ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
16:25, 19 травня 2022
На честь Дня вишиванки, який традиційно в Україні відзначають у третій четвер травня, усі керівники медичних закладів долучилися до онлайн-конференції у вишиваному одязі.
16:14, 19 травня 2022
19 травня - Всесвітній день сімейного лікаря. У цей день ми віддаємо данину поваги нелегкій праці сімейних лікарів. Висловлюємо усім працівникам сімейної медицини області вдячність за високий професіо..
13:37, 19 травня 2022
Сьогодні важливо згадати про наше коріння. Адже український народ – сильний, незалежний, самобутній! Нехай наш патріотизм допомагає захищати Україну! Бачимо, що національна пам'ять надзвичайно ва..
всі новини

МОЗ рекомендує релігійним громадам вжити карантинних заходів

 

13 березня відбулася зустріч заступника Міністра охорони здоров’я Андрія Семиволоса з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій, представницьким міжконфесійним консультативно-дорадчим органом, який об’єднує колективних членів різних конфесій. Зустріч присвячена питанню запровадження в Україні карантину з обмежувальними протиепідемічними заходами.

Заступник Міністра звернувся до представників Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій з такими рекомендаціями щодо проведення богослужінь на період карантину:

По можливості на період карантину максимально обмежити проводити служіння, які передбачають присутність людей та за можливості, проводити їх в онлайн-режимі. 

Рекомендувати не прикладатися до ікон на період карантину. 

Рекомендувати дотримуватися дистанції мінімум 1,5-2 метра. 

Розмістити у храмах антисептичні засоби.

Рекомендувати на період карантину не вітатися за руки, не цілувати та не обіймати один одного. 

Закликати вірян на час всеукраїнського карантину особливо пильно стежити за власним здоров’ям та за появи перших симптомів респіраторних захворювань одразу звертатися до лікаря.

Якщо віряни повернулися із країни, де було виявлено COVID-19, закликати самоізоляцію на час інкубаційного періоду (протягом 14 днів). 

«Хочу наголосити, що введений в Україні з 12 березня до 03 квітня карантин з обмежувальними протиепідемічними заходами це один із найдієвіших способів мінімізувати ризики розповсюдження на території держави коронавірусу COVID-19. Ці, перш за все, превентивні міри, які приймаються наразі державою - це про нас, людей, і наше з вами життя та здоров’я! Саме тому звертаюся дотримуватися рекомендацій, наданих Міністерством, які повністю узгоджені з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо проведення богослужінь на період карантину», - зазначив Андрій Семиволос.

Також, заступник Міністра закликав притримуватися простих правил особистої гігієни задля уникнення зараження та наголосив на тому, що найголовніше правило - це залишатися людьми.

За інформацією МОЗ України


Читайте також