсивної терапії ЛПЗ. Їх в Україні - 758.
Вкотре наголошено на дотриманні наказу МОЗ України із проведення епіднагляду за грипом та важливості вакцинації, яка є найефективнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень цієї хвороби. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.
 
 

Читайте також