ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Ольга Хома: «Необхідність обмежувальних заходів в галузі освіти є безпрецедентною, але вкрай важливою, зважаючи на ускладнення епідемічної ситуації»

Про це повідомила начальник управління освіти та науки ТОДА Ольга Хома під час сьогоднішнього брифінгу в ОДА. Загалом, під час брифінгу йшлося про ті невідкладні заходи щодо протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції, які уже введено, та ті, які рекомендовано вжити в області.

Як відомо, призупинено заняття у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також введено ряд обмежувальних заходів. До слова, станом на учора, за інформацією ЮНЕСКО, 22 країни закрили освітні заклади через загрозу поширення коронавірусу .


- Звісно, що така необхідність заходів саме у системі освіти викликана безпрецедентним поширенням коронавірусної інфекції – зазначила Ольга Хома. - Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» з 12 березня 2020 року в Україні, як і в нашій області запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Докладні рекомендації для керівників закладів та управлінців є у листі Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року. Рішення уряду є підставою для керівника закладу освіти видати наказ про запровадження карантину в закладі. Триватиме карантин до 3 квітня.
Окрім того, рекомендовано відмовитись від проведення та участі в масових заходах освітнього, наукового, соціального, спортивного та мистецько-розважального характеру в усіх корпусах та на території закладів освіти, зокрема проведення олімпіад, спартакіад, змагань, конкурсів (зокрема конкурсів фахової майстерності), виставок, концертів, пробного зовнішнього незалежного оцінювання тощо; заборонити направлення за кордон здобувачів освіти та працівників закладів освіти до країн із високим ступенем ризику зараження тощо.


Про те, що Інститутом післядипломної педагогічної освіти формується список усіх онлайн-ресурсів, які рекомендовані для перегляду та навчання, а також розробляється додатково оптимальний навчальний план занять за допомогою дистанційних технологій, повідомила Ольга Хома під час сьогоднішнього брифінгу.
Попередньо у квітні плановано провести пробне ЗНО, дату проведення якого також перенесено у зв’язку з карантином.
Виконання навчальних планів освітніх програм здійснюватиметься шляхом використання форм дистанційного навчання. Як і усі програми підвищення кваліфікації педагогів.


Окрім забезпечення профілактичних заходів, які попередять масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій, МОН зобов’язало виділити у гуртожитках закладів профтеху, фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти місця для ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань.
Вона наголосила на особистій відповідальності кожного керівника щодо порушення урядового рішення та рішень тимчасових обласних протиепідемічних комісій.
- Є інформація і про подальшу роботу різних гуртків, які проводяться на платній основі – продовжила вона. – В урядовому рішенні чітко вказано, що призупиняється весь навчальний процес і не тільки. Окрім того, на час карантину заборонено надавати приміщення закладів освіти в оренду для проведення занять з учнями. Ми спільно дотримуємось заходів і планів, які розробляють задля безпеки і здоров’я учнів, студентів, наших з вами дітей. Ці превентивні заходи мають важливе значення для запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 як і у вашому закладі, так і місті загалом.


Читайте також