ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Попри карантинні заходи всі пацієнти Тернопільщини з гемодіалізом отримують меддопомогу

В зв’язку з обмеженнями, які введені по 24 квітня щодо заборони регулярних та нерегулярних перевезеннь пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласному сполученні, хворим, які не мають можливості самостійно добратись до відділень гемодіалізу на час карантину забезпечено довіз до медзакладів, адже такі хворі територіально прив'язані до діалізного центру, де мають отримувати послугу тричі на тиждень. Місцева влада кожного району це забезпечує. 

Загалом, на Тернопільщині працюють п’ять діалізних центрів.

«213 пацієнтів в Тернопільській області тричі на тиждень отримують гемодіаліз» - повідомила головний експерт за напрямком «Нефрологія» управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Галина Симко.

«У відділені гемодіалізу, що заходиться в університетській лікарні на сьогодні отримують лікування замісною нирковою терапією 136 пацієнтів, які потребують процедури гемодіалізу» - зазначила у коментарі завідувач відділення гемодіалізу КНП «Тернопільська університетська лікарня» Тернопільської облради Світлана Данилів.

Є такі пацієнти, які мають можливість добратись до лікарні на власному транспорті, забезпечено довіз зі Збаража, Козови, Теребовлі, Ланівців а також Скалатської, Підволочиської, Великогаївської та Байковецької ОТГ.

Нагадаємо, що у відділенні гемодіалізу КНП «Тернопільська університетська лікарня» Тернопільської облради розгорнуто 21 діалізне місце. Відділення працює в чотири зміни (понеділок, середа, п’ятниця) та три зміни (вівторок, четвер, субота).

Також, у відділенні замісну ниркову терапію отримують чотири пацієнти методом амбулаторного перитонеального діалізу та двоє - автоматизованим перитонеальним діалізом.

Довідково

В Україні діють 111 центрів/відділень НЗТ111. В Тернопільській області – 5 діалізних відділень (Бучач, Кременець, Заліщики, Копичинці та Тернопіль)

З 2002 року хворих на всіх стадіях нефрологічних недуг, а також тих, хто переніс трансплантацію нирки, вносять у спеціальний національний реєстр - «Національний реєстр хворих на хронічну хворобу нирок та пацієнтів з гострим пошкодженням нирок», відповідно до якого щороку хронічну хворобу нирок, яка прогресує від першої стадії до п’ятої, діагностують 30 тисячам хворих. З них приблизно п’ять тисяч потребують діалізних методів лікування або трансплантації нирки.

 


Читайте також